منطقه آزاد ماکو/

زیرساخت‌های ارتباطاتی مناطق آزاد تقویت می شود

زیرساخت‌های ارتباطاتی مناطق آزاد تقویت می شود
لینک کوتاه کپی شد

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حجت‌الله عبدالملکی دبیر شورای عالی مناطق آزاد، حسین گروسی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو و جمعی از مدیران عامل مناطق دیدار کرد.

به گزارش طلانیوز، در این دیدار که روسای برخی مناطق آزاد نیز حضور داشتند، وضعیت ارتباطات و زیرساخت ارتباطی در این مناطق بررسی و پیشنهاداتی در این حوزه مطرح شد.

زارع پور در این دیدار تاکید کرد: زیرساخت های مناطق آزاد وضعیت مناسبی دارد اما موضوع توسعه کاربردهای فناوری اطلاعات باید مورد توجه قرار گیرد تا به عنوان یک الگو در بقیه کشور مطرح شود.

وی با بیان اینکه پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها در مناطق آزاد و ویژه مانند سرزمین اصلی باید اجرا شود، گفت: این زیرساخت می‌تواند به توسعه این مناطق و جذب سرمایه‌گذار کمک بسیاری کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: این فرصت مناسبی است تا مناطق آزاد و ویژه به پایلوت در حوزه ICT تبدیل شود و زمینه مناسبی برای فعالیت استارت اپ‌ها و تسهیل امور آنها باشد.

حجت الله عبدالملکی دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی نیز در این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده در دوره جدید این مناطق آزاد ویژه ارائه و موضوعاتی را درباره وضعیت ارتباطات و توسعه کسب‌وکارهای دیجیتال در این مناطق مطرح کرد.

افزایش سرعت و کیفیت اینترنت در مناطق آزاد، اجرای پروژه فناوری‌های نوین در منطقه کیش و پیگیری راه اندازی مرکز داده بین‌المللی در منطقه آزاد ماکو، برخی موضوعاتی بود که توسط مدیران این مناطق در این جلسه مطرح و بررسی شد. پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه