موثقی نیا در مراسم افتتاح طرح های منطقه ویژه پارسیان:

بهره برداری از اسکله شماره ۳ بندر پارسیان؛تسهیل توسعه بخش صنعت ،معدن و صنایع نفت

بهره برداری از اسکله شماره ۳ بندر پارسیان؛تسهیل توسعه بخش صنعت ،معدن و صنایع نفت
لینک کوتاه کپی شد

رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: اسکله شماره ۳ بندر پارسیان، آماده توسعه بخش معدن و صنایع معدنی و صنایع نفت و پتروشیمی است.

به گزارش طلانیوز از روابط عمومی ایمیدرو، محمدرضا موثقی نیا در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم افتتاح اسکله شماره ۳ منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با بیان این مطلب گفت: با بهره برداری امروز این اسکله، امکان صادرات و واردات نزدیک به ۴ میلیون تن فله مایع در بندر پارسیان فراهم شد.

وی ادامه داد: برای احداث اسکله شماره ۳ پارسیان، ۲۵ میلیون یورو سرمایه گذاری شده و در این بندر، کشتی‌های یکصد هزار تنی قابل پهلوگیری هستند. این ظرفیت می تواند به توسعه بخش معدن و صنایع معدنی و نیز صنایع پتروشیمی و نفت کمک کند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانیم به زودی سایر پست اسکله های این بندر را نیز راه‌اندازی کنیم.

منافع منطقه ویژه پارسیان، متعلق به همه مردم ایران است

رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: منطقه ویژه پارسیان با طرح های پیش رو در حوزه های صنعتی، معدنی و نیز نفت و پتروشیمی، توسعه می یابد و انشاءالله منافع آن، به نحو مطلوب علاوه بر مردم این منطقه، به مردم کل کشور خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، محمدرضا موثقی نیا در مراسم افتتاح وآعاز عملیات اجرایی طرح های منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به مناسبت ایام ا… دهه مبارکه فجر با بیان این مطلب گفت: مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی های خود فرمودند که ما در همه عرصه هادر مقابله با دشمنان، توانستیم آنها را به عقب برانیم و ابراز امیدواری کردند در جبهه اقتصادی هم بتوانیم دشمنان را شکست دهیم. وی افزود: از جمله مولفه های اصلی تقویت بنیه اقتصادی، توسعه بخش صنعت و معدن است؛ به ویژه در کشور ما که معادن غنی و بکر بسیاری وجود دارد و باید توسعه دهیم.

نیازمند توسعه سواحل هستیم

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه ما در دولت موظفیم در جهت توسعه سواحل در راستای تامین منافع مردم تلاش کنیم، تصریح کرد: در کل دنیا، کشورهای موجود در کنار دریا و ساحل، بهترین، مرفه ترین و پیشرفته ترین نقاط شان، سواحل دریاست.

وی ادامه داد: در کشور ما متاسفانه سواحل تا قبل از انقلاب، از شکوفایی مناسبی در صنعت یا تجارت برخوردار نشده است اما پس از انقلاب، در این مناطق یکسری حرکت های توسعه ای صورت گرفته که البته نیازمند فعالیت های گسترده تری است. ضرورت افزایش سرعت توسعه منطقه ویژه پارسیان

موثقی نیا تاکید کرد: انتظار ما از آقای علامه و همکارانشان که برای توسعه این منطقه، زحمات زیادی کشیده‌اند، این است که سرعت و کیفیت را در توسعه منطقه افزایش دهند. وی افزود: یکی از ضرورت های توسعه کشور، مقررات زدایی است تا بتوانیم چالش های پیش روی تولید صادرات محور را کاهش دهیم.

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه