منطقه آزاد اروند

برگزاری دوره آموزشی سواد رسانه ای در منطقه آزاد اروند

برگزاری دوره آموزشی سواد رسانه ای در منطقه آزاد اروند
لینک کوتاه کپی شد

مدیر توسعه فرهنگی و هنری سازمان منطقه آزاد اروند از برگزاری دوره آموزشی سواد رسانه ای با محوریت مسائل چالشی جوانان و خانواده، خبر داد.

حسین قانعیان پور با اشاره به اینکه دوره آموزشی سواد رسانه ای در راستای بالا بردن سطح سواد اقشار تأثیر گذار فرهنگی برگزار خواهد شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه مبحث و تکنیک سواد رسانه ای یکی از مهم ترین آموزش های عصر حاضر است؛ معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان اقدام به برگزاری گارگاه آموزشی سواد رسانه ای با محوریت مسائل چالشی جوانان و خانواده نموده است.

وی‌ افزود: در این دوره آموزشی دانش آموزان، مربیان مدارس و فعالان فرهنگی و مربیان پرورشی مدارس آبادان و خرمشهر در نوبت های صبح و عصر این دوره را سپری خواهند کرد.

قانعیان مدت زمان حضور استاد در منطقه و آموزش سواد رسانه ای را یک هفته عنوان کرد و گفت: سواد رسانه ای شامل چهار مهارت دسترسی و استفاده از اطلاعات و محتوا(اهمیت خودآگاهی و توان افزایی)؛ مهارت تحلیل(توانایی حل مشکل) و ارزیابی آن؛ مهارت ارزیابی انتقادی و مهارت تولید خلاق و ارتباط با پیام های رسانه ای است که با توجه به نقش پر رنگ شبکه های اجتماعی و رسانه ها در دنیای امروز، بالا بردن سطح آگاهی عمومی در این خصوص یکی از مهم ترین اقداماتی است که می بایست به طور مرتب به آن پرداخته شود.

دوره آموزش سواد رسانه ای از فردا شنبه ۱۱ آذر ماه توسط استاد « علی خوش منظر» در منطقه آزاد اروند آغاز و تا پایان هفته برای گروه های مختلف هدف، ادامه خواهد داشت.

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه