// کد مطلب: ۱۵۶۵۷۴

اطلاعیه برای کشاورزان:

ارسال کودهای اصل و با کیفیت به سراسر ایران توسط شرکت ایران کود

ارسال کودهای اصل و با کیفیت به سراسر ایران توسط شرکت ایران کود
لینک کوتاه کپی شد

ایران کود با اتکا به مدیران کار آزموده و مجرب در امر کشاورزی و همچنین با مشارکت علمی کارشناسان مسلط به تکنولوژی های نوین در راستای توسعه بخش کشاورزی تشکیل شده است.

این مجموعه با هدف انتقال دانش فنی نوین، ایجاد ارزش افزوده و سودآوری در بخش کشاورزی ایران از طریق عرضه نهاده ها و محصولات با بالاترین کیفیت و هماهنگ با استاندارد های بین المللی فعالیت می نماید.

محصولات فروشگاه آنلاین ایران کود شامل انواع کودهای NPK، کودهای مایع تخصصی، کودهای فرموله شده و ریز مغذی می باشد.

کودهای جامد شامل:

 

 • کود کامل ۲۰-۲۰-۲۰ NPK با ریز مغذی وپروفرت هلند (تقویت عمومی و مواد ضروری گیاهان)
 • کود کامل ۳۶-۱۲-۱۲ NPK با ریز مغذی وپروفرت هلند (افزایش حجم، وزن و طعم)
 • کود ۱۰-۵۲-۱۰ NPK وپروفرت هلند (تقویت ریشه و افزایش گل دهی)
 • کود ۳۰ ۵ ۱۵ NPK وپروفرت هلند (بالا رفتن اندازه و بهبود وزن محصولات)
 • کود سولو پتاس ۱۸-۵۰ وپروفرت (ضد شوری، افزایش باردهی و تناژ)
 • کود تقویت ریشه، گل و افزایش حجم و وزن محصول، مونو پتاسیم فسفات وپروفرت
 • کود تقویتی استارتر رشد گیاهان، تقویت ریشه و گلدهی، مونو آمونیوم فسفات وپروفرت
 • کود هیومیک اسید ۶۰% وپروفرت (افزایش ریشه زایی و جذب مواد مغذی خاک)
 • کود نیترات پتاسیم ۴۳ ۳ ۱۲ وپروفرت
 • کود اوره فسفات وپروفرت
 • کود نیترات کلسیم وپروفرت
 • کود سولفات روی ۳۴% وپروفرت
 • کود سولفات منگنز ۳۱% وپروفرت
 • کود سولفات منیزیم ۲۴% وپروفرت

اکنون به کاربرد برخی از این محصولات می پردازیم:

کود 20 20 20

این عدد محبوب بین باغداران و کشاورزان نام آشناترین و عمومی ترین کودی است که هر کشاورزی حداقل یک بار آن را تست کرده است. سه بیست یکی از متعادل ترین ترکیبات کودی در دنیاست که به همراه کودهای ریز مغذی بسیاری از نیازهای اولیه گیاه را تامین می کند. بسیاری از کشاورزان جهت کاهش مصرف کودهای مختلف و جلوگیری از سردرگمی در مصرف این کودها به کود 20-20-20 روی می آورند و قطعا این کود اگر کیفیت مطلوب را داشته باشد نتایج بسیار دلچسبی نیز ایجاد می کند. سه بیست موجود در سایت ایران کود مکملی با خلوص بالا که کاملا محلول در آب است، به ویژه برای محلول پاشی مناسب است. غلظت بالای مواد مغذی موجود در آن به نسبت 1:1:1 و وجود ریز مغذی‌ها، این محصول را برای تامین نیازهای تغذیه‌ای در هر مرحله از چرخه تولید و پیشگیری از بیماری‌ها یا کمبودهای تغذیه‌ای مناسب می‌سازد. استفاده از آن باعث افزایش تشکیل میوه، زودرسی، قند بهینه و افزایش ماندگاری میوه می‌شود: این ویژگی‌ها باعث می‌شود این محصول در گل‌کاری، سبزیجات، درختان میوه، غلات و محصولات علوفه‌ای موثر باشد. کود 20 20 20 مخصوصاً در مراحل پر نیاز به مواد مغذی مانند گلدهی، میوه دهی، رسیدن میوه های (هسته دار، مرکبات و توت فرنگی) موثر است. همچنین غلبه بر استرس های ناشی از حمله پاتوژن، شرایط نامساعد محیطی را تسهیل می کند.

کود 10 52 10

10-52-10 برای سبزیجات، گل، نهال های جوان، قلمه های تازه بریده شده و چمنزار ایده آل است. فسفر محلول در آب اضافی برای کمک به تحریک رشد ریشه فراهم می کند.

یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین کودها در مراحل قبل پنجه زنی گندم، جو و برنج کود فسفر بالا می باشد. کودهای با فسفر بالا بعنوان استارتر رشد و از کودهای کشاورزی بسیار مهم در افزایش تقسیم سلولی گیاهان می توانند پایه ریزی اصولی برای افزایش عملکرد نهایی داشته باشند.

در گیاهان گلخانه ای و باغی کمبود فسفر باعث ریش گل ها می گردد و همچنین این عنصر در افزایش سبزینگی گیاه نیز نقش موثر دارد.

کمبود فسفر در گیاهان مختلف نمایه های متفاوتی دارد اما در ذرت به شکل واضحی با تغییر رنگ بوته ذرت به رنگ بنفش یا کبود رنگ ظاهر می گردد.

کود 30 5 15

کود محلول در آب با محتوای پتاسیم و نیتروژن بالا، مناسب برای کوددهی. با بالاترین میزان پتاسیم باعث بالا رفتن اندازه و بهبود وزن محصولات می گردد و وجود عناصر ریز مغذی مانند مس، بُر، آهن، منگنز و روی باعث بالارفتن جذب و تاثیرگذاری بهتر کود می گردد.

کود 30-5-15 سه کارکرد مهم دارد:

1- بعنوان یک کود اقتصادی محسوب می شود زیرا در مناطقی یا زمین هایی که فسفر بصورت جداگانه مصرف شده یا خاک حاوی مقادیر مناسب فسفر می باشد عملکرد بسیار مناسبی ارائه می کند در حالی که شما مبلغ اضافی برای فسفر پرداخت نمی کنید.

2- به عنوان کنترل کننده می تواند در زمین هایی که بیش بود فسفر دارند مصرف گردد. برخی زمین های کشاورزی که در آنها بصورت سالانه فسفر بالایی تزریق می شود دچار مسمومیت یا بیش بود فسفر می گردند لذا به همین دلیل باید در مصرف فسفر دقت بیشتری داشته باشند و مقدار را محدود کنند به همین دلیل کود کامل 30-5-15 کاربرد بسیاری در این موارد دارد.

3- در زمان باردهی گیاهان به پتاسیم بیشتری نسبت به فسفر نیاز دارند پس کشاورزای یا گلخانه دارانی که به صورت تخصصی و با برنامه کوددهی می نمایند در دوره های باردهی گیاهان از کودهای با پتاسیم بالاتر مانند 30-5-15 استفاده می نمایند.

کود سولفات پتاسیم

1113

سولو پتاس یک کود عالی با پتاسیم بالا است که مواد مغذی ضروری را فراهم می کند که به گیاهان در مقاومت در برابر بیماری ها و آفات کمک می کند، ماندگاری طولانی تری را تضمین می کند و محصولات خوشمزه تر و جذاب تر را بدون کلر اضافی تولید می کند که می تواند به محصولات زراعی آسیب برساند.

پتاسیم به طور کلی در گیاهان به کود کیفیت معروف است و در خصوص سولفات پتاسیم با دارا بودن 50 درصد پتاسیم و 18 درصد گوگرد باعث می شود پی اچ خاک های شور نیز تعدیل شود. این کود می تواند در ترکیب با کودهای حیوانی عملکرد بالایی ارائه دهد و علاوه بر افزایش کارایی کودهای حیوانی در کاهش بیماری ها و بیش بود اوره این کودها نیز نقش متعادل کننده یا بافر را ایفا نماید.

کود هیومیک اسید

1114

این روزها نام اسید هیومیک نقل مجالس کشاورزی شده و بخصوص افرادی که نتایج شگفت انگیز این محرک رشد ریشه را دیده اند آن را به همه دوستان معرفی می کنند. هیومیک اسید یک کود ارگانیک است که از معادن لئوناردیت استخراج و فراوری می شود. انواع با کیفیت این کود که در سایت ایران کود عرضه می شوند به شدت در رشد ریشه تاثیر می گذارند و همچنین جذب کودهای دیگر را در گیاه افزایش می دهند. اسید هیومیک یک ترکیب آلی است که از بقایای گیاهی و حیوانی و سلول های میکروبی با فرآیندهای فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی طولانی مدت به دست می آید و همچنین یک ماده طبیعی است که کارایی کودهای فسفاته را بهبود می بخشد. مواد هیومیکی قابل استفاده در کشاورزی شامل اسید هیومیک و اسید فولویک می باشند که کربن، اکسیژن، هیدروژن، نیتروژن و گوکرد از عمومی ترین عناصر تشکیل دهنده آنها هستند.

مشاوره ما به کشاورزان عزیز ایران زمین رایگان است و می توانید برای اطلاع از نحوه مصرف کودها و تهیه برنامه تغذیه گیاهان با شماره 09372525160 با ما در ارتباط باشید یا به سایت ایران کود به نشانی https://irankood.com مراجعه نمایید .

 

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه