همزمان با هفته گردشگری صورت گرفت؛

تحقق رویکرد گردشگری و حفظ میراث طبیعی غار نمکدان قشم

تحقق رویکرد گردشگری و حفظ میراث طبیعی غار نمکدان قشم
لینک کوتاه کپی شد

مدیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم از تحقق رویکرد گردشگری و حفظ میراث طبیعی با مشارکت جامعه محلی برای پاکسازی غار نمکدان در هفته گردشگری خبر داد.

به گزارش طلانیوز؛ ابراهیم رستم گورانی با اشاره به یکی از رویکردهای شعار امسال هفته گردشگری گفت: حفظ میراث طبیعی یکی از مهم ترین ارکان گردشگری در شاخه اکوتوریسم است.

وی ادامه داد: مشارکت جامعه محلی و حضور کودکان در برنامه های حفاظت از میراث طبیعی قشم، مهم ترین دلیل موفقیت این جزیره در حوزه اکوتوریسم و ژئوپارک است.

مدیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم از حضور دانش آموزان روستاهای غرب جزیره، علاقمندان به طبیعت و همیاران ژئوپارک جهانی قشم در برنامه پاکسازی غار نمکدان به مناسبت هفته گردشگری خبر داد و افزود: حضور ۸۰ نفر در این برنامه، بیانگر فرهنگ سازی خوب و دل نگرانی مردم جزیره برای پاسداشت میراث طبیعی و خدادادی قشم است.

گفتنی است، برنامه پاکسازی غار نمکدان با آموزش نقش و اهمیت ژئوسایت غار نمکدان و حفاظت آن و اهدای ژئوپروداکت هایی از سوی ژئوپارک جهانی قشم همراه شد. روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه