// کد مطلب: ۱۶۷۳۵۲

اقتصادی|طلا

احتمال تغییر دوباره قیمت طلا در معاملات ۱۵تیر۱۴۰۳

احتمال تغییر دوباره قیمت طلا در معاملات 15تیر1403
لینک کوتاه کپی شد

تمرکز بازار در حال حاضر به لیست حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی آمریکا معطوف شده که قرار است امروز منتشر شود.تحلیلگران عقیده دارند در صورت ضعف بازار اشتغال آمریکا، احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو از ماه سپتامبر افزایش می‌یابد که می‌تواند قیمت طلا را تا سطح 2400 دلار بالا ببرد.

به گزارش طلانیوز: فلز زرد در روز گذشته پس از آنکه داده‌های اقتصادی ضعیف‌تر از حد انتظار آمریکا به امیدها مبنی بر کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه سپتامبر افزوده شد، افزایش یافت و در معاملات امروز هم به صعود خود ادامه داد و در آستانه دومین افزایش پیاپی هفتگی قرار دارد. تاجران منتظر اطلاعات اشتغال آمریکا هستند تا مسیر فدرال رزرو برای کاهش احتمالی نرخ بهره را تخمین بزنند.

قیمت هر اونس طلا امروز در لحظه تنظیم این گزارش با 10 دلار افزایش نسبت به روز گذشته به 2365 دلار رسید.

ارزش دلار طی یک هفته گذشته کاهش یافته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده است.

اطلاعات اقتصادی آمریکا که در روز چهارشنبه منتشر شد حاکی از کند شدن رشد اقتصاد در این کشور بود. تقاضا برای مزایای بیکاری در آمریکا طی هفته گذشته افزایش یافته است.

تمرکز بازار در حال حاضر به لیست حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی آمریکا معطوف شده که قرار است امروز منتشر شود.

تحلیلگران عقیده دارند در صورت ضعف بازار اشتغال آمریکا، احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو از ماه سپتامبر افزایش می‌یابد که می‌تواند قیمت طلا را تا سطح 2400 دلار بالا ببرد.

تاجران در حال حاضر 73 درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو نرخ بهره را در ماه سپتامبر کاهش دهد. پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را پایین آورده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.

برخی تحلیلگران انتظار دارند متوسط قیمت طلا در سال جاری میلادی برابر با 2200 دلار در هر اونس باشد و در 2025 تا 2050 دلار پایین بیاید.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.06 درصد کاهش به 30 دلار و 83 سنت رسید و پلاتین با یک افزایش 0.22 درصدی 1003 دلار و 63 سنت معامله می‌شود.

به گفته کریستوفر لوئیس، تحلیلگر بازار اگر قیمت طلا و نقره به دنبال گزارش حقوق و دستمزدهای غیرکشاورزی امروز کاهش یابد، معامله گران باید آن را به عنوان یک فرصت خرید تلقی کنند.

لوئیس خاطرنشان کرد که گزارش اشتغال امروز تأثیر زیادی بر قیمت طلا در آینده خواهد داشت.

او گفت: "به این دلیل، آنچه که من به آن امیدوار هستم، کاملاً صادقانه، این است که ما نوعی عقب نشینی شدید را دریافت کنیم که بتوانم آن را خریداری کنم." من فکر می‌کنم میل صعودی برای آینده قابل پیش‌بینی ادامه خواهد داشت، زیرا صادقانه بگویم، چیزهای زیادی به نفع طلا کار می‌کنند.»

لوئیس گفت: «البته اولین مورد این است که بانک‌های مرکزی بزرگ، روسیه، چین و هند، مجموعه‌ای از بانک‌های مرکزی دیگر همگی در حال خرید طلا هستند. غرب، به ویژه ایالات متحده، در حال استقراض مبالغ هنگفتی پول است و این امر در نهایت باعث کاهش ارزش دلار خواهد شد. و بنابراین، تمایل دارد طلا را در بلندمدت افزایش دهد. و مطمئناً خطرات ژئوپلیتیکی زیادی وجود دارد.» او افزود: «دلیل چهارم، کاملاً صادقانه، فقط این واقعیت است که ما در یک روند صعودی هستیم. لوئیس گفت که بازار طلا چندین ماه است که "کف می کند"، اما او معتقد است که "ما در نهایت به دنبال رسیدن به سطح 2400 دلار خواهیم بود و سپس شاید به بالاتر از آن برسیم.

طلا

منبع:سایت طلا

 

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه