// کد مطلب: ۱۵۹۵۶۹

بیمه ایران/

آغاز فرایند ارزیابی شایستگی قبول شدگان آزمون شایستگی براساس مدل بومی شده بیمه ایران

آغاز فرایند ارزیابی شایستگی قبول شدگان آزمون شایستگی براساس مدل بومی شده بیمه ایران
لینک کوتاه کپی شد

فرایند ارزیابی شایستگی همکارانی که در آزمون روز۲۷ مهر۱۴۰۲ بیمه ایران شرکت نموده وحائز رتبه قبولی شده بودند بر اساس مدل بومی شده بیمه ایران از هفته آینده آغاز می گردد.

به گزارش طلانیوز، حسین روحی مدیر کل امور منابع انسانی در خصوص فرایند ارزیابی همکاران حائز رتبه قبولی در آزمون شایستگی مدیران گفت : در راستای اجرای مگا پروژه‌ تربیت یکصد مدیر آینده شرکت حسب مصوبه‌ شورای معاونین مدیرعامل و در راستای ابلاغیه‌ صادره توسط مدیرعامل ،کارگروه اجرایی تعیین سطح علمی و تخصصی همکاران شرکت در جهت بازسازی پروژه نیروی انسانی و تربیت یکصد مدیر آینده در شرکت  تشکیل شد و به منظور اجرای مصوبات این کارگروه ، مدیریت منابع انسانی با همکاری مرکز علمی کاربردی سبا ، در تاریخ ۲۷ مهر ۱۴۰۲ آزمون کتبی در دوازده منطقه کشوری  را به صورت همزمان وبا حضور تعداد هفتصد و پنجاه و چهار نفر از همکاران  برگزار کرد و نتایج آزمون هم در یک هفته بعد از برگزاری آزمون احصا شد .این برنامه با نظارت مستقیم همکاران مدیریت حراست از بدو شروع این پروژه تا استخراج نتایج آزمون همراه بود و مقرر شد بر اساس مصوبه‌ کمیته اجرایی تعداد سه برابر ظرفیت نتایج استخراج  و اعلام شود.

حسین روحی در توضیح فرایند اجرایی ارزیابی گفت:  لیست سیصد و یک نفر از کارکنان که بالاترین نمره‌ قبولی در آزمون را کسب کرده اند را در روزهای  آینده اعلام  می‌کنیم و طبق برنامه‌ریزی انجام شده از هفته‌ آینده افرادی که در لیست قبول‌شدگان  آزمون قرار دارند برای ارزیابی بر اساس مدل شایستگی بومی شده‌ بیمه ایران به کانون شایستگی دعوت می شوند.

روحی در ادامه این گفتگو در خصوص روند ارزیابی گفت: کانون ارزشیابی مدیران شرکت بیمه ایران بر اساس نمرات اخذ شده ، به ترتیب همکاران را دعوت می‌کنند تا برای دو سطح مدیریتی پایه و میانی دعوت می‌شوند و بعد از انجام تست شخصیت ، براساس  قابلیت‌های شخصیتی و بیوگرافی مورد ارزیابی شایستگی  قرار گرفته  و امتیازات مصاحبه‌ علمی و تخصصی همکاران با نتایج آزمون تلفیق داده خواهد شد . در ادامه بعد از اینکه مصاحبه‌ شایستگی را در کانون شایستگی بیمه ایران انجام دادند، ارزیابی ۳۶۰ درجه توسط نهاد ناظر برای این افراد انجام می شود به نحوی که از همکاران زیردست و مافوق‌های این افراد ، استعلام‌هایی را  بر اساس شاخص‌های مدون و چک لیستی که طراحی شده گرفته می شود و نمرات آزمون کتبی ، نمره‌ مصاحبه‌ و نمره‌ی ارزیابی ۳۶۰ درجه با هم دیگر ادغام و نتیجه‌ی نهایی قبولی فرد تعیین و اعلام میشود. بعد از این مرحله  قبول شدگان  به  سه سطح برتر، عالی  و خوب رتبه‌بندی شده و اطلاعات این افراد در بانک اطلاعات جامع مستعدین شرکت ثبت و ذخیره میشود و افراد پذیرفته شده متناسب با آن سه سطحی که اشاره شد، برای دوره‌های توسعه و آموزش معرفی می شوند تا دوره‌های پیشرفته آموزشی در حوزه‌ی مدیریتی و متناسب با آن رشته و شغلی که شناسایی شده  برایشان برگزار شود و به همه‌ افراد گواهی آموزشی صادر می گردد.

مدیر کل امور منابع انسانی در پایان این مصاحبه افزود: در نهایت هم برای هریک از همکارانی که در آزمون شرکت کردند و رتبه‌ی مورد نظر را کسب نمودند کارنامه‌ی اطلاعات مدیریتی و گواهینامه صلاحیت و شایستگی مدیران حرفه‌ای صادر می شود و این اطلاعات از ابتدای آزمون بر اساس شاخص‌ها و  ریز نمرات در سامانه‌ی بانک جامع اطلاعات مدیران ثبت می گردد تا شرکت در راستای شایسته گزینی و شایسته گماری  این مسیر را به عنوان یک کارراهه شغلی برای انتخاب و انتصاب مدیران برتر و شایسته در سمت‌های مدیریتی انتخاب  و اجرا  کند و این به عنوان یک چراغ راهنما خواهد بود . امیدوارم که این آزمون برای کارکنانی که موفق نشدن به هر دلیلی در آزمون شرکت نمایند یا نمره‌ قبولی را کسب کنند در سال‌های آتی برگزار شود. طبق مصوبه کمیته اجرایی قرار است هر دو سال یک بار این آزمون برای همکارای برگزار شود تا افراد شایسته و صلاحیت دار برای سمت‌های مدیریتی در سمت پایه و میانی انتخاب شوند و در جایگاه‌های مناسب قرار گیرند تا منشا اثر و خیر و برکت برای بیمه ایران و خدمت بی منت در کشور باشند. روابط عمومی بیمه ایران

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه