// کد مطلب: ۱۶۶۷۲۴

توقف تولید پارس

توقف تولید پارس قطعی است؟ | هشدار مردم فریب دلالان را نخورند

توقف تولید پارس قطعی است؟ | هشدار مردم فریب دلالان را نخورند
لینک کوتاه کپی شد

بر اساس آنچه سازمان استاندارد کشور تایید می کند، توقف تولید پژو پارس قطعی است و با پایان خرداد باید با این سدان کهنه کار خداحافظی کرد.

به گزارش طلانیوز: پژو پارس یا همان فیس لیفت پژو ۴۰۵ در اواخر دهه ۷۰ توسط ایران خودرو معرفی شد و سال ها مهمان جاده های کشور بود. این خودرو پس از سال ها قرار بود سال گذشته به ایستگاه توقف تولید برسد و سورن پلاس XU7P به عنوان جانشین این محصول معرفی شد. اواخر سال گذشته سازمان ملی استاندارد مجوز تولید این محصول را تا آخر خرداد ۱۴۰۳ تمدید کرد تا خداحافظی با این سدان کهنه کار و محبوب ایران خودرو با تاخیر انجام شود. اما حالا بر اساس آخرین مجوز استاندارد و اظهارات قبلی مدیران این مجموعه، توقف تولید پژو پارس قطعی است و در پایان خرداد (آخر هفته جاری) باید با این محصول خداحافظی کنیم. توجه داشته باشید که در سال های اخیر انتقاد های زیادی به قدیمی بودن پلتفرم و ایمنی نه چندان بالای این سدان وارد بود و همین باعث حذف پارس از سبد محصولات ایران خودرو شد.

 

فریب دلالان را نخورید!

پارس در تیراژ بالا در سامانه یکپارچه به عرضه رسید و مشتریان زیادی این خودرو را برای خرید انتخاب کرده بودند. اگرچه خرید و فروش اولویت های این سامانه عملا غیر قانونی است اما از سال گذشته تعداد زیادی از دلالان حواله های این خودرو را به خرید و فروش رسانده اند. اختلاف قیمت بسیار زیاد قیمت قبلی کارخانه و بازار باعث شد تا با اعلام قیمت جدید پارس بسیاری از همین دلالان ناراضی باشند در حالی که عرضه این خودرو با قیمت قدیمی با توجه به شرایط روز بازار اصلا منطقی نبود. اما حالا با وجود اینکه بارها اعلام شد که پارس در پایان خرداد به توقف تولید می رسد، بسیاری از دلالان حواله های این خودرو را با بیان اینکه تولید این محصول ادامه دارد خرید و فروش می کنند. این در حالی است که مجوز تولید سدان پارس عملا قابل تمدید نیست و مردم نباید فریب این دلالان را بخورند.

 

تکلیف مشتریان پژو پارس چیست؟

با رسیدن پارس به خط پایان تولید، مشتریانی که اولویت های تحویل اعلامی این خودرو را نداشته اند می بایست جایگزین پارس را انتخاب کنند. ایران خودرو برای تشویق مشتریان تصمیم به ارائه تسهیلات برای عرضه این محصول گرفته است و تا حالا هم استقبال نسبتا خوبی را برای این سدان جدید الورود بازار داشته ایم. اما هنوز هستند مشتریانی که با تشویق دلالان طرح تبدیل این محصول را انتخاب نکرده اند. این مشتریان می بایست دقت کنند که توقف تولید پژو پارس قطعی است و برای تحویل خودرو می بایست طرح جایگزین این محصول را انتخاب کنند. بر اساس آنچه ایران خودرو اعلام می کند هرچه طرح جایگزین زودتر فعال شود، تحویل خودرو سریع تر رقم می خورد و از تاخیر های احتمالی جلوگیری خواهد شد. این نکته را هم در نظر داشته باشید که عدم انتخاب جایگزین باعث از دست رفتن اولویت خواهد شد.

 

 

/منبع: آخرین خودرو

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه