گل گهر/

روند رو به رشد گل گهر در حوزه مدیریت تولید

روند رو به رشد گل گهر در حوزه مدیریت تولید
لینک کوتاه کپی شد

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، با ثبت رشد ۶۱ درصدی در درآمد‌های عملیاتی خود تلاش می‌کند تا مسیر تحقق چشم انداز ۱۴۱۰ را به درستی ایجاد و برنامه استراتژیک خود را اجرایی کند.

به گزارش طلانیوز، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در ۹ ماهه ابتدایی سال جاری با رشد ۶۱ درصدی در درآمدهای عملیاتی خود نبست به مدت مشابه سال قبل همراه شده است.

درآمد ‌عملیاتی شرکت معدنی و صنعتی گل‌ گهر (نماد: کگل) در دوره ۹ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲ به ۴۷۸ هزار میلیارد ریال رسید. حجم تولید محصولات در شرکت گل‌ گهر نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۶ درصد افزایش یافته است.

 

این در حالی است که روند رو به رشد گل گهر از ماه های گذشته آغاز شده است. در آمارهای ۸ ماهه نیز این شرکت رشد ۵۷ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل خود محقق کرد و به ۴۱۱ هزار میلیارد ریال دست پیدا کرد. که در همین مدت حجم تولید نیز رشدی ۰٫۸ درصدی داشته است.

 

انتشار این آمار نشان می دهد که تولید و میزان عملیات ها با استراتژی مشخص در حال اجرا است تا بتواند به تحقق سند چشم انداز ۱۴۱۰ منتهی شود.

 

اما مهمترین نکته برای دستیابی به درآمد عملیاتی افزایش حجم تولید است که در ماه های گذشته روند رو به رشدی را در پی داشته و این موضوع حاکی از آن است که تولید براساس همان استراتژی حرکت رو به جلویی دارد.

 

درواقع برای دستیابی به این رشد باید در تمامی بخش ها مدیریتی کارشناسی شده انجام شود. یکی از بخش های این استراتژی توسعه اکتشافات است که در ادامه منجر به افزایش تولید در بخش های بعدی خواهد شد که در نهایت آمار درآمدهای عملیاتی این مجموعه را با رشد ۶۱ درصدی همراه کرده است.

 

اصلی ترین دلیل برای مجموعه گل گهر که توانسته رشد ۶۱ درصدی را محقق کند، مدیریت درست و کارشناسی شده است.

 

تدوین نقشه راه کارشناسی شده باعث شده تا گل گهر بتواند در تمامی بخش ها با رشد همراه شود. بی شک در پایان سال مالی ۱۴۰۲، گل گهر با افزایش درآمدها و سوددهی همراه است که منجر به تقویت جایگاه «کگل» می شود.

 

این موضوع نشان می دهد مدیریت درست حتی در شرایط پر چالش بخش معدن که درگیر توسعه اکتشافات، تامین ماشین آلات، زیرساخت های انرژی و… است می تواند روند رو به رشد را ادامه دار کند.

 

لازمه آن نگاه کارشناسی و سرمایه گذاری برای توسعه همه جانبه است. مجموعه ای همچون گل گهر با تدوین استراتژی ۱۴۱۰ خود تلاش می کند تا نه تنها سهم خود را در بازار داخلی بلکه در حوزه صادرات هم افزایش دهد. و این اتفاق خبر خوشی برای سهامداران و توسعه صنعتی کشور خواهد بود. تیتر۲۰

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه