// کد مطلب: ۱۶۱۰۰۵

بانک دی

بانک دی پیشرو در ارائه وام خودروی جانبازان

بانک دی پیشرو در ارائه وام خودروی جانبازان
لینک کوتاه کپی شد

مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعلام رفع مشکل دریافت وام خودروهای داخلی برای ایثارگران گفت: پیش فاکتور ایثارگرانی که بانک ملی به عنوان بانک عامل آنها برای دریافت وام خودروی داخلی اعلام شده بود در حال انقضا بود که مقرر شد این پیش فاکتور تمدید شود.

میثم اروز با تشریح آخرین وضعیت واگذاری خودروهای داخلی به ایثارگران معزز بر اساس بند و تبصره ۷ قانون بودجه ۱۴۰۲ گفت: مقرر شده بود که از ابتدای پاییز هر ماه ۲۲۰۰ ایثارگر معزز برای دریافت خودروی داخلی فراخوان شوند که تاکنون طی دو فراخوان برای حدود ۴۴۰۰ نفر پیامک ارسال شده و منتظر اعلام فراخوان سوم ازسوی خودروسازی های ایران خودرو و سایپا برای گروه سوم ایثارگران معزز هستیم.

۱۰ هزار ایثارگر مشمول دریافت خودروی داخلی هستند

مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پاسخ به سوال »حیات« مبنی بر اینکه چند نفر از ایثارگران خودروی داخلی دریافت خواهند کرد؟ گفت: ۱۰ هزار ایثارگر مشمول دریافت خودروی داخلی هستند که طی ۴ مرحله فراخوانده میشوند.

اروز ادامه داد: تاکنون تقریبا نیمی از جامعه هدف ما برای دریافت خودروی داخلی فراخوانده شده اند.

تأخیر بانک های ملی و تجارت در اعطای وام خودروی جانبازان

مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به مشکلات پیش آمده در مسیر دریافت تسهیلات خودروهای داخلی برای ایثارگران معزز گفت: به دلیل تاخیر بانک های ملی و تجارت در ارائه وام خودروهای داخلی به ایثارگران معزز، اعتبار پیش فاکتور این افراد در حال انقضا بود که خبر خوش برای ایثارگران این است که این پیش فاکتورها تمدید خواهد شد.

اروز ادامه داد: از میان ۶ بانک عامل برای اعطای وام خودرو به ایثارگران مشمول، بانک های ملی و تجارت به دلیل برخی مشکالت روند اعطای وام را با تاخیر آغاز کردند.

ایثارگران نگران انقضای پیش فاکتورهایشان نباشند

مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ایثارگرانی که بانک عامل آنها بانک های ملی و تجارت بود، نگراِن منقضی شدن پیش فاکتور خود بودند که طی رایزنی های صورت گرفته با خودروسازی های ایران خودرو و سایپا، مقرر شد که این پیش فاکتورها تمدید شود تا ایثارگران معزز بتوانند از تسهیلاتی که قانون گذار به منظور دریافت وام خودرو برای آنها تدارک دیده است، بهره مند شوند.

اروز در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه کدام بانک پیشرو در اعطای وام به ایثارگران معزز بوده است؟ گفت: از میان ۶ بانک عامل، بانک دی به همه تعهدات خود برای اعطای وام خودرو به ایثارگران عمل کرده و ایثارگرانی که بانک عامل آنها، بانک دی بوده با کمترین مشکل و در کوتاه ترین زمان وام خودروی خود را دریافت کرده اند؛ از سوی دیگر ایثارگرانی که بانک عامل آنها، بانک پارسیان بوده با مشکل روبه رو بودند که درصددیم تا مشکل آنها را رفع کنیم. به عنوان مثال، بانک پارسیان، شرایط سنی ایثارگران را لحاظ کرده که امیدواریم این محدودیت ها برای ایثارگران معزز برداشته شود.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه