// کد مطلب: ۱۶۷۴۲۰

اقتصاد|طلا و سکه

ردپای طبیب جمهور در بازار سکه و دلار ۱۷تیر۱۴۰۳

ردپای طبیب جمهور در بازار سکه و دلار 17تیر1403
لینک کوتاه کپی شد

قیمت سکه تمام بهار آزادی دیروز حدود 1 میلیون و 150 هزار تومان کاهش را تجربه کرد ، اتفاقی که در ماه های اخیر کم سابقه بود.فعالان بازار معتقدند با توجه به کاهش حباب سکه در معاملات روز شنبه و همچنین نبود مولفه های افزایشی ،‌ قیمت سکه تمام بهار امروز یکشنبه 17 تیرماه 1403 ، بازهم مسیر کاهشی را در پیش روی خود می بیند.

به گزارش طلانیوز: قیمت سکه تمام بهار آزادی دیروز حدود 1 میلیون و 150 هزار تومان کاهش را تجربه کرد ، اتفاقی که در ماه های اخیر کم سابقه بود. دلیل اصلی این اتفاق به اعتقاد تحلیل گران بازار ، شوک سیاسی انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی مسعود پزشکیان بود. دیروز همچنین حباب سکه 19 درصد کاهش پیدا کرد. این روند نزولی قیمت سکه برخلاف جریان صعودی قیمت طلا در بازارهای جهانی بود.

پیش بینی قیمت سکه امروز یکشنبه 17 تیر 1403

در همین خصوص امروز اقتصادنیوز نوشت: انتظار تداوم روند کاهشی قیمت‌ها در بازار طلا و سکه، خواسته مهم معامله‌گران پیش از آغاز معاملات امروز است؛ روندی که از روز گذشته و با اعلام نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی مسعود پزشکیان آغاز شد و تا پایان معاملات هم تداوم داشت.

فعالان بازار معتقدند فعال شدن جناح کاهشی در بازار ناشی از واکنش هیجانی به انتخاب نهمین رئیس جمهور ایران است و احتمال بازگشت دوباره به مسیر صعودی همچنان وجود دارد. روندی که البته در روز گذشته اتفاق نیفتاد و قیمت سکه با تبعیت از روند کاهشی دلار، در جریان معاملات نقدی بازار با به کانال 41 میلیون تومان عقب نشینی کرد و در پایان معاملات 41 میلیون و 300 هزار تومان قیمت خورد.

همچنین روز گذشته حباب سکه هم کاهشی بود و به 19 درصد رسید. بررسی های اقتصادنیوز نشان می دهد دلیل کاهش حباب سکه هم افزایش ارزش ذاتی آن است که با رشد قیمت انس طلای جهانی در روز جمعه اتفاق افتاد و بالا رفت.

پیش بینی قیمت طلای آب شده امروز یکشنبه 17 تیر 1403

قیمت طلای آبشده هم در جریان معاملات روز شنبه به مانند سکه مسیری جز کاهش را پیش روی خود ندید و معاملات را در حالی آغاز کرد که به کانال 14 میلیون تومان وارد شده بود. طلای آبشده در ادامه معاملات هم در محدوده 14 میلیون و 800 هزار تومان تا 14 میلیون و 900 هزار تومان نوسان داد.

معامله گران معتقدند محدوده یاد شده از حمایت بالایی برخوردار است و اگر طلای آبشده بتواند تثبیت روزانه بالای آن بدهد، مسیر ورودش به کانال 15 میلیون تومان هموار خواهد شد. اما اگر قیمت پایین این محدوده باقی بماند، مرز حمایت 14 میلیون و 700 هزار تومان در دسترس قرار خواهد گرفت و احتمال تداوم روند کاهشی در بازار وجود دارد.

قیمت دلار در بازار تهران امروز یکشنبه 17 تیر 1403

اما قیمت دلار اصلی ترین مولفه موثر بر قیمت سکه هم روز گذشته را با گپ منفی 1550 تومان آغاز کرد و 58 هزار و 850 تومان معامله شد اما در نیمه اول معاملات تا 58 هزار و 500 تومان هم پایین رفت. دلار در نیمه دوم به کانال 59 هزار تومان وارد شد و در 59 هزار و 300 تومان به کار خودش پایان داد. دلار همچنین در جریان معاملات پشت خطی در میانه کانال 59 هزار تومان کمی بالا رفت و به 59 هزار و 450 تومان رسید.

پیش بینی قیمت دلار

معامله گران پیش بینی می کنند اگر امروز قیمت دلار در جریان معاملات بازار ارز مسیر نزولی روز گذشته را تداوم ببخشد، سکه هم از مرز حمایت 41 میلیون و 300 هزار تومان عقب نشینی خواهد کرد و کاهش شدیدتری را تجربه خواهد کرد. به عقیده این گروه دلار امروز در غیاب اونس می‌تواند سکه را به راحتی همراه خود کرده و در مسیر نزولی حرکت کرد.

گروهی دیگر از فعالان بازار هم معتقدند با توجه به کاهش حباب اقلام سکه و طلا در جریان معاملات روز گذشته و همچنین کاهشی مولفه های موثر ،‌ برای پیش بینی قیمت سکه باید گفت که سکه امروز مسیری جز کاهش را در پیش روی خود نخواهد دید. به عقیده این گروه رشد قیمت دلار در محدوده میانی کانال 59 هزار تومان سیگنال افزایشی به سکه نخواهد داد و در صورت عدم تداوم روند نزولی شاهد ثبات قیمت یا تحرک در محدوده رنج خواهیم بود.

طلا و سکه

منبع:گلدنیوز

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه