رحیم سرهنگی خبرداد:

رایزنی با ایرانیان خارج از کشور برای جذب سرمایه

رایزنی با ایرانیان خارج از کشور برای جذب سرمایه
لینک کوتاه کپی شد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: جزیره کیش از ظرفیت ایرانیان مقیم خارج در جذب سرمایه گذار بهره مند می‌شود.

رحیم سرهنگی با اشاره به نقش سرمایه گذاری خارجی در توسعه، گفت: به دنبال ارتباط گیری با سرمایه گذاران ایرانی مقیم خارج و بهره مندی از این ظرفیت جهت جذب سرمایه گذار هستیم.

وی با بیان این که بهره مندی از تمامی ظرفیت‌ها برای توسعه سرمایه گذاری در دستور کار قرار دارد؛ افزود: با حضور در نمایشگاه‌های بین المللی، سرمایه گذاران راغب به حضور در منطقه آزاد کیش شناسایی و رایزنی لازم برای جذب سرمایه گذاری خارجی انجام شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: در نمایشگاه چین و ارمنستان، ظرفیت‌های سرمایه گذاری در کیش در قالب بسته‌های سرمایه گذاری ارائه شد که مورد استقبال قرار گرفت.

وی در خصوص دستاوردهای حضور در نمایشگاه‌های بین المللی گفت: پس از حضور چشمگیر سازمان منطقه آزاد کیش در نمایشگاه‌های بین المللی و انعقاد تفاهم نامه‌های مختلف همکاری، سرمایه گذار چینی به ایران آمد و در قالب تفاهم نامه‌های به امضا رسیده در نمایشگاه CIFIT۲۰۲۳، جلسه‌ای مشترک با وی برگزار شد.

رحیم سرهنگی ادامه داد: در این نشست مشترک مباحثی در خصوص سرمایه گذاری در حوزه جذب گردشگر و فن آوری اطلاعات مطرح و مورد مذاکره قرار گرفت؛ آنان معتقد بودند که موقعیت جغرافیایی و زیرساخت‌های گردشگری کیش، می‌تواند یک ظرفیت بی‌نظیر برای هوشمند سازی این جزیره باشد.

وی با بیان این که برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری کشورهای دوست در دستور کار قرار دارد؛ گفت: در تلاشیم تا از قدرت دیپلماسی دولت و احیای روابط بین المللی، نهایت بهره برداری در جذب سرمایه گذاری خارجی را داشته باشیم.

پس از احیای روابط خارجی توسط دولت سیزدهم و گره نزدن روابط بین المللی به ارتباط با غرب، ‌ حوزه دیپلماسی اقتصادی جمهوری اسلامی ایران به طور چشم گیری فعال‌تر شده و همین موضوع علاقه مندی سرمایه گذاران خارجی برای حضور در ایران را دو چندان کرده است. ایرنا

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه