معدن مس

انجام نخستین عملیات آتشباری معدن مس و طلای جانجا

لینک کوتاه کپی شد

مدیر طرح‌های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان از انجام موفقیت آمیز نخستین عملیات آتشباری معدن مس و طلای جانجا خبر داد.

مصطفی مولوی از انجام موفقیت‌آمیز نخستین عملیات آتشباری معدن مس و طلای «جانجا» در منطقه سیستان خبر داد.

مدیر طرح‌های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان در این باره اظهار داشت: اولین عملیات آتشباری در معدن مس و طلای جانجا با آماده‌سازی 28 هزار مترمکعب باطله، طی هفته گذشته و با موفقیت انجام شد.

وی عنوان کرد: از ابتدای شروع عملیات اجرایی در معدن جانجا بیش از 800 هزار متر مکعب عملیات خاکی و انتقال مصالح انجام شده که با عملیات آتشباری و ورود ماشین آلات جدید مقرر شده به صورت متوسط به 7 میلیون متر مکعب سالیانه طی دوره آماده سازی افزایش یابد.

مولوی تاکید کرد: حجم عملیات پیش باطله‌برداری، طی مدت سه سال حدود 20 میلیون مترمکعب خواهد بود. با راه‌اندازی معدن از اواخر تیرماه سال جاری  بیش از 160 نفر مشغول به فعالیت شده‌اند که 80 درصد افراد در حوزه‌های فنی و کارگری و اپراتورهای ماشین آلات از نیروهای بومی منطقه سیستان هستند.

مدیر طرح‌های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با افزایش تعداد ماشین آلات و حجم فعالیت‌های معدن، تعداد نیروهای شاغل در این معدن تا حدود دو برابر افزایش خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: معدن مس و طلای جانجا در شمال استان سیستان و بلوچستان و در شهرستان نیمروز با ظرفیت تولید کنسانتره سالیانه 130 هزار تن به سرمایه‌گذار که کنسرسیومی متشکل از بزرگترین شرکت‌های معدنی کشور است ابلاغ شد.

مولوی عنوان کرد: با گسترده‌تر شدن‌ فعالیت‌های اجرایی در محیط معدن مس و طلای جانجا و توسعه فعالیت‌ها، اشتغال پایدار موجب رونق اقتصادی این خطه خواهد شد.

آتشباری معدن یکی از مرحله‌های تولید در معادن با فضای باز و روباز است که به عملیات چالزنی و آتشباری معدن معروف است. در موقع انفجار تمام انرژی ماده منفجره جهت رسیدن به اهداف مورد نظر نخواهد شد و انفجار علاوه بر محدوده مد نظر بر منطقه با وسعت زیادی در اطراف محل انفجار نیز اثرگذار خواهد بود.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه