فولاد غدیر نی‌ریز

استقبال گسترده از غرفه مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز در نمایشگاه «ایران اکسپو»

استقبال گسترده از غرفه مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز در نمایشگاه «ایران اکسپو»
لینک کوتاه کپی شد

غرفه مجتمع فولاد غدیر نی ریز ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران شاهد استقبال گسترده مقامات، مهمانان خارجی و بازدید کنندگان قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ما ، در سومین روز نمایشگاه ایران اکسپو غرفه این مجتمع شاهد ترافیک سنگینی از حضور مقامات عالیرتبه سیاسی و اقتصادی بود که در سه روز برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران کم‌نظیر بشمار می آید.

در این روز، مقامات و فعالان صنعت فولاد و معدن با دکتر محسن مصطفی‌پور مدیرعامل این مجتمع مذاکرات متعددی داشتند.

مدیرعامل مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز در این دیدارها ضمن بیان اقدامات انجام شده برای آغاز فعالیت مستمر کارخانه فولادسازی گفت: در سال گذشته با همت متخصصان ایرانی و بهره‌گیری از مشاوران بین‌المللی موفق شدیم عملیات راه‌اندازی کارخانه شمش فولاد غدیر نی‌ریز را با موفقیت پشت سر بگذاریم و امسال امیدواریم در آینده‌ای نزدیک تولید مستمر شمش فولاد این کارخانه آغاز شود.

دکتر مصطفی‌پور افزود: با توجه به دو چالش اساسی صنعت فولاد کشور، از یک سو عملیات احداث خط انتقال آب خلیج فارس به مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز را در سال گذشته شروع کردیم که در حدود ۵ ماه عملیات حفاری، لوله‌گذاری و ساخت مخزن تعادلی و پمپ خانه‌ها در مسیر ۱۱۰ کیلومتری اجرا و بزودی آب مورد نیاز کارخانه فولادسازی به این طریق تامین خواهد شد. این اقدام مانع از وابستگی مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز به منابع آب زیرزمینی و منطقه می‌شود و با اهدای حق‌آبه مجتمع از سد «چشمه عاشق» به مردم منطقه تلاش کردیم گامی برای کاهش تنش‌های آبی در شهرهای اطراف برداریم.

وی افزود: با تامین آب مورد نیاز از این مسیر یکی از چالش‌های اساسی صنعت فولاد را پشت سر گذاشتیم و با راه‌اندازی کارخانه تصفیه فاضلاب صنعتی مجتمع در اسفند ماه سال گذشته، نه تنها می‌توانیم آب مصرفی مجتمع فولادسازی را تامین کنیم بلکه با تصفیه آب مورد استفاده، گامی بزرگ در حفظ محیط زیست برخواهیم داشت.

مدیرعامل مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز چالش دوم صنعت فولاد را بحران انرژی دانست و در این باره گفت: با سرمایه‌گذاری در ساخت نیروگاه برق آبی در استان مازندران بزودی برق مورد نیاز کارخانه فولادسازی را تامین کرده و امیدواریم کمکی به تامین برق مورد نیاز شبکه برق کشور کرده باشیم.

دکتر مصطفی‌پور همچنین در گفتگوهای متعدد خود با رسانه‌ها ضمن اعلام خبر خرید معدن سنگ آهن برای مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز تاکید کرد: مواد اولیه، بحران پیش روی صنعت فولاد کشور است که ما در اجرای برنامه تکمیل زنجیره تولید و مقابله با بحران‌های آینده، عملیات استخراج این معدن را آغاز کرده‌ایم و در آینده ساخت کارخانه کنستانتره سنگ آهن فولاد غدیر نی‌ریز را در برنامه خود قرار داده‌ایم.

در ایام برپایی نمایشگاه ایران اکسپو، جمع کثیری از مسئولان و مقامات دولتی و شرکت‌های مختلف در غرفه مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز حضور پیدا کرده و با مدیرعامل مجتمع دیدار و گفتگو کردند.

دکترمحمدهادی ایمانیه استاندار فارس نیز به همراه معاونان و مسئولان استانی با حضور در غرفه مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز در دیدار با دکتر مصطفی‌پور ضمن تمجید از موفقیت مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز در توسعه صنعت مادر در این استان با اشاره به اقدامات انجام شده گفت: عملکرد مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز در اشتغال زایی و استفاده از نیروهای متخصص بومی بسیار مناسب بوده و این مجموعه با ابتکار احداث خط انتقال آب خلیج فارس به منطقه نقش مهمی در کاهش تنش‌های آبی و حمایت از کشاورزی منطقه را ایفا کرده است.

همچنین در روزهای گذشته نخست وزیر نیجریه، اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و تجار و فعالان اقتصادی نیز از غرفه مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز بازدید کرده بودند.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه