با حضور رئیس‌جمهور؛

واحد گازی نیروگاه فولاد بوتیای کرمان افتتاح شد

واحد گازی نیروگاه فولاد بوتیای کرمان افتتاح شد
لینک کوتاه کپی شد

همزمان با سفر رئیس‌جمهور و وزیر نیرو به استان کرمان واحد گازی نیروگاه سیکل‌ترکیبی فولاد بوتیا به ظرفیت ۳۱۲ مگاوات افتتاح شد.

به گزارش طلانیوز به نقل از مهر، نیروگاه سیکل‌ترکیبی فولاد بوتیای کرمان با برخورداری از یک واحد گازی 312 مگاواتی و یک واحد بخار 138 مگاواتی در حال ساخت است که براساس قرارداد منعقد شده قرار است 150 مگاوات از ظرفیت تولیدی بخش گاز این نیروگاه در روزهای اوج مصرف پیک برق تابستان امسال به شبکه سراسری کشور تزریق شود.

بخش بخار این نیروگاه با پیشرفت 88 درصدی در حال اجراست که طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته این واحد نیز امسال سنکرون و به شبکه سراسری برق کشور افزوده خواهد شد. با اضافه شدن واحد بخار نیروگاه، راندمان این مجموعه به 57 درصد خواهد رسید که علاوه بر کاهش بی‌سابقه مصرف سوخت، به حفظ و پایداری محیط‌زیست و کاهش آلایندگی نیروگاه کمک شایانی خواهد کرد.

این نیروگاه علاوه بر تأمین برق صنایع منطقه و مجتمع فولاد بوتیا، به تقویت و پایداری شبکه و رفع افت ولتاژ برق منطقه کمک مؤثری خواهد کرد. همچنین در مدت زمان ساخت این نیروگاه اشتغال‌زایی برای 500 نفر و در دوران بهره‌برداری نیز برای 150 نفر را به همراه خواهد داشت.

سیستم خنک‌کن نیروگاه از نوع کندانسور هوایی ACC است که حداکثر صرفه‌جویی در مصرف آب را برای فرایند تولید برق موجب خواهد شد. میزان مصرف آب نیروگاه معادل 240 مترمکعب در روز است که از محل جمع‌آوری فاضلاب شهرستان کرمان تأمین خواهد شد.

تزریق انرژی مازاد نیروگاه به شبکه سراسری، رفع مشکلات مربوط به افت ولتاژ در منطقه کرمان، استفاده بهینه از سوخت برای تولید برق و جلوگیری از هدر رفت ثروت ملی و حفظ محیط زیست، فراهم شدن امکان توسعه صنایع در استان کرمان و اشتغال‌زایی از جمله مزایای اجرای این پروژه است.

نیروگاه بوتیا با ظرفیت 450 مگاوات در ساختگاهی به مساحت 45 هکتار در کیلومتر 35 جاده کرمان به زرند و در مجتمع فولاد بوتیا در حال احداث است.

واحد گازی نیروگاه فولاد بوتیای کرمان افتتاح شد

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه