فولاد مبارکه

تربیت ورزشکاران حرفه‌ای، با فرهنگ و با اخلاق در دستورکار سپاهان

تربیت ورزشکاران حرفه‌ای، با فرهنگ و با اخلاق در دستورکار سپاهان
لینک کوتاه کپی شد

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در آیین معارفه مدیرعامل جدید باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه سپاهان گفت: توجه به قهرمانی یکی از رویکردهای مهم باشگاه سپاهان است و در این زمینه وظیفه ما تربیت ورزشکاران حرفه‌ای، با فرهنگ و با اخلاق است.

بعد از ظهر دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ آئین معارفه مهدی آذربایجانی، مدیرعامل جدید باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه سپاهان با حضور محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، رضا امینی، شهردار اهواز و تعدادی از معاونین و مدیران ارشد شرکت فولاد مبارکه و همچنین تعدادی از اعضای هیئت مدیره و مدیران باشگاه فرهنگی ورزشی سپاهان در دفتر شرکت فولاد مبارکه در اصفهان برگزار شد.

محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در این مراسم اظهار کرد: باشگاه مردمی سپاهان با هویت بیش از نیم قرن و ۸۵ تیم حرفه‌ای ورزشی و ۲۳ رشته ورزشی جزو کامل‌ترین و برترین باشگاه‌های جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: باشگاه سپاهان در عرصه بین‌المللی نیز به عنوان نماینده باشگاه‌های کشور همواره افتخارآفرینی کرده و پرورش دهنده قهرمانان ملی و استانی بوده است.

مردم اصفهان دل در گرو سپاهان دارند

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه تیم سپاهان و زاینده رود را ۲ عامل شادی مردم اصفهان دانست و گفت: عشق و علاقه به تیم سپاهان همواره بین مردم اصفهان و در بین اقشار مختلف مردمی وجود دارد و این حس را در بین قشر تحصیل کرده، کارآفرینان، ورزشکاران، کارگران و… شاهد هستیم و همه دل در گرو سپاهان دارند و برای آنها سرنوشت این تیم اهمیت دارد.

وی ادامه داد: ما نیز در فولاد مبارکه بارها نشان داده‌ایم که چقدر هر ۲ دلیل شادی مردم اصفهان برایمان مهم است، از ابتدای حضور ما در فولاد مبارکه به صورت جدی و عملی و نه فقط در حد حرف، به صورت مادی و معنوی و در سطح استانی و کشوری برای آن وقت گذاشتیم و اغراق نیست اگر بگویم در کنار رشد و تولید شرکت، بنده به عنوان مدیرعامل فولاد مبارکه یکی از کارهای جدی که هفتگی روی آن وقت می‌گذارم یکی بحث زاینده رود است و موضوع دیگر باشگاه سپاهان که در هر دو زمینه حمایت‌های بسیار خوب و بی سابقه صورت گرفته است.

طیب‌نیا با بیان اینکه حمایت‌هایی که طی ۲ سال اخیر از سپاهان شد، کم نظیر بود و این امر به واسطه حمایت‌ها و علاقه مردم اصفهان انجام شد، ابراز کرد: این حمایت‌های بی‌دریغ تا امروز انجام شده و با قدرت ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: انتظار ما از باشگاه سپاهان و با توجه به انتصاب آقای آذربایجانی به عنوان مدیرعامل این است که پرقدرت‌تر از قبل و به نحوی عمل کنند که منافع و برکات باشگاه فرهنگی ورزشی سپاهان توسط مردم به صورت ملموس حس شود و مردم حس کنند که باشگاه سپاهان برای شادی، نشاط و ارزش‌هایشان دغدغه دارد و در آن جهت حرکت می‌کند.

تربیت ورزشکاران حرفه‌ای، با فرهنگ و با اخلاق در دستورکار سپاهان

تربیت ورزشکاران حرفه‌ای، با فرهنگ و با اخلاق

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه به ۴ رویکرد مهم در دوره جدید پرداخت و گفت: توجه به قهرمانی یکی از رویکردهای مهم باشگاه سپاهان است و در این زمینه وظیفه ما تربیت ورزشکاران حرفه‌ای، با فرهنگ و با اخلاق است.

وی به رویکرد دوم یعنی توسعه ورزش همگانی اشاره کرد و گفت: از این پس انتظار این است که روی ورزش همگانی نیز ورود جدی صورت بگیرد. ما اگر از نشاط مردم صحبت می‌کنیم، صرفاً این نیست که به ورزشگاه نقش جهان بیایند، تشویق کنند و بروند. نشاط درونی با ترویج ورزش همگانی به وجود می‌آید، اگر ۱۰ درصد بودجه ورزش قهرمانی را برای ورزش همگانی مصرف کنیم تحول عظیمی در این حوزه ایجاد خواهیم کرد. ترویج فرهنگ ورزشی، فرهنگ پهلوانی و اخلاق در ورزش در جامعه باید مورد توجه باشد و واقعاً این انتظار از باشگاه سپاهان وجود دارد.

تمرکز بر ورزش‌های مزیت‌دار در باشگاه سپاهان

طیب‌نیا تمرکز بر ورزش‌های مزیت‌دار اصفهان را سومین راهبرد مهم باشگاه فولاد مبارکه سپاهان عنوان کرد و گفت: ما باید روی ورزش‌های مزیت‌دار اصفهان و مزیت‌های ورزشی استان تمرکز کنیم. به عنوان مثال سال گذشته بر روی ورزش زورخانه‌ای تمرکز و شروع به کار کردیم و اعتقادم این است که تحول در ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی کشور را شاهد بودیم، این روند از اجرای تیم ورزش پهلوانی سپاهان در محضر رهبر معظم انقلاب شروع شد و مرحله به مرحله در حال رخ دادن است. چرا که بر این باوریم این رویکرد فرهنگ پهلوانی را می‌توان به جامعه ورزشی وارد کرد.

لزوم تربیت مدیران جوان و متخصص در حوزه ورزشی

وی ادامه داد: تربیت کادر و مدیران جوان و متخصص و اخلاق مدار چهارمین رویکرد اصلی باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه است. همانطور که باید ورزشکاران حرفه‌ای و اخلاق‌مدار تربیت کنیم، باید مدیران اخلاق مدار، جوان و متخصص را هم تربیت کنیم چرا که در این زمینه خلأ وجود دارد. باشگاه سپاهان باید یکی از رسالت‌های خود را تربیت این مدیران قرار دهد. ما در فولاد مبارکه بهترین مدیران حوزه صنعت را تربیت کرده‌ایم که در جای جای کشور از این مدیران بهره‌مند می‌شوند و انتظار از باشگاه سپاهان نیز تربیت مدیران ورزشی است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در خصوص تمرکز بر روی حوزه قهرمانی باشگاه فرهنگی ورزشی سپاهان نیز ابراز کرد: تولید و تربیت بازیکن در آکادمی‌های باشگاه سپاهان باید جدی‌تر از قبل دنبال شود، این امر برای باشگاه یک تکلیف است. اینکه مردم بدانند باشگاه سپاهان در رشته‌های مختلف ورزشی استعدادها را از دوردست‌ترین نقاط استان انتخاب می‌کند بسیار مهم و تأثیرگذار است.

طیب‌نیا با تاکید بر لزوم توجه به بُعد تربیت در ورزش اضافه کرد: در کنار پرورش جسمانی پرورش روح بسیار مهم است. انتظار داریم در باشگاه سپاهان به تزکیه روح و تربیت ورزشکاران و خودسازی آنها توجه شود.

وی توجه به نوآوری‌های ورزشی را مهم ارزیابی کرد و گفت: همانطور که ما در صنعت حمایت از دانش‌بنیان‌ها را در دستور کار داریم انتظار داریم باشگاه سپاهان حمایت از استارت‌آپ‌های ورزشی را در دستور کار قرار دهد چرا که این امر می‌تواند به تحول در حوزه ورزش منجر شود.

تربیت ورزشکاران حرفه‌ای، با فرهنگ و با اخلاق در دستورکار سپاهان

هواداران سرمایه باشگاه سپاهان هستند

طیب‌نیا هواداران را سرمایه باشگاه سپاهان دانست و گفت: باید به هواداران توجه شود، اگر هواداران حرفی می‌زنند از سر دلسوزی و هیجان است. البته در این زمینه ممکن است افرادی نیز باشند که قصد آسیب زدن دارند که باید آنها را نیز مدیریت کرد. خود هواداران نیز نباید اجازه دهند کسی به جامعه هواداری آسیب بزند. همچنین باید از همه ظرفیت‌های مهم هواداری استفاده و توجه ویژه‌ای به هواداران شود و جنبه‌های تشویقی برای کانون هواداران مد نظر قرار گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به پیچیدگی‌های باشگاه داری و ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی آن هم در باشگاه سپاهان، افراد مختلفی برای این سمت بررسی شدند و در بررسی‌های صورت گرفته در جمع بندی به دکتر آذربایجانی رسیدیم که امیدواریم برنامه‌هایی که دارند را دنبال کنند و به موفقیت برسند.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه