// کد مطلب: ۱۵۷۱۶۱

بیمه سلامت

شناسایی بیش از پنجاه هفت هزار زوج نابارور در سامانه‌های الکترونیک بیمه سلامت

شناسایی بیش از پنجاه هفت هزار زوج نابارور در سامانه‌های الکترونیک بیمه سلامت
لینک کوتاه کپی شد

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت:­۵۷ هزار و ۶۵۶ زوج نابارور در سامانه‌های الکترونیک بیمه سلامت شناسایی شدند و تحت درمان قرار گرفتند.

مهدی رضایی افزود: هم اکنون ۵۷ هزار و ۳۵۶ زوج نابارور در سامانه‌های الکترونیک بیمه سلامت نشاندار شدند که نسبت به پارسال افزایش ۲۳ درصدی را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت نیز به ۲۰۲ مرکز خدمات ناباروری افزایش یافته که شامل مراکز دولتی و غیر دولتی می‌شود و این مراکز هم با افزایش ۵۰ درصدی در عقد قرارداد با بیمه سلامت نسبت به پارسال (مهر ماه ) بوده است.

رضایی افزود: در این مراکز بسته‌های خدمتی شامل ۶۳ قلم داروی تخصصی، ۲۸ قلم تجهیزات پزشکی، ۵۶ کد خدمت آزمایشگاهی، ۷ خدمت تصویربرداری پزشکی و ۲۰ خدمت جراحی تحت حمایت بیمه سلامت در این مراکز ارائه می‌شود.

رضایی گفت: ۴ خدمت فوق تخصصی ناباروری هم با پوشش ۹۰ درصدی بیمه‌ای ارائه می‌شود تا بخشی از پرداخت‌های زوج‌های نابارور کاهش یافته باشد و امسال ۳۰۴ میلیارد تومان در پوشش خدمات درمان ناباروری هزینه کرده ایم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا در مراکز ناباروری هنوز هزینه‌ها بالاست گفت: بسته به نوع مالکیت ما تعرفه‌های مراکز را با پوشش بیمه‌ای ارائه می‌کنیم در مراکز دولتی با تعرفه دولتی و در مراکز عمومی و خیریه و خصوصی بر مبنای تعرفه‌های عمومی تحت پوشش قرار می‌دهیم، اما ممکن است برخی مراکز عمومی بخواهند با تعرفه‌ای بیش از تعرفه مصوب هزینه را اخذ کنند که این هزینه مازاد به مردم تحمیل می‌شود و باید در این مراکز اگر با تعرفه‌های مصوب مشکل دارند آن را از مجاری قانونی دنبال کنند تا هزینه مازاد به بیماران تحمیل نشود. خبرگزاری صدا و سیما

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه