// کد مطلب: ۱۶۲۷۴۲

بیمه سلامت

بیمه سلامت سالانه حدود یک همت برای جامعه تحت پوشش بهزیستی هزینه می کند

بیمه سلامت سالانه حدود یک همت برای جامعه تحت پوشش بهزیستی هزینه می کند
لینک کوتاه کپی شد

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، از هزینه کرد سالانه حدود یک همت برای جامعه تحت پوشش بهزیستی خبر داد.

مهدی رضایی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران، در خصوص اینکه چه خدماتی در بیمه سلامت شامل جامعه معلولان می شود گفت: در بیمه سلامت علاوه بر خدمات در سطح بیمه پایه ۲ خدمت ویژه در ۲ سال اخیر برای معلولان در نظر گرفته شده است. این خدمات ویژه شامل نشاندار شدن بیش از ۷۲۰ هزار نفر از توانخواهان سازمان بهزیستی بوده که طی تفاهم نامه با این سازمان منعقد شده بود.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران افزود: این افراد دارای نشان در ۵۹ کد خدمتی در حوزه توانبخشی علاوه بر مراکز دولتی در مراکز با مالکیت های غیر دواتی نیز از این خدمات بهره مند شده و از پوشش بیمه ای ۷۰ درصدی برخوردار شوند.

وی تصریح کرد: در بسته بیماران صعب العلاج و خاص مانند بیماران ام اس، اوتیسم، بال پروانه ای، آسیب نخاعی، بیماران دچار سرطان و ۵۱ بیمار ی دیگر پوشش بیمه ای برای بسته های توانبخشی برایشان در نظر گرفته شده است. این خدمات در بخش های دولتی با پوشش ۱۰۰ درصدی و در بخش هایی با مالکیت های غیر دولتی تا ۸۰ درصد این بسته ها با پوشش بیمه ای برقرار شده است.

البته پیشنهاد شده که جامعه معلولان برای سایر نیازها از بیمه های مکمل استفاده کنند.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: بیمه سلامت به طور میانگین سالانه حدود یک همت برای جامعه تحت پوشش بهزیستی هزینه می کند که حدود ۵۰ میلیارد تومان آن اختصاصی تنها برای توانبخشی است.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه