شماره مجازی | خرید شماره مجازی

شماره مجازی چیست و چطور شماره مجازی بسازیم؟

شماره مجازی چیست و چطور شماره مجازی بسازیم؟
لینک کوتاه کپی شد

ساخت شماره‌ی مجازی بسیار آسان است و می‌توانید با این شماره‌ها مثل شماره موبایل‌های واقعی، پیام ارسال و دریافت کنید و حتی تماس بگیرید.

به گزراش طلانیوز:در دنیا امروز، راه‌های ارتباط اینترنتی ازطریق پلتفرم‌های پیام‌رسان‌ مجازی و شبکه‌های اجتماعی مختلف به‌حدی فراگیر شده است که هرروزه نیاز‌های مختلفی در زمینه‌ی این سرویس‌ها مطرح می‌شود.

یکی از نیاز‌های کاربران، داشتن چندین حساب کاربریِ هم‌زمان است. کاربران زیادی هستند که تمایل ندارند اطلاعات شخصی‌ آنان، از‌جمله شماره‌ی تلفن‌ همراهشان در تمام این حساب‌ها فاش شود. به‌همین‌دلیل، برخی شرکت‌ها تصمیم گرفتند شماره‌ای مجازی ارائه دهند که وجود خارجی نداشته باشد؛ اما بسیاری از امکانات شماره‌ی تلفن واقعی را دراختیار کاربران قرار دهد.

شماره‌ی مجازی به ساده‌ترین شکل ممکن بدون نیاز به احراز هویت یا نمایش شماره‌ی اصلی کاربر به دیگران، امکان استفاده از اپلیکیشن‌ها و پلتفرم‌ها و وب‌سایت‌های مختلف را فراهم می‌کند و با حفظ حریم خصوصی، امنیت کاربر را افزایش می‌دهد. در مقاله‌ی پیش رو پس‌ از معرفی کلی، به روش ساخت شماره‌ی مجازی می‌پردازیم.

 

شماره‌ مجازی چیست؟

شماره‌ی مجازی، ارتباط با تلفن واقعی ندارد و با یادگیری نحوه‌ی استفاده از شماره‌ی مجازی می‌توان از آن برای برقراری و دریافت تماس یا ارسال و دریافت پیامک با هر دستگاهی از‌جمله گوشی هوشمند یا تلفن‌ نرم‌افزاری استفاده کرد. در‌واقع، امکان اتصال هم‌زمان شماره‌ی مجازی به چندین خط تلفن (شماره) را می‌توان اصلی‌ترین قابلیت این سرویس معرفی کرد.

 

شماره مجازی

 

با ساخت شماره‌‌ی مجازی برای تلگرام یا واتساپ یا شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و اینستاگرام، به‌راحتی می‌توان در این پلتفرم‌ها ثبت‌نام کرد و بدون استفاده از شماره‌ی شخصی خود، از مزایای آن‌ها بهره‌مند شد. علاوه‌بر‌این، شماره‌ی مجازی برای برقراری تماس و ارسال و دریافت پیامک نیز کاربرد دارد. تنها کافی است شماره‌ی مجازی خود را دراختیار مخاطبان یا مشتریان‌ قرار دهید و با کمترین هزینه با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

شما حتی می‌توانید انتخاب کنید استفاده از شماره‌ی مجازی روی کدام دستگاه‌ها مجاز باشد و در‌ صورت لزوم آن‌ها را تغییر دهید. این قابلیت مرهون انعطاف‌پذیری سرویس‌های ارائه‌شده برای شماره‌ی مجازی است. چنین سرویسی برای استفاده از خدمات وب‌سایت‌هایی که ایران را تحریم کرده‌اند، گزینه‌ای ایدئال هستند و سطح ناشناس‌ماندن کاربر را در‌مقایسه‌با شماره‌ی تلفن ثابت افزایش می‌دهد.

در سال‌های اخیر، شماره‌های مجازی محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند و مشاغل صرف‌نظر از مکانی که دفاترشان واقع شده است، از این سرویس برای پذیرش تماس مشتریان در سراسر جهان استفاده می‌کنند. روشی برای تمایز بین شماره‌ی مجازی و شماره‌ی شخصی افراد وجود ندارد و این فناوری با فراهم‌کردن خطوط ارتباطی یکسان، مرزها را از بین می‌برد.

 

مزایای شماره‌ مجازی

امروزه، سرویس‌های ساخت شماره‌ی مجازی طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند و دلایل زیادی برای این محبوبیت و گسترش کاربرد شماره‌ی مجازی وجود دارد که در ادامه، به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

کاهش هزینه‌های ارتباط

برای استفاده از شماره‌ی مجازی به اتصال اینترنت نیاز دارید؛ به‌همین‌دلیل، هزینه‌های استفاده از این سرویس بسیار اندک و در‌مقایسه‌با شماره‌های شخصی، مقرون‌به‌صرفه است. هزینه‌های ارزان سرویس شماره‌های مجازی زمانی اهمیت دارد که شما از این شماره برای برقراری ارتباط با افرادی در کشوری دیگر، استفاده کنید.

سهولت در استفاده

ساخت و راه‌اندازی شماره‌ی مجازی رایگان و بسیار ساده و راحت است و تنها باید یکی از اپلیکیشن‌های ساخت شماره‌ی مجازی را نصب کنید و از مزایای این سرویس بهره‌مند شوید.

حفظ حریم خصوصی و رعایت امنیت

حفظ امنیت در فضای مجازی از دغدغه‌های مهم دنیای امروز است و شماره‌های مجازی می‌توانند با حفظ حریم خصوصی کاربر، این دغدغه را از بین ببرند. بیشتر وب‌سایت‌ها یا اپلیکیشن‌ها برای ثبت‌نام، علاوه‌بر آدرس ایمیل، از کاربر درخواست می‌کنند تا شماره‌ی شخصی خود را وارد کند. برخی پلتفرم‌ها این شماره را به دیگر کاربران نمایش می‌دهند و همین موضوع حریم خصوصی کاربر را به‌خطر می‌اندازد. استفاده از شماره‌ی مجازی در چنین شرایطی باعث می‌شود کلاه‌برداران فضای مجازی یا هکرها به‌راحتی نتوانند به اطلاعات شخصی کاربر دسترسی پیدا کنند.

دقت کنید که اگر به هر دلیلی حساب کاربری ساخته‌شده با شماره‌ی مجازی از دست برود، برگرداندن آن کاملاً به ارا‌‌ئه‌دهنده‌ بستگی دارد و آسان نیست. این مسئله را شاید بتوان تنها ایراد استفاده از شماره‌های مجازی دانست. در‌واقع، امنیت شماره‌‌ی مجازی به ارائه‌دهنده‌های این سرویس بستگی دارد. برخی از ارائه‌دهنده‌ها شاید شماره‌ای مجازی را دراختیار چند نفر قرار دهند و امنیت کاربران را خطر بیندازند. این اتفاق در میان سرویس‌های ارا‌ئه‌دهنده‌ی شماره‌ی مجازی رایگان رایج است. در مقابل، برخی ارائه‌دهنده‌‌ها نیز یک شماره‌ی مجازی را تنها دراختیار یک نفر قرار می‌دهند و اجازه‌ی دسترسی به آن شماره را به فرد دیگری نمی‌دهند.

افزایش اعتبار کسب‌و‌کار

افزایش اعتبار کسب‌و‌کارها با کمترین هزینه، یکی دیگر از مزایای کاربردی شماره‌ی مجازی است. اغلب مشتریان به کسب‌و‌کارهای بین‌المللی راحت‌تر اعتماد می‌کنند. شماره‌های مجازی شما را به‌عنوان کسب‌و‌کاری بین‌المللی در ذهن مشتریان معرفی می‌کنند. شما حتی می‌توانید شماره‌ای مجازی را کاملاً به‌رایگان بسازید و با قرار‌دادن این شماره روی محصول یا در وب‌سایت و پلتفرم سازمانی خود، علاوه‌بر معرفی کسب‌و‌کار خود، به‌عنوان تجارتی بین‌المللی اعتماد مشتریان را نیز جلب کنید.

از دیگر مزایای کاربرد شماره‌ی مجازی می‌توان به بهره‌مندی از تنظیمات منشی تلفنی گویا و ایجاد هم‌زمان چند حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها و استفاده از خدمات بسیاری از شرکت‌های خارجی مانند PayPal اشاره کرد.

 

خطرهای استفاده از شماره‌ی مجازی

استفاده از شماره‌‌ی مجازی می‌تواند با خطرهایی همراه باشد. این احتمال برای شماره‌های مجازی رایگان بیشتر است و توصیه می‌شود که تا‌ حد‌ ممکن از شماره‌ی مجازی‌های رایگان استفاده نکنید. برخی از خطرهای استفاده از شماره‌ی مجازی شامل موارد زیر می‌شود:

هک‌شدن اطلاعات تماس به‌واسطه‌ی وب‌سایت ارا‌ئه‌دهنده‌ی این سرویس: برای مثال، هکرها ممکن است در‌ صورت دسترسی به شماره‌ی مجازی، اطلاعات موجود در واتساپ یا تلگرام یا دیگر پیام‌رسان‌هایی را که از این شماره استفاده می‌کنند (مثلاً اطلاعات مخاطبان ذخیره‌شده در این پلتفرم‌ها یا گروه‌ها و کانال‌ها)، برای مقاصد تبلیغاتی بفروشند.

امکان از‌دست‌دادن اطلاعات حساب کاربری و نبود تضمین برای برگرداندن آن: پس از ثبت‌نام در پلتفرمی به‌کمک شماره‌ی مجازی، اگر مشکلی در حساب کاربری رخ دهد، برای ورود دوباره به آن به احراز هویت مجدد نیاز خواهید داشت. در چنین شرایطی، ممکن است به‌دلیل فراموش‌کردن شماره یا نداشتن برخی دسترسی‌ها، حساب کاربری خود را کاملاً از دست بدهید.

 

فناوری شماره‌ مجازی

شماره‌های مجازی به سیم‌کارت یا آدرس فیزیکی نیاز ندارند و از فناوری ایمن اینترنت برای برقراری تماس تلفنی واقعی بین مردم استفاده می‌کنند. در عوض، شماره‌های مجازی ازطریق پروتکل VoIP (مخفف Voice Over Internet) تماس را دریافت می‌کنند. از همین فناوری برای برقراری تماس و ارسال پیام ازطریق اپلیکیشن‌هایی مانند iMessage یا واتساپ یا Google Voice نیز استفاده می‌شود.

 

ساخت شماره مجازی

برای ساخت شماره‌ی مجازی دو حالت کلی وجود دارد: رایگان و پولی.

خرید شماره‌ی مجازی به‌جای استفاده از شماره‌های مجازی رایگان می‌تواند امنیت اطلاعات شما را تضمین کند. اکثر شماره‌های مجازی رایگان آنچنان که باید امن نیستند و به‌راحتی اطلاعات شخصی شما را دراختیار نفرات بعدی قرار می‌دهند که از همان شماره‌ی مجازی استفاده کنند و هر‌ لحظه خطر از‌دست‌دادن حساب‌های کاربری ساخته‌شده با این شماره‌های مجازی رایگان وجود دارد.

درمورد نحوه‌ی استفاده از شماره مجازی، اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که این خدمات را به‌صورت رایگان یا پولی را با اشتراک‌های دلاری متفاوتی ارائه می‌دهند. برخی از سرویس‌های پولی، امکان استفاده‌ی رایگان از شماره‌های مجازی را برای بازه‌‌ای معین یا تعدادی تماس یا پیام فراهم می‌کنند. در‌ ادامه، برخی از ارائه‌دهندگان برتر این سرویس را معرفی می‌کنیم:

 

شماره مجازی

 

در‌ ادامه، نحوه‌ی استفاده از شماره‌ی مجازی برای ساخت حساب اپل‌ آی‌دی و تلگرام و واتساپ ازطریق اپلیکیشن‌های معرفی‌شده آموزش داده می‌شود.

 

شماره‌ مجازی اپل آی‌دی

یکی از کاربردهای شماره‌ی مجازی برای ایرانی‌ها، ساخت اپل آی‌ دی است. از مدتی قبل، بخش دیگری به مراحل ساخت اپل آی‌دی اضافه شده که براساس آن، کاربران باید شماره موبایل معتبر وارد کنند؛ اما کسانی که قصد دارند از ایران چنین کاری انجام دهند، با مشکل مواجه خواهند شد؛ زیرا از شماره‌های ایرانی پشتیبانی نمی‌کند.

در صورت تمایل می‌توانید آموزش ساخت شماره‌ مجازی برای اپل آیدی را مطالعه کنید تا با شیوه‌ی ساخت اپل‌ آی‌دی با شماره‌ی مجازی به‌طور کامل آشنا شوید.

 

ساخت شماره مجازی واتساپ

یکی دیگر از کاربرد‌های شماره‌های مجازی، ساخت اکانت واتساپ است. در ادامه، چند اپلیکیشن با قابلیت ساخت حساب کاربری واتساپ به‌کمک شماره‌های مجازی را معرفی می‌کنیم.

اپلیکیشن Nextplus

پس از نصب اپلیکیشن Nextplus از گوگل پلی یا اپ استور و دادن برخی مجوز‌های دسترسی مانند مکان‌یاب و مخاطبان، به ثبت‌نام در این پلتفرم نیاز دارید. پس‌ از‌ آن فهرستی از کشور‌ها و ایالت‌ها مشاهده می‌کنید که با انتخاب یکی از آن‌ها و انتخاب Get a custom number، با بازشدن پنجره‌ای، شماره‌ی مجازی نمایش داده می‌شود که می‌توانید آن را برای ساخت اکانت واتساپ به کار بگیرید.

اپلیکیشن Smartcall

Smartcall تنها برای کاربران اندروید در گوگل پلی وجود دارد. این اپلیکیشن رایگان است و حجم کمی دارد. پس از دانلود و نصب Smartcall، لازم است تا شماره‌ی اصلی خود را برای دریافت کد فعال‌سازی وارد کنید. پس از دریافت این کد و وارد‌کردن آن در اپلیکیشن، شماره‌ی مجازی ساخته می‌شود و می‌توانید به‌کمک آن اکانت خود را در واتساپ ایجاد کنید.

 

ساخت شماره مجازی تلگرام

بسیاری از اپلیکیشن‌هایی که در بالا معرفی کردیم، برای ساخت اکانت تلگرام هم کاربرد دارند؛ با‌این‌حال، در ادامه چند اپلیکیشن جداگانه هم برای ساخت اکانت تلگرام معرفی می‌کنیم:

اپلیکیشن Nextplus

اپلیکیشن Nextplus علاوه‌بر اینکه برای ساخت اکانت واتساپ کاربرد دارد، می‌توان از آن برای ساخت اکانت تلگرام هم استفاده کرد. این اپلیکیشن هم برای کاربران اندرویدی هم برای کاربران iOS کاربرد دارد و قابلیت‌هایی مانند برقراری تماس‌های صوتی و ارسال و دریافت پیام متنی نامحدود را ارائه می‌دهد.

اپلیکیشن Phone.com

Phone.com علاوه‌بر پشتیبانی از اندروید و iOS، نسخه‌ای هم برای دسترسی وب در‌اختیار قرار می‌دهد. این اپلیکیشن امکانات متنوعی مانند امکان ارسال و دریافت پیام متنی، پیام صوتی، ارسال و دریافت فکس، برقراری کنفرانس ویدئویی ارائه می‌دهد و قابلیت ساخت شماره‌ی مجازی برای ساخت اکانت تلگرام را نیز دارد.

 

ساخت شماره‌ مجازی با استفاده از برنامه‌‌ی Temp Number

Temp Number اپلیکیشنی است که تعدادی از شماره‌های آمریکا و کانادا و کشورهای اروپایی را برای استفاده دراختیار کاربران قرار می‌دهد. این برنامه رایگان است و شما می‌توانید از آن‌ها بدون پرداخت هزینه برای ثبت‌نام در وب‌سایت‌ها و پیام‌رسان‌هایی مانند فیسبوک و واتساپ و تلگرام استفاده کنید. این پلتفرم، فقط به نرم‌افزار محدود نمی‌شود و شماره‌های مجازی موجود در آن ازطریق وب‌سایت temp-number.com نیز دردسترس هستند.

برای ساخت شماره‌ی مجازی در اپلیکیشن Temp Number، ابتدا اپلیکیشن Temp Number را دانلود و نصب کنید. پس از اجرای برنامه و انتخاب Get Free Number، کشور مدنظر خود را برای تهیه‌ی شماره‌ی مجازی انتخاب کنید.

 

عکسشماره مجازی

 

پس از انتخاب کشور (در مثال بالا فنلاند)، فهرستی از شماره‌های مجازی موجود نمایش داده می‌شود. دقت کنید که امکان دارد شماره‌های این فهرست قبل از شما دراختیار افراد دیگری قرار داده شده باشند. پس از انتخاب شماره‌ی مجازی و ثبت‌نام در پلتفرم انتخابی خود (در مثال پایین فیسبوک) با استفاده از شماره‌ی یادشده، کد احراز هویت را دریافت خواهید کرد.

 

شماره مجازی

 

همان‌طور‌که گفتیم، شماره‌ی مجازی به‌دست‌آمده با این روش قبل از شما دراختیار کاربران دیگری قرار داده شده است و شاید فرد دیگری قبل از شما با همان شماره و در همان پلتفرم ثبت‌نام کرده باشد. در چنین شرایطی، می‌توانید شماره‌ی دیگری از فهرست شماره‌ها انتخاب کنید.

موارد استفاده از شماره‌ی مجازی برای شما چیست؟ آیا سرویس کارآمدتر و بی‌دردسرتری را برای استفاده از شماره‌های مجازی می‌شناسید؟ دیدگاه‌های خود در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

/منبع: زومیت

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه