حرکت پرشور دسته های عزاداری حسینی در ذوب آهن اصفهان

ندای لبیک یاحسین در ذوب آهن اصفهان طنین انداز شد

ندای لبیک یاحسین در ذوب آهن اصفهان طنین انداز شد
لینک کوتاه کپی شد

همزمان با دهه اول محرم؛ ماه پیروزی خون بر شمشیر و ایام سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدلله الحسین (ع) و ۷۲ یار با وفایش، مراسم و حرکت دسته های عزاداری و جلسات قرائت زیارت عاشورا در نقاط مختلف ذوب آهن اصفهان برگزار شد.

در ادامه این برنامه‌ها، جمعی از عزاداران حسینی چهارشنبه ۴ مردادماه مصادف با ۸ محرم همراه با هیئت‌های مذهبی و دسته‌های عزاداری شهرهای اطراف کارخانه از محل ساختمان کوره بلند تا بنای یادمان شهدای گمنام شرکت به عزاداری پرداختند .

در این مراسم عزاداری که با حضور جمعی از مدیران و کارکنان ذوب‌آهن توسط شورای فرهنگی و با محوریت حوزه مقاومت بسیج شهید تند گویان شرکت برنامه‌ریزی و ساماندهی شد، هیئت حضرت سیدالشهدا(ع) شمالی‌های مقیم فولادشهر ،گروه دمام زنان آبادانی‌های مقیم فولادشهر و هیئت‌های زنجیرزنی مسجد قمر بنی‌هاشم (ع)، مسجد فاطمیه (س) و مسجد صاحب‌الزمان(عج) شهر چمگردان با زنجیرزنی و سینه‌زنی، عزای حسینی را در سطح شرکت طنین‌انداز کردند.

برنامه‌های این مراسم در محل یادمان شهدای گمنام با تجدید میثاق با این اسطوره‌های ایثار و شهادت ادامه یافت. در پایان این مراسم حاضران نماز جماعت ظهر و عصر را به امامت آیت ا…رهبر مسئول هماهنگی تبلیغات اسلامی شرکت در مسجدالزهرا(س) اقامه نمودند.

آیت ا…رهبر در بین نماز جماعت ظهر و عصر طی سخنانی با تشکر از حضور پرشور اهالی شهرهای اطراف و کارکنان شرکت در مراسم عزاداری مذکور اظهار امیدواری نمود که این مراسم باشکوه بیشتری در سال‌های بعد نیز ادامه داشته باشد.

وی افزود: این مراسم بسیار باشکوه برگزار شد و عزاداران در پیشگاه الهی مأجور خواهند بود. بااین‌حال باید به یاد داشته باشیم که عزاداری باید با تلاش درراه سرور شهیدان کربلا حضرت امام حسین(ع) و تحقق اهداف عالی او یعنی مبارزه با ظلم، جهالت و انحرافات فکری و اخلاقی ، همراه باشد.

وی در پایان با اشاره به وعده الهی در قرآن کریم که نور الهی علی‌رغم تلاش دشمنان اسلام هرگز خاموش نمی‌شود، اظهار داشت: حضرت امام حسین(ع) نیز پرتویی از انوار الهی بوده و راه و هدف او هیچ‌وقت فراموش نخواهد شد و پرچم مبارزه او همواره توسط رهروان او و آزادگان جهان برافراشته خواهد ماند.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه