// کد مطلب: ۱۶۰۵۷۳

بانک قرض الحسنه رسالت/

بازدید مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت از ایبِنا

لینک کوتاه کپی شد

محمدحسین حسین زاده مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت از بخش های مختلف خبرگزاری ایبِنا بازدید کرد.

حسین زاده درحاشیه این بازدید به عملیاتی شدن وام قرض الحسنه بدون کارمزد در بانک قرض الحسنه رسالت اشاره و از آن به عنوان تحقق آرزوی فتاوای جهان اسلام یاد کرد.

به  گزارش طلانیوز: وی گفت: در فضای بانکداری، جای بانک های قرض الحسنه خالی بود که خوشبختانه در چند دهه اخیر شاهد فعالیت این بانک ها متناسب با شعارهای جمهوری اسلامی هستیم.

حسین زاده با تاکید بر اینکه بانک های قرض الحسنه، عدالت اجتماعی یعنی دسترسی مردم خرد به منابع مالی را تحقق می بخشند، یادآور شد: بانکداری خرد اگر به صورت سنتی انجام شود، هزینه بالای شعب، نیروی انسانی و امکانات و تجهیزات به بانک تحمیل می شود و بانک نیز در قالب کارمزد از وام گیرندگان این هزینه ها را دریافت می کند.

حسین زاده با بیان اینکه وام قرض الحسنه بدون کارمزد ریشه شرعی دارد، گفت: وام قرض الحسنه در هرصورت با وجود کارمزد یا بدون کارمزد، وامی ارزان است و برای ما انطباق این فعالیت با تمام فتاوای جهان اسلام اهمیت دارد. با در نظر گرفتن این مهم و با سالها پژوهش وفراهم کردن زیرساخت های لازم، امروز مردم می توانند وام قرض الحسنه بدون کارمزد دریافت کنند.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت به تجارب جهانی وام های قرض الحسنه اشاره کرد و اظهارداشت : در هیچ جای دنیا همچون جمهوری اسلامی بانک های تخصصی قرض الحسنه وجود ندارد.

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه