فولاد خوزستان

صادرات فخوز در سال گذشته از مرز یک میلیون تن گذشت

صادرات فخوز در سال گذشته از مرز یک میلیون تن گذشت
لینک کوتاه کپی شد

نشست خبری رضا وکیلی معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد خوزستان در دومین روز از ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران برگزار شد.

معاون فروش و بازاریابی فولاد خوزستان در نشست خبری خود با اصحاب رسانه عنوان کرد: فولاد خوزستان با توجه به دسترسی به آبهای آزاد، صادرات محصولات را در دستور کار خود قرارداده و حوزه صادرات محصولات این شرکت رشد بسزایی داشته است.

وی افزود؛ در سال گذشته این شرکت بیش از ۱.۳ میلیون تن از محصولات خود را به بیش از ۱۰ کشور صادر کرده است.

وکیلی گفت: در فضای تحریمی، این شرکت توانسته است به بالغ بر ۲۸ کشور دنیا صادرات انجام دهد و آمار صادراتی این شرکت در همین فضای تحریمی رشد چشمگیری داشته است.

معاون بازاریابی و فروش فولاد خوزستان تاکید کرد: اختلاف نرخ ارز موضوعی است که فولادسازان با آن دست به گریبان هستند و این اختلاف بالای ۵۰ درصد است که به تولیدکننده آسیب وارد می‌کند. در این خصوص ایفای تعهدات ارزی فولاد خوزستان بیش از تعهداتش بوده است که یک امتیاز ویژه برای این شرکت محسوب می‌شود.

وکیلی عنوان کرد: عوارض صادراتی به بازارهای صادراتی آهن اسفنجی و شمش آسیب‌های بسیاری وارد کرده است. وضع عوارض صادراتی کار منطقی و اقتصادی نیست بر همین اساس در جلسات پایانی سال گذشته این اعداد تغییر کرد. باید به ابن نکته توجه داشت که استمرار صادرات، تامین ارز را برای کشور به همراه دارد.

معاون بازاریابی و فروش فولاد خوزستان درباره ابر پروژه زمزم ۳ گفت : فولاد خوزستان با بهره‌برداری از پروژه زمزم ۳، پیش‌فروش محصول خود را از بهمن‌ماه سال گذشته آغاز کرد و ۲۷۰ هزار تن آهن اسفنجی را به فروش رساند. فولاد خوزستان ۵۰۰ هزار تن خرید آهن اسفنجی انجام می‌داد که با راه‌اندازی زمزم ۳ این نیاز مرتفع شد.

وی تاکید کرد: اولویت شرکت فولاد خوزستان تامین نیاز داخلی است اما برنامه صادراتی ما برای سالجاری ۱.۵ میلیون تن می‌باشد.

معاون فروش و بازاریابی فولاد خوزستان با اشاره به بحران انرژی در صنایع گفت: سال گذشته ۶۰۰ هزار تن تولید در پی بروز محدودیت‌های انرژی از دست رفت که این قطعا به سرمایه‌گذاری آسیب وارد می‌کند. هر چند ورود به تامین انرژی تخصص ما نیست اما اگر نیاز باشد به این بخش نیز ورود خواهیم کرد.

وکیلی ادامه داد: شبکه برقی کشور قابل مدیریت است و سال گذشته بیشترین آسیب را به دلیل قطعی برق شاهد بودیم اما امیدوارم با مدیریت این موضوع در سالجاری کمترین میزان آسیب به شرکت‌های تولیدی وارد شود.

معاون بازاریابی و فروش فولاد خوزستان در پایان عنوان کرد: بازار هدف شمال آفریقا را در برنامه توسعه داریم و سال گذشته میزان صادرات به این بخش رشد بسزایی داشته است.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه