مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان:

تولید تختال فولاد هرمزگان ۷۷ درصد جهش یافت

تولید تختال فولاد هرمزگان ۷۷ درصد جهش یافت
لینک کوتاه کپی شد

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: شرکت فولاد هرمزگان در فروردین ماه سال ۱۴۰۳ موفق به تولید بیش از ۱۶۱ هزار تن تختال شد که این میزان در مقایسه با اسفند ماه سال پیش جهش ۷۷ درصدی را نشان می‌دهد.

عطاالله معروفخانی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی بیان کرد: سال ۱۴۰۳ از سوی رهبری «جهش تولید با مشارکت مردم» نام‌گذاری شد و از همان ابتدا، شرکت فولاد هرمزگان نیز این شعار را سرلوحه کار خود قرار داد. با این حال سال گذشته محدودیت‌های بسیار شدیدی برای تامین برق و گاز صنعت فولاد کشور اعمال شد و فولادسازان نتوانستند تمام ظرفیت تولید خود را به کار گیرند.

وی افزود: با شروع سال ۱۴۰۳ و کاهش محدودیت‌های انرژی، شرکت فولاد هرمزگان از این موقعیت نهایت استفاده را برد و توانست در فروردین ماه به بالاترین میزان تولید خود در تختال فولادی دست یابد. این شرکت در ادامه مسیر رشد و رو به جلوی خود توانست در فروردین ماه سال ۱۴۰۳ بار دیگر رکوردهای تولید خود را جابه‌جا کند و تاریخی‌ترین ماه تولیدی خود را پشت سر بگذارد. فولاد هرمزگان در فروردین ماه توانست تولید تختال خود را به ۱۶۱ هزار و ۱۰۹ تن رساند که بالاترین میزان تولید ماهانه این شرکت به شمار می‌رود و ۳۶ هزار تن بالاتر از ظرفیت تولید اسمی ۱۲۵ هزار تن در ماه است.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان اضافه کرد: تولید تختال فولاد هرمزگان در فروردین ماه سال ۱۴۰۳ در مقایسه با اسفند ماه سال ۱۴۰۲ که ۹۱ هزار و ۷ تن بود، رشد بیش از ۷۷ درصدی را نشان می‌دهد و این شرکت توانست به خوبی از کاهش محدودیت‌های انرژی در سال جاری برای جهش تولیدات خود استفاده کند. همچنین تختال فولاد هرمزگان در فروردین ماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال پیش که ۱۵۶ هزار و ۲۳۷ تن تختال تولید شد، رشد حدود سه درصدی دارد. به این ترتیب فولاد هرمزگان عزم خود را برای جهش تولید در سال جاری در همین فروردین ماه جزم کرده است.

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه