گروه مپنا/

بازدید مدیرعامل گروه مپنا از پروژه تصفیه خانه ذوب آهن اصفهان

بازدید مدیرعامل گروه مپنا از پروژه تصفیه خانه ذوب آهن اصفهان
لینک کوتاه کپی شد

پروژه تصفیه خانه ذوب آهن اصفهان که به صورت (BOT) و در مساحتی بالغ بر 5 هکتار توسط شرکت مپنا در حال ساخت است، بزرگترین پروژه این شرکت در بخش پساب از نظر حجم و راندمان در سطح خاورمیانه به شمار می رود.

به گزارش طلانیوز، میزان۸۵۰ مترمکعب در ساعت پساب صنعتی و بهداشتی وارد این تصفیه خانه می شود که ۵۵۰ متر مکعب آن، پساب دو شهر همجوار کارخانه (زرین شهر و فولادشهر) و مابقی آن نیز پساب موجود در سطح کارخانه است و براین اساس ۷۶۵ مترمکعب آب نرم و دمین از این تصفیه خانه بدست می آید که در فرایندهای صنعتی کارخانه مورد استفاده قرار می گیرد.

محمد اولیاء مدیرعامل گروه مپنا با هدف بررسی روند پیشرفت این پروژه، سه شنبه بیست و ششم دی ماه از سایت این مجموعه شامل مسیر بهداشتی و صنعتی پساب،تصفیه تکمیلی و … بازدید کرد و از نزدیک در جریان چالش های پیش روی تکمیل و اجرای این پروژه قرار گرفت.

مدیرعامل گروه مپنا در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما این پروژه را به عنوان بخشی از صنعت رو به رشد آب در گروه مپنا معرفی کرد و گفت : بازدید امروز از بخش های گوناگون پلنت تصفیه خانه ذوب آهن اصفهان فرصت بسیار خوبی را فراهم کرد و طبیعتاً در بخش ستادی و تصمیم گیری های ما بسیار اثرگذار خواهد بود.

وی کمبود نقدینگی ریالی و ارزی زنجیره تامین در پروژه های مختلف گروه مپنا و همچنین مطالباتی که این مجموعه از شرکت های دولتی و خصوصی دارد را عامل کُندی در برخی از پروژه ها عنوان کرد و تصریح نمود : بر اساس نشست امروز و مرور فعالیت های باقی مانده در این پروژه، انشاا… در پایان شهریورماه سال آینده این تصفیه خانه راه اندازی می شود.

مدیرعامل گروه مپنا ادامه داد : بخش عمده ای از هزینه های ریالی و ارزی این پروژه انجام شده است و در جلسه ای که در محل سایت پروژه داشتیم نیز مقرر شد تمهیدات لازم برای تامین ارز باقی مانده تا انتهای سال برای معدود خریدهای باقی مانده تامین گردد و همچنین در بخش احداث پروژه نیز مقدار ریالی باقی مانده از طریق بخش سرمایه گذاری مپنا ظرف مدت ۸ ماه آینده به تدریج در اختیار پروژه قرار گیرد.

محمد اولیاء در خصوص منحصربفرد بودن پروژه تصفیه خانه آب ذوب آهن اصفهان نیز گفت : در بخش تصفیه پساب های صنعتی پروژه های زیادی در کشور نداشتیم و یا در احجام کوچکتر این پلنت ها احداث شدند اما این پروژه به لحاظ بهره گیری از تکنولوژی های نوین، و حجم بالای پساب تحویلی به این کارخانه منحصربفرد است.

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه