مدیر منابع‌انسانی شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر عنوان کرد:

توسعه از گذرگاه آموزش نیروی کار

توسعه از گذرگاه آموزش نیروی کار
لینک کوتاه کپی شد

مدیر منابع انسانی شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر با اشاره به اینکه این شرکت به عنوان بزرگترین نقش‌آفرینان زنجیره فولاد کشور همواره توجه ویژه‌ای به امر آموزش کارکنان داشته است، گفت: آموزش کارا و مستمر، یکی از عوامل موثر بر توسعه منابع انسانی و نیروی کار به عنوان محورهای حیات و رشد سازمان و شرکت ها به شمار می‌آید.

به گزارش خبرنگار ما ، محمد مسلمی زاده افزود: این موضوع همچنین ارتباط مستقیمی با تعهد و دلبستگی کارکنان و نیروی کار به سازمان دارد. از این رو، شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر رسالت خود را در وهله اول، موضوع توسعه سرمایه‌های انسانی به مفهوم وسعت بخشیدن به دانش، مهارت و نگرش افراد می‌داند که در واقع تداعی‌گر مفهوم شایستگی است.

وی ادامه داد: این شرکت به عنوان بزرگترین عرضه‌کننده آهن‌اسفنجی در کشور، با در پیش گرفتن رویکردهای تحول‌محور و به‌روز دنیا، همواره در مسیر رشد و تعالی حرکت کرده است. آموزش‌های کاربردی و حین کار، مکمل دانش تئوری و دانشگاهی محسوب می‌شوند. از این رو، موضوع آموزش نیروی انسانی از جایگاه ویژه‌ای در سیاست‌های کلان برخوردار است.

مسلمی زاده اظهار داشت: شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر با اخذ استاندارد آموزش «ISO 10015:2019»،شایستگی‌های مشاغل سازمان را تدوین کرده است و برنامه‌های آموزشی خود را بر مبنای آن برنامه‌ریزی می‌کند. این شرکت همچنین برنامه‌های متنوعی را در زمینه توسعه منابع انسانی اجرا کرده که از جمله آن‌ها می‌توان به دوره‌های ایمنی و ابتدای فرایند استخدام، دوره‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت، تورهای آموزشی تفریحی فصلی، آموزش زبان انگلیسی، خدمات کلینیک مدیران نظیر کوچینگ و منتورینگ، مدرسه تکمیلی مدیریت، مدرسه اشتغال و … اشاره کرد. امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک با دانشگاه صنعتی شریف و همچنین تصویب احداث ساختمان آموزش متمرکز در گهرپارک با مشارکت شرکت‌های کارفرما در سال جاری، از دیگر اقدامات شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر در این حوزه بوده است.

مدیر منابع انسانی شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر با بیان اینکه یکی از بزرگترین دغدغه‌های حوزه منابع انسانی به طور خاص، کمبود نیروی انسانی متخصص در رشته‌های فنی خواهد بود، ادامه داد: این شرکت نیز با توجه به پروژه‌های بزرگی که در دست احداث دارد، برای جذب نیروی انسانی طی سه سال آینده برنامه‌ریزی جامعی کرده و جذب نیروی تحصیلکرده، بومی، متخصص و سالم را سرلوحه کار خود در حوزه منابع انسانی قرار داده است و برای نگهداشت نیروی انسانی خود اهتمام دارد.

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه