// کد مطلب: ۱۵۶۲۲۴

شاهین | آپشن ها شاهین | شاهین جدید

شاهین با آپشن های جدید به بازار آمد

شاهین با آپشن های جدید به بازار آمد
لینک کوتاه کپی شد

به تازگی، سایپا شاهین با سامانه ایمنی کنترل پایداری الکترونیکی به بازار عرضه شده است و سایپا در همین راستا اعلام کرده شاهین، اولین خودرو داخلی با استانداردهای ۸۵گانه است.

به گزارش طلاینوز: همان طور که اخبارش را احتمالاً شنیده باشید، براساس الزامات و قوانین سازمان استاندارد، از اواخر تیرماه سال جاری، خودروسازان موظف هستند اکثر محصولات خود را به سامانه کنترل پایداری الکترونیکی (ESC) تجهیز کنند. بر همین اساس، خودرو شاهین، اولین محصول گروه خودروسازی سایپاست که از ابتدای مرداد ماه با استانداردهای ۸۵گانه به تولید رسیده است.

 

سیستم های ایمنی جدید شاهین

26460

خط+تولید+شاهین

 

طبق اعلام رسمی شرکت سایپا و همچنین کاتالوگ های رسمی این خودرو که در سایت گروه خودروسازی سایپا به نمایش درآمده اند، سایپا شاهین از این پس دارای آپشن هایی همچون سیستم کنترل پایداری الکترونیکی، سیستم کنترل کشش و سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی خواهد بود. البته شایان ذکر است که در نسخه های جدید سیستم ESC یا همان کنترل پایداری (نام ESC مخفف Electronic Stability Control است)، قابلیت کنترل حرکت در سربالایی و کنترل کشش نیز افزوده شده است و خودروهایی که به ESC مجهز هستند، این سیستم ها در آن‌ ها نیز فعال است.

 

شاهین جدید تغییر آپشن رفاهی هم دارد؟

1615279276-dgdg

شاهین

 

با نگاهی به کاتالوگ جدید شاهین متوجه درج یک ستاره در کنار نام آپشن سانروف خواهید شد. با توجه به آن چه در پایین کاتالوگ ذکر شده است، این ستاره به معنای آن است که در برخی مدل ها احتمالاً سانروف از خودروی شاهین حذف خواهد شد.

 

مشخصات فنی سایپا شاهین

download (43)

 

سایپا شاهین به پیشرانه M15 توربوشارژ (M15 TC) با حجم دقیق ۱۴۹۷ سی سی مجهز است. این پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو، چیدمان ۴ سیلندر و ۸ سوپاپ را دارد و می تواند ۱۰۹ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۱۷۸ نیوتن متر تولید کند. پیشرانه شاهین در شرکت مگا موتور طراحی شده و همیشه به دلیل چیدمان قدیمی ۸ سوپاپ، انتقادهایی را به خود دیده است، اما سایپا می گوید این پیشرانه از سری قوای محرکه اقتصادی است و در رده قیمتی شاهین، بیش ترین گشتاور را تولید می کند. پیشرانه M15 توربوشارژر شاهین استاندارد آلایندگی یورو ۵ را دارد و در حالت بهینه می تواند مصرف سوخت حدود ۷.۲ لیتر به ازای هر صد کیلومتر را داشته باشد. جعبه دنده شاهین هم دو مدل دستی ۵ سرعته و اتومات CVT است که البته فعلاً نسخه اتوماتیک به بازار نیامده است.

 

امکانات ایمنی و رفاهی شاهین G

1215663_308

 

سانروف برقی (احتمالاً در برخی مدل ها از این پس)، فرمان کمکی برقی، تهویه اتوماتیک، کنترل سیستم صوتی از روی فرمان، سنسور نور، سنسور پارک و دوربین عقب، سنسور فشار باد تایر ها، استارت دکمه ای، تریم داخلی چرم مصنوعی، زیر آرنجی جلو، نمایشگر لمسی، نمایشگر تعویض دنده  GSI، رینگ آلومینیومی ۱۵ اینچی، غربیلک فرمان چرمی، آینه های تاشو برقی، دو کیسه هوا و… از جمله امکانات تیپ G این سدان سایپا به حساب می آید.

امکاناتی همچون آنتن کوسه ای، تریم دو رنگ داخلی، دستگیره در صندوق کرومی، کروز کنترل، کف پوش سه بعدی، جلوپنجره و دستگیره های درها با پوشش کروم و مالتی مدیا ۱۰ اینچی نیز از جمله دیگر امکاناتی هستند که در نسخه اتوماتیک به خودروی شاهین اضافه شده اند.

 

جدول مشخصات فنی

download (44)

 

چه آپشن هایی به سایپا شاهین افزوده شده است؟

طبق اعلام رسمی شرکت سایپا و همچنین کاتالوگ های رسمی این خودرو که در سایت گروه خودروسازی سایپا به نمایش درآمده اند، سایپا شاهین از این پس دارای آپشن هایی همچون سیستم کنترل پایداری الکترونیکی، سیستم کنترل کشش و سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی خواهد بود.

 

سایپا شاهین چه مشخصاتی دارد؟

سایپا شاهین به پیشرانه M15 توربوشارژ (M15 TC) با حجم دقیق ۱۴۹۷ سی سی مجهز است. این پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو، چیدمان ۴ سیلندر و ۸ سوپاپ را دارد و می تواند ۱۰۹ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۱۷۸ نیوتن متر تولید کند. پیشرانه شاهین در شرکت مگا موتور طراحی شده و همیشه به دلیل چیدمان قدیمی ۸ سوپاپ، انتقادهایی را به خود دیده است.

 

شاهین اتومات چه امکانات اضافه ای دارد؟

امکاناتی همچون آنتن کوسه ای، تریم دو رنگ داخلی، دستگیره در صندوق کرومی، کروز کنترل، کف پوش سه بعدی، جلوپنجره و دستگیره های درها با پوشش کروم و مالتی مدیا ۱۰ اینچی نیز از جمله دیگر امکاناتی هستند که در نسخه اتوماتیک به خودروی شاهین اضافه شده اند.

 

/منبع: اسب بخار

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه