ذوب‌آهن اصفهان

اثرات اقتصادی تولید ریل در ذوب‌آهن اصفهان در کشور چشمگیر است

اثرات اقتصادی تولید ریل در ذوب‌آهن اصفهان در کشور چشمگیر است
لینک کوتاه کپی شد

دکتر علی آقا محمدی رییس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری در آیین افتتاحیه پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان از دستاوردهای این مجتمع عظیم صنعتی شامل ریل، تیرآهن بال پهن، آرک و ... بازدید کرد.

دکتر آقا محمدی در این بازدید اظهار داشت : عملیاتی شدن ساخت یک میلیون مسکن در سال که توسط دولت سیزدهم مطرح شد، نیازمند همدلی و هم‌افزایی کلیه دست‌اندرکاران صنعت ساختمان است که واحدهای تولید فولاد از جمله ذوب‌آهن اصفهان، آمادگی خود را در این زمینه اعلام کرده است .

وی افزود : باید به صنعت ساختمان همچون یک زنجیره نگاه شود اگر تنها فولادسازان و تولید کنندگان سازه‌های فولادی مانند ذوب‌آهن اصفهان همت کنند اما تامین مالی صورت نگیرد، این نهضت محقق نمی‌شود .

رییس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری گفت : تولید ریل در ذوب‌آهن اصفهان در شرایط تحریم دستاورد بزرگی است که باعث شد توسعه حمل و نقل ریلی متوقف نشود، لذا اثرات اقتصادی آن برای کشور بسیار اهمیت دارد .

مهدی کوهی مدیر عامل ذوب‌آهن اصفهان در این بازدید گفت :با افتخار اعلام می‌کنم ذوب‌آهن اصفهان با ۵۳ سال قدمت و با همت و تجربه و توانمندی همکاران عزیزم در ذوب‌آهن ۸۵ درصد از قطعات و تجهیزات خط تولید کارخانه بومی‌سازی شده است و همچنین در کارگاه‌های ساخت این شرکت قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنایع سیمان، فولاد و … کشور نیز ساخته می شود.

وی در ادامه به تولید ریل ملی در ذوب‌آهن اصفهان پرداخت و افزود : این مجتمع عظیم صنعتی با تولید ریل در عرصه بومی‌سازی و بعنوان تنها تولید کننده این محصول استراتژیک در غرب آسیا به شمار می‌رود.

کوهی اضافه کرد : تاکنون بیش از ۱۶۰ هزار تن از این محصول استراتژیک در متروی کلان شهرها و راه‌آهن سراسری نصب شده است و قراردادهای مختلف برای تولید این محصول تولیدی مطابق با استاندارد جهانی داریم.

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان همچنین در خصوص نقش آفرینی ذوب‌آهن اصفهان در طرح نهضت ملی مسکن بیان داشت : تولید تیرآهن بال پهن در ذوب‌آهن پازل انبوه‌سازی ساختمان ایمن را در ایران تکمیل کرد محصولی که از جمله مزایای آن می‌توان به تسریع در ساخت و ساز، افزایش فضای مفید ساختمان، کاهش قیمت تمام شده، حافظ محیط زیست و مقاومت بیشتر در برابر زلزله  … اشاره نمود.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه