منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام

توافق ایران و عمان برای توسعه همکاری ها در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات

توافق ایران و عمان برای توسعه همکاری ها در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات
لینک کوتاه کپی شد

با امضای تفاهم نامه بین وزرای ارتباطات وفناوری ایران و ارتباطات و حمل و نقل عمان، همکاری های مشترک در زمینه توسعه فعالیت ها در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بین دو کشور صورت خواهد گرفت.

دکتر عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در روزهای گذشته به دعوت المعولی وزیر ارتباطات عمان و در راس هیاتی متشکل از معاونان، روسای سازمان ها و مدیران عامل شرکت های تابعه این وزارتخانه برای دو روز به مسقط سفر کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران پس از حضور در مسقط با سعید بن حمود المعولی وزیر ارتباطات و حمل و نقل عمان دیدار داشت که در این دیدار، طرفین برای گسترش همکاری ها در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از مشخص شدن محورهای آن به توافق رسیدند.

به همین منظور سند همکاری مشترکی بین دکتر زارع پور با المعولی در حوزه های زیر ساخت، فناوری اطلاعات، پست، پست بانک و منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام امضاء شد.

تسریع در ارسال مرسولات پستی، سرمایه گذاری برای ایجاد مراکز داده، ارایه خدمات الکترونیکی، تامین زیر ساخت های ارتباطی و تلاش برای افزایش کیفیت این زیر ساخت ها از جمله مفاد سند همکاری مشترک بین وزاری ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و ارتباطات و حمل و نقل عمان بود.

این سند گسترده همکاری در ادامه تفاهم نامه ای است که اردیبهشت ماه در تهران میان طرفین ایرانی و عمانی به امضا رسیده بود.

بر اساس این گزارش، منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام در سالهای اخیر به دنبال توسعه زیر ساخت ها با هدف استقرار شرکت های دانش بنیان در حوزه I.C.T در حال تبدیل شدن به نخستین قطب مرکز داده در کشور است.

این در حالی است که برنامه ریزی ها به این سمت و سو بوده که در کنار استقرار شرکت های دانش بنیان داخلی، زمینه فعالیت شرکت های خارجی فعال در حوزه I.C.T نیز در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی فراهم شود. روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه