// کد مطلب: ۱۶۲۸۹۳

بانک ملی ایران

۴ روش مسدودکردن کارت بانک ملی ایران

۴ روش مسدودکردن کارت بانک ملی ایران
لینک کوتاه کپی شد

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران،در پی اعلام سازمان بورس و اوراق بهادار درباره فراهم شدن امکان انتقال سهام عدالت متوفیان به ورثه،بانک ملی ایران نیز ساز و کارهای مربوط به این اقدام را فراهم کرده است. ضروری است ورثه گرامی پس از ثبت نام در سامانه سجام، اصل و کپی مدارک شناسایی متوفی و تمام وراث تعیینی مندرج در گواهی حصر وراثت و در صورت وجود وصیت نامه متوفی را تهیه کرده و برای طی فرآیندهای لازم به سامانه میراث به آدرس https://www.csdiran.ir/pages?page=apps (درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه) مراجعه کنند. در این درگاه، وارد قسمت «امور سهام عدالت متوفیان» شده و اطلاعات لازم را وارد و از زمان تشکیل پرونده متوفی اطلاع حاصل کنند. ورثه گرامی همچنین در درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه از قسمت دارایی سهام می توانند اطلاعاتی از قبیل وضعیت دارایی سهام و امکان یا عدم امکان تقسیم سود را ببینند.پس از اطمینان از زمان تقسیم سود دارایی می توانند با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به یکی از شعب بانک ملی ایران مراجعه کنند. گفتنی است پرونده پس از بررسی مدارک و احراز هویت،در صورت ناقص نبودن مدارک ،به شرکت سمات جهت تقسیم دارایی و واریز وجه ارسال می شود.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، درصورت مفقود شدن کارت برای جلوگیری از هر گونه سوء استفاده باید بلافاصله اقدام به مسدود کردن آن کارت کرد که در ادامه به چند روش اشاره شده است.

روش اول: سامانه یا اپلیکیشن بام

به سامانه بام مراجعه کنید؛ بخش خدمات کارت را انتخاب کنید؛ وارد بخش کارت‌های من شوید و کارت مورد نظر را انتخاب کنید؛ از قسمت امنیت کارت می‌توانید کارت خود را مسدود یا غیر فعال کنید.

به اپلیکیشن بام مراجعه کنید؛ وارد بخش کارت شوید؛ کارت مورد نظر را پیدا کرده و روی آیکون چرخ‌دنده در گوشه بالای کارت کلیک کنید؛ در این قسمت می‎‌توانید کارت خود را مسدود کنید.

روش دوم: تلفن بانک ملی ایران

با شماره ۰۹۶۲۲ یا ۲۷۸۴-۰۲۱ تماس بگیرید. با زدن کلید ۱ وارد سیستم تلفن بانک شوید؛ شماره کارت خود را وارد کنید؛ با زدن کلید ۱ درخواست رمزپویا دهید؛ مجدد با زدن کلید ۱ وارد سیستم تلفن ‌بانک شوید و شماره کارت خود را وارد کنید؛ کلید ۲ را بزنید و رمز پویای دریافتی از طریق پیامک را وارد و کلید ستاره را بزنید؛ در آخر برای اعلام مفقودی کارت کلید ۵ را بزنید.

روش سوم: مراجعه به نزدیک‌ترین خودپرداز بانک ملی ایران

به نزدیک‌ترین خودپرداز بانک ملی مراجعه کنید؛

بدون وارد کردن کارت دکمه ثبت را فشار دهید؛ گزینه انسداد کارت با استفاده از شماره را انتخاب کنید؛ شماره کارت موردنظر را وارد کنید؛ رمز کارت را وارد کنید؛ بعد از زدن دکمه ثبت، کارت شما مسدود می‌شود.

روش چهارم: مراجعه به نزدیک‌ترین شعبه بانک ملی

اگر در ساعات اداری کارت خود را گم کردید یا به سرقت رفت، می‌توانید به نزدیک‌ترین شعبه بانک‌ هم مراجعه کنید و بخواهید کارت قبلی شما را باطل کرده و برای شما کارت جدید صادر کنند.

و در پایان برای برای بالا بردن امنیت حساب بانکی خود، پیامک واریز کارت بانکی‌تان را فعال کنید؛ سرمایه خود را در حساب روزانه‌تان نگهداری نکنید؛ برای افراد ناشناس پول کارت به کارت نکنید؛ برای حساب سرمایه‌گذاری خود کارت نگیرید و روش‌های مسدود کردن کارت را بدانید.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه