// کد مطلب: ۱۶۷۵۶۴

بیمه سلامت ایران

مشمولان پنج دهک اول تا پایان فروردین یک هزار و چهار صد و چهار از یک بیمه معتبر برخوردار هستند

مشمولان پنج دهک اول تا پایان فروردین یک هزار و چهار صد و چهار از یک بیمه معتبر برخوردار هستند
لینک کوتاه کپی شد

مدیر کل بیمه گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت ایران گفت: افرادی که در حال حاضر مشمول پنج دهک اول هستند، تا پایان فروردین سال آینده از یک بیمه معتبر برخوردار خواهند بود.

به گزارش خبرنگار ما از پایگاه خبری بیمه سلامت به نقل از ایمنا جمشید شایان‌فر درباره درمان رایگان بیماران در دهک‌های پایین جامعه اظهار کرد: در حال حاضر پنج دهک اول درآمدی به صورت رایگان تحت پوشش سازمان بیمه سلامت ایران قرار دارند.

وی افزود: در سال ۱۴۰۱ سه دهک و در سال ۱۴۰۲ دو دهک دیگر علاوه بر سه دهک قبلی تحت پوشش قرار گرفتند که در مجموع پنج دهک از بیمه رایگان استفاده می‌کنند، اطلاعات این افراد و مشمولان پنج دهک اول هر سال از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت یک جا و متمرکز دریافت می‌شود و برای آنها بیمه به صورت یک سال برقرار خواهد شد.

مدیر کل بیمه‌گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت ایران گفت: افرادی که اکنون در پنج دهک اول قرار دارند، دارای یک بیمه معتبر تا پایان فروردین سال ۱۴۰۴ هستند و نیاز به مراجعه حضوری و غیر حضوری برای بیمه شدن ندارند.

شایان‌فر با اشاره به نحوه پرداخت هزینه بیمه سلامت برای دهک‌های ۶ تا ۱۰ ادامه داد: مشمولان دهک ۶ تا ۱۰ بر اساس مصوبه هیئت وزیران باید در پرداخت حق بیمه مشارکت داشته باشند، بنابر این مشمولان دهک ۶ باید ۲۰ درصد حق بیمه را پرداخت کنند که این ۲۰ درصد برای یک سال حدود ۳۸۷ هزار و ۶۰۰ تومان است، همچنین مشمولان دهک هفت درآمدی با ۳۰ درصد مشارکت باید حدود ۵۸۱ هزار و ۴۰۰ تومان پرداخت کنند، مشمولان دهک هشت درآمدی با ۴۰ درصد مشارکت به میزان ۷۷۵ هزار و ۲۰۰ تومان حق بیمه پرداخت می کنند؛ همچنین مشمولان دهک ۹ با ۵۰ درصد مشارکت به میزان ۹۶۹ هزار تومان حق بیمه پرداخت کرده و تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: مشمولان دهک ۱۰ بدون استفاده از یارانه دولت باید ۱۰۰ درصد حق بیمه را پرداخت کنند که مبلغ آن یک میلیون و ۹۳۸ هزار تومان است.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه