نمایشگاه اختصاصی اوراسیا

نمایشگاه اختصاصی اوراسیا تجلی گر همکاری کشور ها در چارچوب پیمان های منطقه‌ای

نمایشگاه اختصاصی اوراسیا تجلی گر همکاری کشور ها در چارچوب پیمان های منطقه‌ای
لینک کوتاه کپی شد

دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا امروز ۱۳ آذر ۱۴۰۲ با حضور شرکت‌های ایرانی و کشور‌های عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا با حضور وزیر صمت، سفرای عضو اتحادیه اوراسیا در تهران افتتاح شد.

مهدی ضیغمی رئیس سازمان توسعه تجارت و معاون وزیر صمت در آیین افتتاحیه دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا گفت :همکاری با کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در دستور کار این وزارت خانه و از برنامه های وزارت صمت از سال ۱۴۰۰ بوده است.

وی بیان کرد: این نمایشگاه فرصت مناسبی فراهم آورده که تجار و بازرگانان کشورهای مختلف با آشنایی کامل از ظرفیت های اقتصادی و تجاری یکدیگر بتوانند پس از امضای موافقت نامه مذکور سطح همکاری های تجاری را گسترش دهند.

ضیغمی بیان کرد: این نمایشگاه که تجلی گر همکاری خوب کشور ها در چارچوب پیمان های منطقه ای است در فضایی بالغ بر ۹ هزار متر مربع که شامل ۷هزار متر مربع برای شرکت های ایرانی و ۲هزار متر مربع برای شرکت های خارجی است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی کشور ها نیازمند حل برخی مشکلات در حوزه های زیر ساختی است.

معاون وزیر صمت گفت :در نظر است میزگرد های تخصصی در حوزه

گمرک حمل و نقل بانک بیمه انرژی سرمایه گذاری ظرفیت های مناطق آزاد و نشست های تجاری دو جانبه در حاشیه این نمایشگاه در روزهای سه شنبه و چهارشنبه

برگزار شود.

وی در نهایت بیان کرد: امیدوارم با حضور علاقه‌مندان در این میزگرد ها، گفت و گو و تبادل نظر شاهد دستیابی به نتایج خوبی برای پیشبرد اهداف تجاری باشیم .

ضیغمی در نهایت ضمن آرزوی توفیق روز افزون برای تمامی فعالان اقتصادی و جهادگران عرصه تجارت بین الملل گفت : آرزو دارم در سایه هم دلی و هم افزایی همچنان در مسیر توسعه بازارهای بین المللی گام برداشته و زمینه رشد تجارت و سرمایه گذاری بیشتر را فراهم کندنمایشگاه اوراسیا به مدت ۴ روز از ۱۳ تا ۱۶ آذر ماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

۱۰۰ شرکت ایرانی صادراتی در حوزه‌های انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی، محصولات کشاورزی، خودرو، مناطق آزاد، صنعت، دانش بنیان و ..آخرین دستاوردهای خود را ارائه می کنند.

در این دور از نمایشگاه شرکت‌هایی از کشور‌ها روسیه، ارمنستان، قزاقستان در قالب پاویون‌ و غرفه های اختصاصی حضور دارند.

همچنین هیئت تجاری از کشور‌های قرقیزستان و بلاروس از نمایشگاه بازدید می‌کنند.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه