برگزاری نخستین نشست جشنواره ملی «کیش بهشت خانواده» در جزیره کیش

برگزاری نخستین نشست جشنواره ملی «کیش بهشت خانواده» در جزیره کیش
لینک کوتاه کپی شد

نخستین نشست جشنواره ملی «کیش بهشت خانواده» با حضور سرپرست معاونت هنری و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، امروز یکشنبه (۲۸ آبان‌ماه) در این جزیره برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما، سیدعلیرضا فاطمیان‌پور در این نشست گفت: برای انتقال پیام به سه رکن «محتوا، قالب و مخاطب» نیاز داریم. از این‌رو، باید شرایط جزیره کیش را بسنجیم و کیش‌وندان را بشناسیم و رویدادهایمان را طوری طراحی کنیم که یا ارتقاء نشان جزیره را به همراه داشته باشد یا در مسیر اعتلای فرهنگ کشور باشد.

فاطمیان‌پور افزود‌: در طراحی برنامه‌های فرهنگی، خانواده و پاسداشت آن از کلید واژه‌های ما در جزیره کیش است و شعار «کیش، بهشت خانواده» منطق با این شعار. متاسفانه در این حوزه، محتوای قابل استفاده به زبان روز، بسیار کم دارد و می‌طلبد هنرمندان در این راستا حرکت کنند.

وی ادامه داد: رویداد «کیش، بهشت خانواده» در سه شاخه «عکس، پوستر و فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای» طراحی شده و یک رویداد کشوری است. بنا داریم، اختتامیه هر رویداد را با افتتاحیه رویداد دیگری در حوزه «کیش بهشت خانواده» گره بزنیم.

سرپرست معاونت هنری و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش خاطرنشان کرد: برای ارتقای فرهنگ کیش تلاش می‌کنیم تا جذابیت‌هایی غیر از ساحل بکر و طبیعت زیبا نظیر فرهنگ درست رانندگی و حفظ طبیعت توسط کیش‌وندان تداوم یابد.

در ادامه، دبیر اجرایی جشنواره هم گفت: از ۲۲ مهر، فراخوان جشنواره در سه بخش منتشر شده است.

بابک عامل افزود: سعید یکه‌دهقان، سعید زاهدی، عالمه خسروی‌کتولی و مهدی گردآفرید، اعضای شورای سیاستگذاری را تشکیل می‌دهند.

عامل اضافه کرد‌: مهدی جمالیان، دبیر بخش فیلم و حسین تهوری، دبیر بخش عکس است و دبیر طراحی پوستر هم به زودی اعلام می‌شود.

دبیر اجرایی جشنواره «کیش بهشت خانواده» یادآور شد: همه هنرمندان بالای ۱۸ سال می‌توانند در این رویدادها شرکت کنند و مهلت ارسال آثار تا ۲۲ آذرماه است. جزئیات فراخوان هر بخش در تارنمای https://festival.kish.ir/ درج شده است.

عالمه خسروی، عضو شورای سیاستگذاری جشنواره هم یادآور شد: نرخ سواد و اشتغال بانوان جزیره کیش از میانگین کشوری بالاتر است.فرینا

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه