در بازدید معاون طرح های توسعه معادن و صنایع معدنی ایمیدرو و مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران از شرکت فولاد سفیددشت مطرح شد؛

پیشرفت ۹۷ درصدی واحد فولادسازی شرکت فولاد سفیددشت

پیشرفت ۹۷ درصدی واحد فولادسازی شرکت فولاد سفیددشت
لینک کوتاه کپی شد

حسام مقدمعلی، معاون طرح های توسعه معادن و صنایع معدنی ایمیدرو، به همراه محمد آقاجانلو مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران و جمعی از مدیران و کارشناسان این بخش ها از طر ح های توسعه در حال اجرا و واحدهای در حال بهره برداری شرکت فولاد سفیددشت بازدید کردند.

به گزارش طلانیوز؛ در این بازدید که روز چهارشنبه دهم آبان سال جاری انجام شد، حسام مقدمعلی معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های انجام شده، در جلسه ای با حضور ارکان پروژه بر لزوم هم افزایی هرچه بیشتر برای راه اندازی و تکمیل واحد فولادسازی این شرکت طبق برنامه زمانی پیش بینی شده تأکیدکرد.

پیشرفت ۸۶ درصدی پروژه تصفیه خانه شرکت فولاد سفیددشت

محمد آقاجانلو مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران نیز در این بازدید ضمن ابراز خرسندی از فرآیند تولید و اجرای طرح های توسعه این شرکت عنوان کرد: طبق گزارش های موجود، پروژه تصفیه خانه شرکت فولاد سفیددشت نیز که به منظور تأمین آب موردنیاز واحدهای تولیدی با ظرفیت ۲۴۰ لیتر بر ثانیه در حال احداث است اکنون با پیشرفت ۸۶ درصدی در حال تکمیل شدن است.

تأمین کل آب موردنیاز فولاد سفیددشت با تصفیه و بازچرخانی پساب های شهری در سیکل تولید وی ضمن ابراز خرسندی از اینکه کل آب موردنیاز شرکت از محل تصفیه و بازچرخانی پساب شهری تأمین می شود اضافه کرد: با وجود این، میزان مصرف آب شرکت فولاد سفیددشت از ۱٫۵ مترمکعب برای هر تن محصول به یک مترمکعب کاهش پیدا کرده که قابل توجه و تقدیر است.

آقاجانلو با اشاره به اهمیت رعایت دستورالعمل های زیست محیطی در شرکت های تولیدی افزود: دو واحد غبارگیر نیز در راستای حفاظت از محیط زیست و با صرف ۴۴۰ میلیارد ریال اعتبار در این شرکت در حال احداث است که پیش بینی می شود تا پایان سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرند.

تأمین ۸۰ تا ۸۵ درصد تجهیزات یدکی موردنیاز فولاد سفیددشت از داخل کشور

در ادامه این جلسه، محمود ارباب زاده مدیرعامل شرکت فولاد سفیددشت نیز ضمن ارائه گزارشی از روند تولید و پروژه های در دست احداث این شرکت و با بیان اینکه فرایند احداث واحد ریخته گری بیلت از سال ۱۴۰۱ آغاز شده گفت: این پروژه با پیشرفت ۴۲ درصدی همراه است و ۴۰ درصد تجهیزات موردنیاز این واحد تأمین و وارد سایت شده اند. وی از تکمیل این واحد تا دو سال آینده خبر داد و تصریح کرد: با بهره برداری از واحد بیلت سالانه ۸۰۰ هزار تن شمش فولاد برای کارخانه های تولیدکننده مقاطع ساختمانی در شرکت فولاد سفیددشت تولید می شود

ارباب زاده با بیان اهمیت بومی سازی تجهیزات واحدهای تولیدی تأکید کرد: در حال حاضر ۸۰ تا ۸۵ درصد تجهیزات یدکی مورد­نیاز واحدهای در حال بهره برداری شرکت از داخل تأمین شده اند و حدود ۱۲ میلیون یورو از تجهیزات موردنیاز بومی سازی شده است.

میزان تولید آهن اسفنجی ۸ درصد فراتر از برنامه پیش بینی شده     

ایمان سلیمانی، مدیر بهره برداری فولا د سفیددشت هم در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از روند تولید در شرکت از تولید ۵۴۶ هزار تن آهن اسفنجی از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه خبر داد و گفت: این میزان تولید علی رغم محدودیت مصرف برق در تابستان حاصل شده که ۸ درصد از برنامه هدف گذاری بیشتر است.

وی افزود: شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری تمام آب موردنیاز خود را جهت تولید از پساب تصفیه شده شهری تأمین می کند. درواقع، با کمک یک شرکت دانش بنیان، بیش از چهار سال است که با تصفیه پساب شهری، ۴۰ لیتر آب بر ثانیه برای استفاده در واحدهای تولیدی شرکت با استفاده از فناوری UF (اولترافیلتراسیون) تأمین می شود.

اضافه شدن ۸۰۰ هزار تن اسلب به ظرفیت تولید فولاد میانی کشور

بنابر این گزارش، در ادامه این جلسه، جمشید علی بابایی، مدیر تکنولوژی و توسعه شرکت نیز در این جلسه با اعلام این خبر که واحد فولادسازی با پیشرفت  حدود ۹۷ درصدی تا دو ماه آینده آماده بهره برداری می گردد، خاطرنشان کرد: راه اندازی این واحد در سه فاز پیش بینی شده بود که تا کنون دو فاز آن شامل قوس الکتریکی و تولید مذاب محقق شده و با انجام فعالیت های واحد ریخته گری، فاز سوم نیز تکمیل می گردد. با بهره برداری از این طرح سالانه ۸۰۰ هزار تن اسلب به ظرفیت تولید فولاد میانی کشور اضافه می شود.

گفتنی است در حال حاضر شرکت فولاد سفیددشت برای ۸۰۰ نفر به صورت مستقیم و برای ۲ هزار نفر به صورت غیرمستقیم فرصت شغلی ایجاد کرده است.

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه