// کد مطلب: ۱۵۹۱۹۵

سازمان تأمین‌اجتماعی

بازدید مدیران سازمان تأمین‌اجتماعی از بیمارستان ۲۹ بهمن و شعبه ۵ تبریز

بازدید مدیران سازمان تأمین‌اجتماعی از بیمارستان ۲۹ بهمن و شعبه ۵ تبریز
لینک کوتاه کپی شد

معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی و برنامه‌ریزی و معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین‌اجتماعی، به همراه مشاور مدیرعامل و مدیرکل روابط‌عمومی این سازمان و مدیران درمان و بیمه استان از بیمارستان ۲۹ بهمن تبریز و شعبه ۵ تأمین‌اجتماعی تبریز و روند ارائه خدمات به بیمه‌شدگان در این مراکز بازدید کردند.

در جریان چهل‌وهشتمین سفر استانی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی و در استان آذربایجان‌شرقی و شهر تبریز، سیدمرتضی حسینی معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی، احمد اسفندیاری معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌ها، و سیدمحمدرضا فیاضی مشاور مدیرعامل و مدیرکل روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی با همراهی یونس دباغ صادقی‌پور مدیرکل و دکتر سیدحسن سیدی مدیر درمان تأمین‌اجتماعی استان، در بازدید از بیمارستان ۲۹ بهمن تبریز و شعبه ۵ تأمین‌اجتماعی تبریز با بیماران، کادر درمان و نیز تعدادی از مراجعان به شعبه تأمین‌اجتماعی دیدار و گفت‌وگو کردند و در نشستی با مدیران و بخشی از کارکنان بیمارستان ۲۹ بهمن تبریز، به پیگیری مسائل این مرکز درمانی پرداختند.

براساس این گزارش، از جمعیت بیش از ۴ میلیون نفری استان آذربایجان‌شرقی، دو میلیون و ۲۵۸ هزار نفر معادل ۵۶ درصد جمعیت استان، تحت پوشش خدمات متنوع بیمه‌ای و درمانی سازمان تأمین‌اجتماعی هستند. در این استان، سازمان تأمین‌اجتماعی ۲۸ شعبه، ۶ شعبه اقماری و ۱۳ کارگزاری به همراه ۱۷ مرکز درمانی شامل ۲ بیمارستان با مجموع ۴۰۲ تخت بستری به‌همراه ۱۵ مرکز درمانی عمومی، تخصصی و پلی‌کلینیک برای تأمین و ارائه خدمات به بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران استان در اختیار دارد.

در بخش درمان غیرمستقیم نیز سازمان تأمین‌اجتماعی در استان آذربایجان‌شرقی با ۲۳۱۱ مرکز دولتی، دانشگاهی و خصوصی ازجمله ۴۶ بیمارستان، ۱۶۹ درمانگاه و مرکز جراحی محدود، ۸۰۷ پزشک، ۴۸۰ مرکز پاراکلینیک و ۸۰۹  داروخانه برای ارائه خدمات سلامت به بیمه‌شدگان استان همکاری دارد.

بیمارستان تأمین‌اجتماعی ۲۹ بهمن تبریز یکی از بیمارستان‌های مهم سازمان تأمین‌اجتماعی در شمال شرق کشور است که در سال ۱۳۴۹ احداث شده است. این بیمارستان از زمان بهره‌برداری تا نیمه اول سال ۱۳۸۱ به‌عنوان بیمارستان عمومی فعالیت می‌کرد که در این سال با راه‌اندازی بیمارستان استاد عالی نسب تبریز، به‌صورت بیمارستان تک‌تخصصی زنان و زایمان با ۴۰ تخت بستری به فعالیت خود ادامه داد اما با افزایش تعداد بیمه‌شدگان استان، تشکیلات بیمارستان مورد بازنگری مجدد قرار گرفت و افزایش تعداد تخت‌های اصلی بستری تا سقف ۹۶ تخت تصویب شد و در سال ۱۳۸۶ بخش‌های داخلی، جراحی عمومی، مراقبت‌های ویژه نوزادن و کودکان بیمارستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت. بخش ICU این بیمارستان نیز از سال ۱۳۹۱ و بخش دیالیز صفاقی از آذر ماه سال ۹۲ شروع به‌کار کرده است.

این بیمارستان در حال حاضر با ۱۰۱ تخت فعال در ۸ بخش بستری، درمانگاه‌های تخصصی، بخش‌های پاراکلینیکی، درمانگاه عمومی شبانه‌روزی، اورژانس، آندوسکوپی و بخش دیالیز  در حال ارائه خدمت به بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران استان است. روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه