// کد مطلب: ۱۵۸۰۷۴

رپرتاژ آگهی

بهترین روش فروش سکه

بهترین روش فروش سکه
لینک کوتاه کپی شد

یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در عصر حاضر که توانسته است افراد بسیار زیادی را در سراسر جهان مجذوب خود کند، خرید سکه است. خرید سکه نسبت‌ به خرید اکسسوری‌های طلا مزایای بیشتری دارد. شما هنگامی‌ که به‌ منظور سرمایه‌گذاری سکه خریداری می‌کنید در هنگام فروش چیزی به‌ نام اجرت از قیمت سکه شما کم نمی‌شود. همین موضوع باعث می‌شود تا بسیاری از افرادی که قصد خرید و سرمایه‌گذاری از راه خرید طلا را دارند، سراغ سکه بروند؛ اما نکته‌ای که به وجود می‌آید این است که آیا فروش سکه آسان است؟ قطعا خیر؛ فروش سکه نیز دقیقا به همان اندازه که خرید می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، سخت و دشوار است. به‌ همین دلیل لازم است تا در هنگام فروش یکسری نکات را در نظر بگیرید‌. در واقع می‌توان گفت غفلت از این نکات می‌توان به ضرر شما تمام شود. توصیه می‌کنیم اگر قصد فروش سکه طلا را دارید و می‌خواهید با بهترین روش فروش سکه بیشتر آشنا شوید این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

چه زمانی سکه بفروشیم؟

 یکی از مهم‌ترین نکاتی که در هنگام یافتن بهترین روش فروش سکه طلا توصیه می‌شود به آن توجه داشته باشید، بهترین زمان برای فروش سکه است. در واقع می‌توان گفت شما نمی‌توانید هر وقت که دلتان خواست سکه خود را بفروشید و انتظار داشته باشید سود زیادی عایدتان شود. بازار طلا نیز مانند هر بازار دیگری دائما در حال تغییر و نوسان است. همین موضوع باعث می‌شود تا در برخی از بازه‌های زمانی سود بیشتری در انتظار شما باشد. به‌ همین دلیل توصیه می‌شود اگر قصد فروش سکه را دارید قبل‌ از هرگونه اقدام بازار را بررسی کنید. شما می‌توانید با توجه به نوسانات بازار در روزهای گذشته پیش‌بینی کنید که در روزهای آتی قیمت طلا و سکه چگونه خواهد بود. به‌ عنوان مثال اگر شما در روزهایی که قیمت طلا بیشتر است قصد فروش سکه پارسیان را داشته باشید، قطعا سود بیشتری خواهید کرد. چرا که قیمت سکه پارسیان با توجه به قیمت طلا افزایش یا کاهش خواهد یافت.

سکه را کجا بفروشیم

 سکه خود را کجا بفروشیم؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که برای شما و هر فرد دیگری ممکن است شکل بگیرد این است که سکه طلا را باید کجا فروخت؟ بهترین روش فروش سکه طلا کدام است؟ سکه پارسیان ۱۵۰ سوت را کجا بفروشیم؟ قیمت سکه پارسیان ۳۰۰ سوت ۱۸ عیار کجا بیشتر است؟ آیا مجموعه منتخب برای خرید سکه پارسیان 250 سوت می‌تواند در هنگام فروش نیز به ما کمک کند؟

در پاسخ باید بگوییم که گزینه‌های زیر در هنگام فروش پیش‌روی شما قرار می‌گیرد: 

 • طلا فروشی‌ها

 هنگامی‌ که سخن از بهترین راه برای فروش سکه می‌شود، یکی از بهترین گزینه‌هایی که در ذهن افراد شکل می‌گیرد فروش به طلا فروشی‌ها است. خوشبختانه در کلان‌شهرها و شهرهای کوچک طلا فروشی‌های بسیاری به ارائه خدمات و خرید و فروش طلا و سکه می‌پردازند. همین موضوع باعث می‌شود تا افراد در هنگام فروش سکه با چالش کمتری روبه‌رو شوند. متخصصان بر این باورند که بهترین کار فروش سکه به طلا فروشی‌های معتبری است که در بازارهای بزرگ طلا فعالیت دارند. البته این بدین معنی نیست که فروشگاه‌های طلا محلی گزینه مناسبی برای فروش سکه نیستند، بلکه بدین معنی است که اعتبار فروشگاه‌های موجود در بازارهای طلا بیشتر است. 

 • گالری طلا و جواهرات

 برخی از گالری‌های طلا و جواهرات در زمینه خرید و فروش سکه نیز فعالیت دارند. شما می‌توانید با مراجعه حضوری و اینترنتی به این گالری‌ها طلا و سکه دلخواه خود را خریداری یا بفروشید.

این نکته را در نظر داشته باشید که تفاوت گالری‌ها و طلا فروشی‌ها در خدمات ارائه شده می‌باشد. معمولا گالری‌های طلا و جواهرات بزرگ‌تر از طلا فروشی‌ها هستند و خدمات بیشتری نیز ارائه می‌دهند. بنابراین احتمال یافتن سکه‌های خاص در این گالری‌ها وجود دارد.

 • فروش سکه به دوستان و آشنایان

 یکی دیگر از بهترین راه فروش سکه، فروش به دوستان و آشنایان است‌. اگر شما در اطرافتان کسی را می‌شناسید که می‌خواهد سکه خریداری کند، می‌توانید با یکدیگر توافق کنید و سکه‌ای را که می‌خواهید بفروشید، به جای فروش به طلا فروشی‌ها و گالری‌ها به فرد مقابل بفروشید. در واقع این گونه شما با چالش‌های کمتری در مسیر خرید روبه‌رو خواهید شد. البته باید این نکته را نیز یادآوری کنیم که گاهی ما ایرانی‌ها در هنگام فروش به آشنایان و دوستان در رودربایستی قرار می‌گیریم و بعدها در دریافت هزینه با مشکل روبرو خواهیم شد.

فروش سکه

 اگر فرد مقابلتان حاضر است تمامی هزینه خرید سکه را یک‌جا پرداخت کند، این گزینه می‌تواند برای شما بسیار ایده‌آل باشد؛ اما چنانچه شما نیازمند پول هستید و فرد مقابل توان پرداخت هزینه به‌ صورت یک‌جا را ندارد ممکن است بعدها با مشکل روبه‌رو شوید. 

 • فروش سکه به کلکسیون‌داران

 فروش سکه به کلکسیون‌داران یکی دیگر از بهترین راه فروش سکه طلا محسوب می‌شود. اگر سکه‌ای که قصد فروش آن را دارید خاص است یا از ارزش مادی بالایی برخوردار می‌باشد، فروش به کلکسیون‌داران می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد. سکه‌های طلا غیر امامی معمولا در کلکسیون‌داری‌ها بهتر به فروش می‌رسد. البته در هنگام فروش به این نکته توجه داشته باشید که کلکسیونی که قصد فروش به آن را دارید، حتما معتبر باشد. چرا که در غیر این صورت ممکن است ضرر و زیان‌های اقتصادی زیادی گریبان‌گیر شما شود. 

 • ثبت آگهی فروش در وب سایت‌های آنلاین

 ثبت آگهی در وب‌سایت های فروش اینترنتی یکی دیگر از راهکارهایی است که در هنگام فروشی سکه نباید از آن غافل شوید. خوشبختانه باید بگوییم که پیشرفت‌های اینترنت در عصر حاضر به‌ قدری بالا است که همه ما تنها با چندین کلیک می‌توانیم هر آنچه را که می‌خواهیم بخریم و بفروشیم. شما می‌توانید با ثبت آگهی در این وب‌سایت‌ها حتی طلا و سکه خود را نیز بفروشید. البته خرید و‌ فروش طلا به‌ صورت اینترنتی همواره با چالش‌هایی همراه است.

به‌ همین دلیل توصیه می‌شود اگر این روش را برای فروش انتخاب کردید حتما به تمامی نکات لازم توجه داشته باشید. علاوه بر وب‌ سایت‌های اینترنتی دسته‌ای از طلافروشی‌ها نیز وجود دارند که به‌ صورت غیر حضوری به خرید و فروش سکه طلا می‌پردازند، کمک گرفتن از این مجموعه‌ها نیز می‌تواند ایده بسیار مناسبی باشد.

 

نکاتی که قبل از فروش سکه باید به آن توجه کنید

اگر بهترین روش فروش سکه طلا را پیدا کردید، لازم است تا به چندین نکته توجه داشته باشید. در واقع می‌توان گفت این نکات کمک می‌کند، فروش شما سود بیشتری داشته باشد.‌ برخی از این نکات عبارتند از:

 • مشخص کردن تعداد سکه‌هایی که می‌خواهید بفروشید

در ابتدا مشخص کنید چه تعداد سکه را می‌خواهید بفروشید. آیا فقط یک سکه برای فروش دارید یا چندین سکه را می‌خواهید بفروشید؟ هنگامی که پاسخ این سوال را پیدا کردید، راحت‌ترین می‌توانید بهترین روش برای فروش سکه را در پیش بگیرید. 

 • به نوع سکه توجه داشته باشید

تنوع سکه‌های طلای موجود در بازار باعث می‌شود تا متخصصان توصیه کنند قبل از فروش سکه به نوع سکه توجه داشته باشید. برخی از سکه‌ها دارای قیمتی بالاتر هستند به همین دلیل در هنگام فروش‌شان لازم است تا دقت و توجه بیشتری به کار دهید. چرا که در غیر این صورت ضرر و زیان‌های بیشتری در انتظارتان خواهد بود. 

 • بهترین زمان را برای فروش بیابید

قیمت طلا و سکه دائما در حال تغییر است. اتفاقات و رویدادهای سیاسی در هر کجای جهان می‌تواند بر روی قیمت سکه و طلا تاثیر بگذارد. به همین دلیل توصیه می‌شود با توجه داشتن به این رویدادها و بررسی نوسانات قیمت دلار، سکه و طلا در روزهای گذشته بهترین زمان را برای فروش بیابید.

اگر قصدتان برای فروش سکه جدی است، بهتر است بعد از ظهرها که قیمت طلا و سکه ثابت است، این کار را انجام دهید. 

 • سراغ مجموعه‌های معتبر فعال در این زمینه بروید

یکی از مهم‌ترین نکاتی که توصیه می‌شود در هنگام فروش سکه به هیچ عنوان از آن غافل نشوید، یافتن یک مجموعه معتبر برای فروش است. در واقع می‌توان گفت دقیقا به همان اندازه که یافتن مجموعه معتبر برای خرید مهم است، یافتن مجموعه معتبر برای فروش نیز مفید می‌باشد. شما با یافتن مجموعه‌های معتبری که در این زمینه فعالیت دارند، می‌توانید سکه خود را با قیمتی بیشتر بفروشید.

فروش سکه

بهترین ساعت شبانه‌روز برای فروش سکه کدام است؟

 یکی از مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است برای بسیاری از افرادی که به‌ دنبال یافتن بهترین روش فروش سکه هستند پیش آید این است که بهترین ساعت برای فروش سکه کدام است؟ یا به عبارت دیگر چه زمانی بهتر است برای فروش اقدام کنیم تا سود بیشتری به دست بیاوریم؟

 در پاسخ به این سوال باید بگوییم هیچ فاکتور مشخصی وجود ندارد که بگوید در چه ساعت از شبانه‌روز طلا یا سکه خود را بفروشید تا سود بیشتری عایدتان شود، اما معمولا صبح تا ظهر زمان مناسبی برای فروش سکه و طلا نیست. چرا که در این بازه زمانی قیمت سکه و طلا در حال تغییر و بروزرسانی شدن می‌باشد. به‌ همین دلیل لازم است تا صبر کنید قیمت نسبت‌ به دیروز تغییر یابد. سپس برای خرید یا فروش اقدام کنید.

متخصصان معتقدند که بهترین ساعت شبانه‌روز برای فروش سکه از ساعت ۱ ظهر تا ۳ و نیم بعد از ظهر می‌باشد. اگر شما در این ساعت از شبانه‌روز بتوانید نسبت‌ به فروش سکه طلا خود بپردازید قطعا شانس شما برای سود بیشتر افزایش می‌یابد. 

بهترین ساعت شبانه‌روز برای فروش سکه

یک مجموعه معتبر برای فروش سکه باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

اگر قصدتان انتخاب یک مجموعه معتبر برای فروش سکه است یا به عبارت دیگر بهترین روش برای فروش سکه طلا را فروش به مجموعه‌های معتبر در نظر گرفته‌اید، لازم است تا به نکاتی که در ادامه بیان می‌کنیم، توجه داشته باشید. در واقع می‌توان گفت انتظار می‌رود مجموعه منتخب برای خرید سکه ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • این مجموعه باید سابقه چندین و چند ساله‌ای در زمینه خرید و فروش سکه داشته باشد.
 • ارزش واقعی سکه طلا را بشناسد و سکه را با قیمتی مناسب خریداری کند. توجه داشته باشید که قیمت سکه طلا نیز با تغییرات قیمت طلا، تغییر خواهد یافت.
 • امکان پرداخت وجه نقد در قبال خرید سکه را داشته باشد. گاهی دیده می‌شود که مجموعه منتخب برای فروش در قبال خرید سکه به فرد فروشنده چک خواهد داد. این شرایط ممکن است برای بسیاری از افراد قابل قبول نباشد.

 

 آیا فروش سکه باید حتما از همان مجموعه‌ای که سکه را خریده‌ایم صورت گیرد؟

 برخی از افراد به‌ اشتباه تصور می‌کنند که حتما برای فروش سکه باید از همان مجموعه یا فروشگاهی که سکه را خریده‌اند، کمک بگیرند. در واقع می‌توان گفت این یک باور اشتباه است چرا که شما می‌توانید سکه یا طلایی را که در دست دارید به هر کسی که ارزش واقعی آن را می‌داند، بفروشید. به عبارت دیگر می‌توان گفت هیچ لزومی ندارد که برای فروش حتما‌ سراغ مجموعه‌ای که سکه را از آن خریده‌اید، بروید. البته اگر مجموعه منتخب برای خرید در زمینه خرید و فروش به صورت همزمان فعالیت داشته باشد، می‌تواند در هنگام فروش سکه نیز به شما کمک کند. قطعا در چنین شرایطی شما نیز با چالش‌های کمتری روبرو خواهید شد. این نکته را در نظر داشته باشید که بیشتر طلافروشی‌های معتبر و بزرگ در زمینه خرید و فروش سکه به‌ صورت هم‌زمان فعالیت دارند. بنابراین می‌توانند به‌ عنوان خریدار سکه نیز از شما عمل کنند. 

 

جمع بندی

در این مطلب به بررسی بهترین روش فروش سکه طلا پرداختیم و گفتیم که اگر نمی‌خواهید ضرر و زیان کنید باید به چه نکاتی توجه داشته باشید. یکی از مهم‌ترین نکاتی که توصیه شد حتما در هنگام خرید و فروش طلا و سکه به آن توجه کنید، انتخاب مجموعه معتبر بود. قطعا انتخاب یک فروشگاه معتبر برای خرید و فروش سکه و دیگر اکسسوری‌های ساخته‌ شده از جنس طلا بر روی رضایت شما از نتیجه نهایی تاثیرگذار خواهد بود.

جالب است بدانید که مجموعه‌های بسیار زیادی در ایران و سراسر جهان در زمینه خرید و فروش انواع سکه و اکسسوری‌های ساخته‌ شده از جنس طلا فعالیت دارند اما متاسفانه باید بگوییم که هنوز هم یافتن یک مجموعه معتبر که سابقه چندین و چندساله در این زمینه داشته باشد و بتواند بهترین خدمات را ارائه دهد، برای بسیاری از افراد چالش‌برانگیز است. یکی از بهترین مجموعه‌هایی که متخصصان بسیاری در سراسر ایران دریافت خدمات و خرید و فروش طلا و سکه از آن را توصیه می‌کنند، گالری حقانی است. این گالری حتی امکان خرید و فروش سکه به‌ صورت اینترنتی را نیز برای علاقه‌مندان در شهرهای دورتر فراهم کرده‌ است.

 

*این مطلب رپرتاژآگهی میباشد و سایت طلانیوز هیچگونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه