ذوب آهن اصفهان/

افزایش ظرفیت تولید برق ذوب آهن اصفهان و کاهش میزان برق خریداری شده از شبکه سراسری

افزایش ظرفیت تولید برق ذوب آهن اصفهان و کاهش میزان برق خریداری شده از شبکه سراسری
لینک کوتاه کپی شد

افزایش ظرفیت تولید برق ذوب آهن اصفهان و کاهش میزان برق خریداری شده از شبکه سراسری به همت تلاشگران این مجتمع عظیم صنعتی رقم خورد.

به گزارش طلانیوز، محمدرضا امین صبوری مدیر تولید و توزیع برق شرکت گفت : با توجه به ناترازی تولید و مصرف برق در کشور طی سال های گذشته و به ویژه محدودیت های فصل تابستان، برنامه ریزی و تلاش این مدیریت همواره بر بهینه سازی و ارتقاء توان تولید برق نیروگاه های ذوب آهن از طریق بازسازی و مدرنیزاسیون نمودن تجهیزات در دو بخش «تولید و توزیع برق» می باشد.

وی اقدامات بخش «تولید برق» که به موازات فعالیت های روزانه طی 2 سال گذشته، انجام و به اتمام رسیده است را بدین شرح عنوان کرد : تصفیه خانه شیمیایی(تعویض و بازسازی خطوط لوله تصفیه خانه شیمیایی قدیم)، نیروگاه حرارتی (ساخت و نصب 2 عدد دیفیوزر برج های خنک کننده نیروگاه حرارتی)، نیروگاه 110 مگاوات (تعمیرات اساسی واحد A (بویلر 8 و توربوژنراتور 5)، نیروگاه 110 مگاوات (بازسازی مشعل ها و تعمیرات اساسی دیگ بخار شماره 9) ، نیروگاه مرکزی شامل(تعمیرات اساسی توربوژنراتور 1 ،تعمیرات گسترده دیگ بخار شماره 3 و بازسازی دیگ بخار شماره 4 ). همچنین اقداماتی که در بخش «تولید برق» در حال انجام می باشد بدین شرح می باشند : نیروگاه حرارتی(ساخت و نصب دیفیوزر سوم برج های خنک کننده)، نیروگاه مرکزی(تعمیرات اساسی کمپرسور 4 و بازسازی دیگ بخار شماره 1 ) .

خرید برق از شبکه سراسری به 26 درصد کاهش یافت
وی در پاسخ به این سوال که اقدامات انجام شده در بخش تولید برق چه نتایجی در پی داشته است،چنین گفت : کاهش میزان برق خریداری شده از شبکه برق سراسری از 36 درصد به 26 درصد نسبت به برق مصرفی کل کارخانه از جمله مهمترین نتایج می باشند.

امین صبوری ادامه داد : تولید برق داخلی کارخانه در سال 1400 به میزان 1 میلیون و 7 هزار و 208 (مگا وات ساعت) بود که در سال 1401 به عدد 1 میلیون و 64 هزار و 762 (مگا وات ساعت) رسیده است و همچنین تا اردیبهشت ماه سال جاری رشد 198 هزار و 206 (مگا وات ساعت) را ثبت نموده است اما در بخش برق مصرفی کارخانه در سال 1400 عدد 1 میلیون و 585 هزار و 991 (مگا وات ساعت)، سال 1401 عدد 1 میلیون و 578 هزار و 649 (مگا وات ساعت) و تا اردیبهشت ماه سال جاری میزان 268 هزار و 807 (مگا وات ساعت) به ثبت رسیده است.

وی در مجموع درصد برق خریداری شده نسبت به کل مصرف برق کارخانه در سال 1400 را 36 درصد، در سال 1401 عدد 33 درصد و تا اردیبهشت ماه سال جاری را 26 درصد عنوان نمود.

مدیر تولید و توزیع برق شرکت اقدامات بخش «توزیع برق» که به موازات فعالیت های روزانه طی 2 سال گذشته در حال انجام می باشند را چنین تشریح نمود : در بخش شبکه ها و پست ها (اجرای پروژه اسکادای برق،تعویض کابل های 63 کیلو ولت،تعویض کلیدهای 230KV پست 230 کیلو ولت و نوسازی پست های برق نیروگاه حرارتی 23P∏ - 21P∏ ، تعمیرگاه ترانس( تعمیرات اساسی اتوترانس های پست 230KV) ، بازرسی فنی( بازرسی نگهداری و تعمیر تجهیزات الکتریکی کارخانه و کاهش قابل توجه حوادث تجهیزاتی) ، آزمایشگاه برق(مدرنیزاسیون حفاظت های خطوط 230 و اتوترانس ها)، تأسیسات الکتریکی( بازسازی برق ساختمان توحید) و شبکه و پست ها + آزمایشگاه برق(به روز رسانی و رفع نواقص سیستم DCS پست های MSDS3 و 230KV )امین صبوری گفت : اقدامات انجام شده در بخش «توزیع برق»، تداوم و استمرار برق رسانی به کل کارخانه و کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات را در پی داشته است.

وی در پایان از سرپرستان وکارشناسان بخش های تولید و توزیع برق، همچنین کلیه پرسنل پرتلاش مدیریت تولید و توزیع برق شرکت صمیمانه تقدیر و تشکر نمود.

افزایش ظرفیت تولید برق ذوب آهن اصفهان و کاهش میزان برق خریداری شده از شبکه سراسری

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه