// کد مطلب: ۱۵۹۶۱۰

ایمپلنت دندان/

چرا پرداخت هزینه ایمپلنت دندان, نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود؟

چرا پرداخت هزینه ایمپلنت دندان, نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود؟
لینک کوتاه کپی شد

متاسفانه بالا بودن قیمت ایمپلنت دندان باعث شده است که بیماران به مزایای آن توجه نکنند و از انجام این روش دائمی، صرف نظر کنند. اما کاشت دندان نوعی سرمایه‌گذاری است و با انجام آن در طولانی‌مدت، پول خود را پس‌انداز می‌کنید. در این مطلب در مورد قیمت و هزینه ایمپلنت دندان و همچنین خطرات عدم کاشت دندان صحبت خواهیم کرد.

خطرات عدم جایگزینی دندان‌های ازدست‌رفته با ایمپلنت

از دست دادن دندان‌ها نه تنها بر ظاهر چهره و نحوه جویدن غذا و صحبت کردن تاثیر بدی می‌گذارد. بلکه می‌تواند شما را زودتر از موعد پیر نشان دهد. زیرا دندان‌ها نقش مهمی در حفظ ساختار صورت دارند و اگر حذف شوند، صورت تکیه‌گاه خود را از دست می‌دهد و پیرتر به نظر می‌رسد.

همچنین، مطالعات نشان داده‌اند که ساختار استخوان فک پس از حذف دندان‌ها شروع به تحلیل رفتن و ضعیف شدن می‌کند. از سایر خطرات و عوارض عدم جایگزینی دندان‌های ازدست‌رفته، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تحلیل رفتن بافت لثه‌ها و افزایش احتمال بروز التهاب و عفونت در این نواحی

  • افزایش خطر مشکلات دندانی و از دست دادن دندان‌های بیشتر

  • جابه‌جایی دندان‌های باقی‌مانده و تراز ضعیف کل دندان‌ها (مال اکلوژن)

  • مشکل در جویدن غذا و محدود شدن رژیم غذایی

  • مشکل در صحبت کردن و عدم امکان بیان صحیح برخی از کلمات

  • افزایش هزینه‌های دندانپزشکی

بنابراین مهم است که در اسرع وقت دندان‌های ازدست‌رفته خود را جایگزین کنید. با وجود بالا بودن قیمت ایمپلنت دندان https://mikhakdental.com/cost-of-implant/ ، اما این روش کمک می‌کند تا دندان‌های کاملا جدیدی دریافت ‌کنید و از تحلیل استخوان فک و افتادگی گونه‌ها و چشم‌ها پیشگیری شود.

بدین شکل، صورت شما لیفت می‌شود و جوان‌تر به نظر می‌رسد. در واقع، نه تنها فواید زیادی برای بهبود سلامت دهان و دندان‌ها دارد بلکه می‌تواند ظاهر لبخند شما را نیز زیباتر کند و باعث افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس شما شود. پیشنهاد می‌کنیم از همین امروز برای هزینه ایمپلنت دندان پس‌انداز کنید!

عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان چیست؟

ممکن است این سوال در ذهن شما شکل بگیرد که، علت بالا بودن قیمت ایمپلنت دندان چیست؟ در اصل هزینه ایمپلنت دندان به‌دلیل استفاده از متریال گران‌قیمت و تکنیک‌های دندانپزشکی مختلف، بیشتر از سایر روش‌ها است.

ساختار ایمپلنت از سه قسمت میله فلزی فیکسچر، اباتمنت و تاج یا روکش مصنوعی تشکیل شده است. فیکسچر نقش ریشه دندان مصنوعی را دارد. برای نصب آن درون استخوان فک، لازم است جراحی انجام شود و استخوان فک با ابزارهایی سوراخ شود.

اباتمنت نقش تکیه‌گاه را دارد. برای نصب آن روی فیکسچر نیز دوباره باید جراحی انجام شود. در نهایت نیز پس از قالب‌گیری و آماده شدن روکش در لابراتوآر، روی اباتمنت متصل می‌شود. معمولا روکش مصنوعی از جنس رزین یا سرامیک است. اما فیکسچر و اباتمنت انواع و اشکال مختلفی دارند.

همچنین قبل از انجام جراحی ایمپلنت، اگر دندانپزشک متوجه شود که استخوان فک ضخامت، استحکام و شکل مناسبی برای پذیرش فیکسچر را ندارد، برای پیوند استخوان اقدام می‌کند. مطمئنا این مسئله روی قیمت ایمپلنت دندان تاثیر می‌گذارد.

به‌طور‌کلی، هزینه ایمپلنت دندان به فاکتورهای مختلفی مانند شرایط بالینی بیمار، تعداد ایمپلنت و محل آنها، برند و کیفیت اجزای ایمپلنت و میزان مهارت دندانپزشک متخصص بستگی دارد. به‌همین‌دلیل، پیشنهاد می‌کنیم در جلسه مشاوره با دندانپزشک خود در این مورد صحبت کنید.

بهترین مرکز از نظر قیمت ایمپلنت دندان

اگر با وجود نکات ذکر شده، هنوز هم نسبت به انجام ایمپلنت دندان شک دارید. این نوید را به شما می‌دهیم که شبکه دندانپزشکی میخک (https://mikhakdental.com/) با وجود برخورداری از کادر دندانپزشکی حرفه‌ای و تجهیزات پیشرفته، برای افزایش رفاه حال شما عزیزان به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده است که مناسب‌ترین قیمت ایمپلنت را پرداخت کنید. در شبکه دندانپزشکی میخک، علاوه بر قیمت مناسب، پرداخت اقساطی ایمپلنت به‌صورت بلند مدت (24 ماهامکان دارد. پیشنهاد می‌کنیم این فرصت عالی را برای بهره‌مندی از بالاترین کیفیت خدمات و بهترین قیمت ایمپلنت دندان از دست ندهید!

 

 

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه