// کد مطلب: ۱۵۸۲۹۷

سندیکای بیمه گران ایران/

دیدار دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران با معاون قضایی دادستان کل کشور

دیدار دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران با معاون قضایی دادستان کل کشور
لینک کوتاه کپی شد

در پی نشستتی در روز دوشنبه هفدهم مهرماه محسن پورکیانی دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران به همراه مشاورین خود با دکتر جمادی معاون قضایی دادستان کل کشور و ریاست کارگروه مشترک حقوقی قوه قضاییه و صنعت بیمه دیدار و گفتگو نمودند.

به گزارش طلانیوز، در ابتدای این نشست دکتر جمادی انتخاب شایسته محسن پورکیانی را که با رای قاطع اعضای شورای عمومی صورت گرفته تبریک عرض نموده و ضمن قدردانی از اقدامات و همکاری‌های ارزشمند سندیکا با قوه قضاییه در زمان تصدی دکتر کریمی دبیرکل سابق اظهار داشتند: قوه قضاییه این انتخاب را با توجه به جایگاه سندیکا در صنعت بیمه و تجارب ارزشمند بیمه ای دبیرکل جدید بفال نیک گرفته و امیدوار است با تعامل و همکاری‌های بیشتر و بر اساس وظایف و مسئولیت‌های کارگروه مشترک حقوقی که دستورالعمل آن به تایید معاون اول قوه قضاییه و ستاد اجرایی اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه رسیده است بر حول محورهای مندرج در دستورالعمل کارگروه، بتوانیم بخشی از مسائل و چالش‌های قانونی و حقوقی فی ما بین قوه قضاییه و موسسات بیمه را حل و فصل نموده و با بررسی راهکارهای تسهیل و تسریع در امور بیمه‌گذاران و رعایت حقوق صنفی و قانونی موسسات بیمه نوعی وحدت رویه در صدور آرای محاکم قضایی در امور بیمه‌ای را به وجود بیاوریم.

ایشان در ادامه اظهار داشتند: کارها و اقدامات خوبی تاکنون صورت گرفته و در رابطه با پرونده‌ها سعی خواهیم کرد یک رویه واحد به وجود بیاوریم و تصمیمات منطقی و بهتری اتخاذ شود و از باب کلان موضوع در چهارچوب حفظ و صیانت از بیت المال قابلیت طرح و بررسی دارد.

معاون قضایی دادستان کل کشور در بحث آموزش بیمه‌ای قضات نیز با ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده این پروژه را بسیار مفید و ارزشمند ارزیابی نمودند.

دکتر جمادی در خاتمه سخنان خود اظهار امیدواری نمودند در آینده بتوانیم در یکی از جلسات ستاد اجرای اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه‌های آتی کارگروه حقوقی مشترک به استحضار اعضای این ستاد برسانیم.

در ادامه این نشست محسن پورکیانی با قدردانی از تعامل و همکاری‌های ارزشمند قوه قضاییه، معاونت اول قوه قضاییه و معاون قضایی دادستان کل کشور اظهار امیدواری نمودند با مساعدت‌های این سازمان بتوانیم بخشی از مسائل و مشکلات حقوقی موسسات بیمه را حل و فصل نماییم.

دبیرکل سندیکای بیمه گران با اظهار امیدواری در مورد مصوبات و اقدامات کارگروه مشترک حقوقی گفتند: تعداد قابل ملاحظه‌ای از پرونده‌های ورودی به محاکم قضایی کاهش یافته و امیدواریم امور بیمه گذاران و موسسات بیمه با ایجاد وحدت رویه و آشنایی هرچه بیشتر قضات شریف با مسائل بیمه‌ای به نحو مطلوبی انجام و برخی مشکلات و موانع موجود برطرف گردد.

دبیرکل سندیکای بیمه‌گران موضوع تشکیل کارگروه مشترک حقوقی قوه قضاییه و صنعت بیمه را از نیازها و درخواست‌های سال‌های گذشته صنعت بیمه دانستند و اظهار امیدواری نمودند در دور جدید فعالیت‌های سندیکا توجه ویژه‌ای به موضوعات و وظایف در دستورالعمل کارگروه نمایند و از ظرفیت‌های به وجود آمده با توجه مساعدت‌های ارزشمند قوه قضاییه به نحو احسن بهره‌برداری شود.

گفتنی است کارگروه مشترک حقوقی قوه قضاییه و صنعت بیمه در راستای تحقق اهداف از چشم انداز و سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری و با هدف هم افزایی و ضرورت رفع موانع حقوقی و قضایی صنعت بیمه و تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به بیمه گزاران و آحاد مختلف جامعه، راه اندازی شده است. روابط عمومی سندیکای بیمه‌گران ایران

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه