// کد مطلب: ۱۶۱۵۸۸

سازمان تأمین‌اجتماعی

سیستان‌وبلوچستان مقصد پنجاه‌ودومین سفر استانی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی

سیستان‌وبلوچستان مقصد پنجاه‌ودومین سفر استانی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی
لینک کوتاه کپی شد

در پنجاه‌ودومین سفر استانی و با هدف بررسی میدانی شرایط ارائه خدمات به بیمه‌شدگان و نیز بررسی ظرفیت‌ها و چالش‌های بخش‌های مختلف بیمه‌ای، درمانی و اقتصادی استان، میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی صبح روز چهارشنبه ششم دی ماه به‌همراه تعدادی از معاونان و مدیران این‌سازمان، وارد استان سیستان‌وبلوچستان و شهرستان چابهار شد.

به‌گزارش خبرنگار ما از روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، استان سیستان‌وبلوچستان در جنوب شرقی ایران دارای جمعیتی بالغ بر ۳ میلیون و ۲۱۴ هزار  نفر بوده و پس از کرمان، دومین استان پهناور ایران به‌شمار می‌رود. تعداد بیمه‌شدگان اصلی سازمان تأمین‌اجتماعی در این استان بیش از ۲۴۱ هزار نفر و تعداد بازنشستگان و مستمری‌بگیران اصلی استان نیز نزدیک به ۵۴ هزار نفر است که با احتساب افراد تحت تکفل آنان، تعداد افراد تحت پوشش خدمات متنوع سازمان تأمین‌اجتماعی در این استان بالغ بر ۸۷۵ هزار نفر است.

سازمان تأمین‌اجتماعی در استان سیستان‌وبلوچستان برای ارائه خدمات بیمه‌ای به بیمه‌شدگان، کارفرمایان و مستمری بگیران این استان در حال حاضر ۱۴ شعبه، به همراه ۶ شعبه اقماری و ۴ کارگزاری در اختیار دارد.

این گزارش همچنین حاکی است در حال حاضر مدیریت درمان تأمین‌اجتماعی استان سیستان و بلوچستان در بخش درمان مستقیم دارای ۲ بیمارستان شامل بیمارستان ۲۵۶ تختخوابی در شهرستان زاهدان و بیمارستان ۳۲ تختخوابی در شهرستان زابل به همراه ۲ پلی‌کلینیک تخصصی در شهرهای زاهدان و چابهار و نیز ۴ درمانگاه عمومی در شهرهای زاهدان، خاش، سراوان و ایرانشهر است.

گفتنی است سازمان تأمین‌اجتماعی هم‌اکنون نزدیک به ۵۰۰ شعبه بیمه‌ای و ۴۰۳ بیمارستان و مرکز درمانی در استان‌های مختلف‌ کشور، برای ارائه خدمات بیمه‌ای و درمانی به بیمه‌شدگان، مستمری‌بگیران و کارآفرینان دارد و سفرهای استانی مدیرعامل این سازمان به استان‌های مختلف در راستای رویکرد دولت سیزدهم در زمینه حضور بلاواسطه در میان مردم و بررسی مسائل و مشکلات مردم از نزدیک و با هدف ارزیابی‌ مستقیم از ظرفیت‌ها و امکانات و موانع خدمت‌رسانی، بررسی و اطلاع دقیق و بهنگام از مسائل و مشکلات و تلاش برای رفع نواقص احتمالی انجام می‌شود.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه