در راستای تحقق شعار سال صورت گرفت

رشد 73 درصدی تولید شمش کارخانه طلای هیرد

رشد 73 درصدی تولید شمش کارخانه طلای هیرد
لینک کوتاه کپی شد

سرپرست مالی و اداری مجتمع معدنی خراسان جنوبی از افزایش 73 درصدی شمش در کارخانه فرآوری طلای هیرد طی 3 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش طلانیوز و به نقل از روابط عمومی مجتمع معدنی خراسان جنوبی، سعید سیستانی زاده با اعلام این خبر اظهار داشت: در 3 ماهه نخست سال جاری 45 کیلوگرم شمش طلا در این کارخانه تولید شد که این رقم در مقایسه با سال گذشته افزایش 73 درصدی را نشان می دهد.

سیستانی زاده اضافه کرد: میزان تولید شمش طلای این کارخانه در سه ماهه مشابه سال گذشته 26 کیلوگرم بوده است که با همت و تلاش سرمایه گذار و پیگیری های انجام شده توانستیم شعار رشد تولید را در راستای منویات مقام معظم رهبری تحقق بخشیم.

به گفته وی ظرفیت تولید سالانه این کارخانه 200 کیلوگرم شمش طلا در سال می باشد که در حال حاضر زمینه اشتغال 200 نفر به صورت مستقیم را فراهم نموده است.

سرپرست مالی و اداری مجتمع معدنی خراسان جنوبی همچنین از استخراج 40 هزار و 926 تن کانسنگ طلا از این معدن طی سه ماهه نخست امسال خبر داد و افزود: این عدد نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 17 درصد افزایش داشته است.

وی، میزان ذخیره قطعی این معدن بر اساس پروانه بهره برداری را 4 میلیون و 910 هزار تن عنوان کرد و افزود: سالانه 100 هزار تن کانسنگ طلا از این معدن استخراج و وارد چرخه فرآوری می گردد.

سیستانی زاده همچنین از رشد 47 درصدی استخراج ماده معدنی در معدن روی ملوند به عنوان یکی دیگر از معادن تابعه این مجتمع اشاره کرد و گفت: در سه ماهه نخست سال گذشته یک هزار و 479 تن ماده معدنی از این معدن استخراج گردید که این رقم در سه ماهه امسال به 2 هزار و 175 تن افزایش یافته است.

گفتنی است بر اساس پروانه بهره برداری، میزان ذخیره قطعی معدن روی ملوند 170 هزار تن و میزان استخراج سالیانه این معدن 10 هزار تن می باشد.

رشد 73 درصدی تولید شمش کارخانه طلای هیرد

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه