// کد مطلب: ۱۵۸۲۱۴

همزمان با هفته جهانی سرمایه‌گذاری در بورس و با حضور خبرنگاران بازار سرمایه؛

از “نقشه راهبردی بازار سرمایه” رونمایی شد

از “نقشه راهبردی بازار سرمایه” رونمایی شد
لینک کوتاه کپی شد

همزمان با هفته جهانی سرمایه‌گذاری در بورس و با حضور خبرنگاران بازار سرمایه، از "نقشه راهبردی بازار سرمایه" توسط رئیس و هیات مدیره سازمان بورس رونمایی شد.

به گزارش طلانیوز، همزمان با هفته جهانی سرمایه‌گذاری در بورس صبح امروز(یکشنبه) با حضور خبرنگاران بازار سرمایه از “نقشه راهبردی بازار سرمایه” به منظور حمایت از حقوق سرمایه گذاران، ساماندهی،حفظ و توسعه پایدار بازار سرمایه شفاف، منصفانه و کارآ با حضور رئیس سازمان بورس، اعضای هیئت مدیره سازمان و اصحاب رسانه رونمایی شد.

از مهم‌ترین اهداف این نقشه می‌توان به حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران ( افزایش اعتماد عمومی و بهبود سرمایه اجتماعی، تقویت نظام حاکمیت شرکتی در بازار سرمایه، تعامل سازنده و اثربخش با مراجع حاکمیتی) و ارتقای شفافیت و کارایی در بازار سرمایه ( افزایش عمق و بهبود نقدشوندگی بازار از طریق اصلاح و بهبود سازوکارهای معاملاتی اصلاح و بازطراحی فرآیند و محتوای افشای اطلاعات و ارتقای شفافیت اشخاص تحت نظارت ) اشاره کرد.

رشد و یادگیری به منظور حمایت از توسعه و نوآوری در بازار سرمایه، هوشمندسازی و تقویت زیرساخت‌های فناوری اطلاعات توسعه و تعالی سرمایه‌های سازمانی از جمله الزامات دیگر این نقشه به حساب می‌آید.

فرآیندهای داخلی نقشه راهبردی بازار سرمایه شامل حفظ و تقویت ثبات در بازار سرمایه و ارتقای نظام نظارتی همچون (شناسایی، تجزیه و تحلیل و پاسخ مؤثر به تحولات و انواع ریسک‌های بازار سرمایه، ارتقاء رویکردهای نظارتی و شناسایی ناهنجاری های رفتاری در بازار سرمایه مبتنی بر فناوری های نوین پردازش و مدیریت داده‌ها، توسعه و تعمیق بازار مشتقات در بورس‌ها و بازارهای خارج بورس) و تقویت سازوکارهای تنظیم‌گری و چارچوب‌های حقوقی همانند (تدوین و تنقیح مقررات بازار سرمایه با هدف ایجاد چارچوب تنظیم‌گری و مقرراتی تسهیل‌گر، پیشرو و بازدارنده، بهینه‌سازی سازوکارهای پیشگیری و برخورد با ناهنجاری‌ها با بکارگیری فناوری‌های تنظیم‌گر و ظرفیت‌های داخلی و خارجی بازار سرمایه) است.

شایان ذکر است با اجرای همگام و مناسب نقشه راهبردی بازار سرمایه چشم‌انداز بازار پویا و مستقل که با تقویت اعتماد عمومی و ارتقاء جایگاه خود همسو با استانداردهای بین‌المللی و در تعامل با ذینفعان، زیست بومی پایدار برای تشکیل سرمایه، تأمین مالی، مدیریت ریسک و توسعه اقتصادی کشور تحقق خواهد یافت. سنا

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه