۱۴۰۳ سالی نویدبخش برای فولاد سنگان /

تولید کنستانتره به بیش از ۹ میلیون تن رسید

 تولید کنستانتره به بیش از ۹ میلیون تن رسید
لینک کوتاه کپی شد

فولاد سنگان سال ۱۴۰۳ را با ثبت رکوردهای جدید آغاز کرد. به طوری که طبق آمارهای اعلامی، فولاد سنگان تا اردیبهشت جاری توانسته میزان تولید کنسانتره خود را به بیش از ۹ میلیون تن برساند.

به گزارش طلانیوز، آنطور که از آمارها مشخص است، فولاد سنگان سال ۱۴۰۳ را با ثبت رکوردهای جدید آغاز کرد. به طوری که بر اساس آمارهای اعلامی، فولاد سنگان تا اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ توانسته میزان تولید کنسانتره خود را به بیش از ۹ میلیون تن برساند که این موضوع می تواند گواهی بر رشد روز افزون این مجموعه باشد.

سید علی شمسی‌نیا معاون بهره برداری فولاد سنگان با اشاره به برنامه تولید این مجموعه در سال ۱۴۰۳، گفت: هدف گذاری ما تولید ۵ میلیون تن کنسانتره و ۵ میلیون تن گندله سنگ آهن است.

وی با اشاره به اینکه در مجموعه فولاد سنگان ضمن ارتقای کمی، ارتقای کیفیت نیز مد نظر قرار می گیرد، خاطر نشان کرد: برای تحقق این برنامه با فرض تامین انرژی برق و گاز، ۱۱ میلیون تن کلوخه سنگ اهن مورد نیاز است.

شمسی‌نیا با اشاره به اینکه تامین کلوخه سنگ آهن یک چالش برای مجموعه فولاد سنگان است، ادامه داد: رکوردشکنی در تولید کنسانتره به بیش از ۹ میلیون تن به معنای افزایش تامین سنگ آهن مورد نیاز بوده و این مسیر در سال ۱۴۰۳ همچنان طی خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه اگر چه کارخانه کنسانتره سازی فولاد سنگان تازه تاسیس است ولی تاکنون بیش از ۹ میلیون تن کنسانتره تولید کرده ایم گفت: در سال گذشته بیش از ۴ میلیون تن کنسانتره تولید کردیم که ۳۴ درصد نسبت به سال ۱۴۰۱ رشد داشته است.

وی افزود: اکنون از مرز تولید ۲۲ میلیون تن گندله عبور کردیم و این در حالی است که تولید گندله تا ۱۴۰۲ به میزان ۲۱.۵ میلیون تن، تا پایان ۱۴۰۱ به میزان ۱۷.۹ میلیون تن، تا پایان ۱۴۰۰ به میزان ۱۳.۹ میلیون تن و تا پایان ۱۳۹۹ به میزان ۱۰.۴ میلیون تن بوده است.

شمسی نیا افزود، با وجود قطعی ۷۰ روزه برق و گاز در سال گذشته عملکرد تولیدی خوبی داشتیم. از آنجا که مجموعه های صنعتی و معدنی کشور در سال های گذشته به خصوص در فصل سرما با محدودیت‌های بسیاری در حوزه تامین گاز مواجه بودند، برای تثبیت این رکوردزنی‌ها و همچنین افزایش میزان تولید و فروش محصول، مدیریت این چالش‌ها در دستور کار قرار گرفته است تا با مدیریت زمان، تعمیرات و بازه‌های زمانی قطع برق و گاز، روند مطلوب تولید به بهترین نحو صورت پذیرد.

براساس گزارش ایلنا، بر همین اساس نیز به گفته این مقام مسئول در فولاد سنگان، مشکل خرید برق با خرید ۷۰ مگاوات برق از نیروگاه سمنان حل شده و امیدواریم با کمک استانداری و شرکت گاز خراسان رضوی قطعی گاز به حداقل ممکن برسد. معاون بهره برداری فولاد سنگان با اشاره به اینکه با ادامه‌دار شدن این رکوردشکنی‌ها در ماه‌های پیش رو، میزان فروش این مجموعه نیز افزایش خواهد یافت، اظهار داشت: در زمینه حمل و نقل ریلی نیز دستاوردهای جدیدی داشته‌ایم به طوری که تا دوم اردیبهشت ۱۴۰۳ با ۱۴۲ واگن رکورد جدید ۱۴۸۹۱ تن را ثبت کردیم و این در حالی است که رکورد قبلی ۱۴۶۰۰ تن حمل ریلی در تاریخ ۷ آذر ۱۴۰۲ با ۱۳۹ واگن بوده است.

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه