منطقه آزاد قشم

۲۲۷ واحد تولیدی در شهرک های صنعتی قشم مشغول فعالیتند

۲۲۷ واحد تولیدی در شهرک های صنعتی قشم مشغول فعالیتند
لینک کوتاه کپی شد

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ارزش ریالی و ارزی تولیدات صنعتی در این منطقه از ۹ ماهه امسال به بیش از ۸۰ هزار و ۴۶۲ میلیارد ریال و ۶۳۱ میلیون دلار رسید.

به گزارش خبرنگار ما از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، مرتضی صابری با بیان این مطلب اظهار داشت: این میزان تولید توسط ۲۲۷ واحد صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی جزیره صورت گرفته است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه، ۱۸ مورد پروانه بهره برداری جدید صادر و ۳۵ مورد تمدید پروانه بهره برداری صورت گرفته و ۱۰۳مجوز فعالیت طرح های صنعتی تایید شده، صادر شده است.

به گفته مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم؛ همچنین در این مدت بیش از ۴۱۲ هزار و ۱۰۰ تُن برداشت از معادن فعال در این منطقه صورت گرفته است.

صابری خاطرنشان کرد: عمده محصولات صنعتی تولید شده واحدهای فعال در منطقه آزاد قشم، مربوط به فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی در حوزه های مختلف از جمله شناورسازی، پوشاک، دخانیات، تولید لوازم آرایشی و بهداشتی است.

وی در پایان گفت: از ابتدای امسال همچنین بازنگری و اصلاح فرآیندهای مرتبط با حوزه تولید با هدف تسهیل فعالیت واحدهای تولیدی در این منطقه در دستور کار قرار گرفته و با احصا مشکلات شاهد رفع مشکلات پیش روی تولیدکنندگان و رونق تولید در جزیره خواهیم بود.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه