// کد مطلب: ۱۵۸۶۷۱

از سوی مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس؛

جزئیات سفارش‌های الگوریتمی در سال جاری اعلام شد

جزئیات سفارش‌های الگوریتمی در سال جاری اعلام شد
لینک کوتاه کپی شد

امیرمهدی صبائی اعلام کرد: نتایج بررسی انجام شده سفارشات در بازه زمانی ابتدای سال جاری تا پایان روز ۱۹ مهرماه، نشان‌دهنده آن است که حدود ۱۰ درصد از ارزش سفارشات خرد سهام و حق تقدم، شامل سفارشات الگوریتمی است.

امیرمهدی صبائی، مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار ، با اشاره به جزئیات سفارشات الگوریتمی بیان کرد: در پاسخ به درخواست فعالان بازار و به منظور ارائه اطلاعات تکمیلی، جزییاتی از سفارشات الگوریتمی ارائه و در اختیار فعالان بازار قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: نتایج بررسی انجام شده سفارشات در بازه زمانی ابتدای سال جاری تا پایان روز ۱۹ مهرماه، نشان‌دهنده آن است که حدود ۱۰ درصد از ارزش سفارشات خرد سهام و حق تقدم، شامل سفارشات الگوریتمی است.

صبائی تاکید کرد: ۹ درصد از این آمار مربوط به سفارشات بازارگردان‌های الگوریتمی و یک درصد آن درخصوص سفارشات آنلاین الگوریتمی بوده است.

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس در پایان خاطرنشان کرد: به منظور ارائه آمار دقیق‌تر در این زمینه، اطلاعات سفارش‌های الگوریتمی وارد شده در سامانه معاملات از ابتدای سال جاری تا ۱۹ مهرماه، به شرح جدول و نمودار زیر ارائه می‌شود. سنا

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه