همزمان با هفته دولت اعلام شد

حفاری و تکمیل ۱۹۵حلقه چاه نفت و گاز در دولت سیزدهم

حفاری و تکمیل ۱۹۵حلقه چاه نفت و گاز در دولت سیزدهم
لینک کوتاه کپی شد

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران از حفاری و تکمیل ۱۹۵ چاه اکتشافی، توسعه ای/ توصیفی و تعمیری در دو سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران دکتر حمیدرضا گلپایگانی ضمن تبریک هفته دولت و بزرگداشت یاد و نام شهیدان رجایی و باهنر دو اسوه خدمتگزاری و ساده زیستی گفت: از آغاز به کار دولت سیزدهم تاکنون در راستای برنامه های صنعت نفت ۱۹۵ حلقه چاه با ثبت متراژ ۱۵۸ هزار و ۴۱۰ متر در مناطق خشکی و دریایی کشور حفر و تکمیل نهایی و از سوی شرکت های بهره بردار نفتی زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران در مدار تولید قرار گرفت.

وی افزود: با تلاش شبانه روزی کارکنان سختکوش این شرکت در مدیریت‌های عملیات یک، دو، سه و دریا در این مدت تعداد ۱۳حلقه چاه ۲۰۱روز زودتر از برنامه‌ پیش بینی شده از سوی کارفرماها، تکمیل شد که از نظر ارزش اقتصادی و تولیدی شدن زود هنگام چاه ، بسیار با ارزش است.

گلپایگانی ارائه خدمات فنی تخصصی یکپارچه را وجه تمایز شرکت ملی حفاری ایران با دیگر شرکت های فعال در عرصه صنعت حفاری عنوان و اظهار کرد: از سوی مدیریت خدمات فنی حفاری در دو سال اخیر ۹ هزار و ۵۶۲ عملیات در قالب افزون بر ۲۰ نوع خدمات فنی و مهندسی به چاه‌های نفت و گاز در مراحل حفاری و یا در حال بهره برداری شامل لوله مغزی سیار، سیمانکاری، اسیدکاری، حفاری فروتعادلی، حفاری با هوا ، آزمایش بهره ‌دهی چاه، تزریق نیتروژن، لوله گذاری چاه و …. ارائه گردید.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران همچنین در همین ارتباط به انجام ۲ هزار و ۳۳۶ مورد خدمات در بخش های نمودارگیری سطحی، نمودارگیری گیری درون چاهی و چاه پیمایی و حفاری ۹۱ حلقه چاه به صورت افقی و جهت دار اشاره داشت که به همت متخصصان مجرب شرکت محقق شد.

وی درباره پروژه‌های حفاری در دست اجرا یا اجرا شده در دو سال گذشته توضیح داد: در زمان حاضر این شرکت در اجرای طرح های توسعه ای شرکت ملی نفت ایران در پروژه‌ های حفاری در میدان های نفتی و گازی اهواز، مارون، سولابدر، کیش، آبان ، پایدار غرب و چاه های اکتشافی در استان های خوزستان ، فارس و اردیبل در حال کار می‌باشد و این در حالی است که پروژه‌های حفاری در میدان نفت شهر، سپهر و جفیر و تعمیر چاه‌های ژئوترمال (زمین گرمایی) در استان اردبیل تکمیل و تحویل کارفرماها شد.

گلپایگانی تقویت ساخت داخل با استفاده از توان سازندگان و صنعتگران داخلی و شرکت های دانش بنیان را از اولویت ها و رویکردهای شرکت عنوان کرد و گفت: حمایت از تولید کنندگان داخلی و بومی سازی قطعات و تجهیزات صنعت راهبردی راهبردی حفاری خط مشی اصلی شرکت بوده است و طی این مدت علاوه بر تأمین قطعات و تجهیزات پر مصرف از منابع داخلی، شمار قابل توجهی قطعه و تجهیز مورد نیاز نیز تولید بار اول گردیده است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران به چابک سازی سازمان و توانمندسازی نیروی انسانی اشاره و افزود: به منظور ارتقای کارایی مجموع کارکنان در سطوح مختلف ، آموزش‌های تخصصی در سر فصل برنامه های شرکت قرار دارد و در مدت پیش گفته دوره‌های مختلف مهار فوران چاه (IWCF)، برق، مکانیک، سیالات، ایمنی و همچنین آموزش های تخصصی سرچاهی و مدیریت کیفیت به صورت حضوری و با استفاده از بستر فضای مجازی برگزار شده است.

وی گستره عملیاتی شرکت را در استان ‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، ایلام، کرمانشاه، خراسان رضوی ، فارس و اردبیل، عنوان و اظهار کرد: کارفرماها و متقاضیان عملیات حفاری و خدمات فنی و مهندسی این شرکت، شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب، ، مهندسی و توسعه نفت (متن)، نفت وگاز پارس، نفت و گاز اروندان، نفت مناطق مرکزی، فلات قاره ، پترو ایران، مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و چند شرکت بخش خصوصی می باشند.

گلپایگانی عملیات جداسازی، مونتاژ، برپایی و جابجایی دستگاه های حفاری را در مناطق عملیاتی در اقصی نقاط کشور کاری سخت، پیچیده و نیازمند متخصصان ماهر و کارآزموده دانست و گفت: در دولت سیزدهم در راستای پاسخگویی به نیازهای شرکت های متقاضی و براساس برنامه های صنعت نفت ۱۸۳ دستگاه حفاری با استفاده از بیش ۱۱ هزار کشنده سنگین و فوق سنگین و در قالب بار ترافیکی در مناطق عملیاتی جابجا شده است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به نقش این شرکت در ایجاد فرصت های شغلی، افزود: علاوه بر اینکه با بومی شدن صنعت حفاری در کشور بالغ بر ۱۸ هزار نفر به صورت مستقیم در قالب رسمی، قراردادی و پیمانکاری فرصت اشتغال یافته اند، از سوی دیگر نیز با استقرار دکل های حفاری در مناطق عملیاتی استان ‌های مختلف برای بیش از ۹۰۰ نفر از ساکنان مناطق پیرامونی به صورت روزانه از سه تا دو سال فرصت کار ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه صنعت حفاری کلید واژه فتح میدان های نفتی و گازی است و حفظ و نگهداشت تولید و توسعه مخازن در گرو توجه به این صنعت راهبردی است، به حفاری چاه های نفت و گاز در دو سال گذشته برای شرکت ملی  مناطق نفتخیزجنوب به عنوان بزرگترین شرکت کارفرمایی اشاره و تصریح کرد: در این مدت از مجموع چاه های حفر شده توسط ملی حفاری،  ۱۴۹ حلقه چاه در گستره عملیاتی مناطق نفتخیز جنوب بوده است.

گلپایگانی گردش مته حفاری به پشتوانه کالای ایرانی را از سیاست ‌ها و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در این شرکت عنوان کرد و گفت: مرور فعالیت های شرکت مبین این نکته است که هیچ تحریم و محدودیتی نمی‌تواند برنامه‌های صنعت نفت کشور را در زمینه توسعه میادین و تولید متوقف کند و سختکوشان این شرکت پا به پای تلاشگران صنعت نفت به صورت جهادی در میدان عمل، حضوری فعال دارند .

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران به افزایش شمار دکل های فعال این شرکت از ۵۶ دستگاه در آغاز فعالیت دولت سیزدهم   به ۶۴ دستگاه در زمان حاضر و روند افزایش بهره وری در شرکت ، افزود: تلاشگران این مجموعه بزرگ صنعتی با تکیه بر دانش فنی و تجربیات میدانی این توانمندی را دارند که در هر میدان نفتی خدمات عملیات حفاری و فنی و مهندسی را ارائه نمایند.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه