منطقه آزاد قشم

لزوم تقویت اصناف قشم به منظور دستیابی به رشد اقتصادی

لزوم تقویت اصناف قشم به منظور دستیابی به رشد اقتصادی
لینک کوتاه کپی شد

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: نقش اصناف به عنوان متولیان بازار در اقتصاد کشور و جزیره در شکل گیری هویت اجتماعی حائز اهمیت است و برای دستیابی به رشد اقتصادی نگاه ما باید تقویت آنها باشد.

به گزارش خبرنگار ما از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، عادل پیغامی در آیین تودیع و معارفه مدیر اصناف و بازرگانی این سازمان اظهار داشت: تاکنون نتوانسته ایم اصناف را به عنوان یک جامعه هویت دار در کنار خودمان داشته باشیم و به طور صحیح در موضوعات اجتماعی و اقتصادی مشارکت دهیم و برنامه ریزی در این حوزه ضروری است.

وی ادامه داد: باید از شکل‌گیری تشکل‌ها و اتحادیه‌های صنفی حمایت کنیم تا فعالیت صنوف مختلف در چارچوب فرآیند قانونی قرار بگیرد و علاوه براینکه وظایف دولت در قبال اصناف به سرانجام برسد اصناف نیز برای ایفای تکالیف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی خود توانمند شوند.

پیغامی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از زحمات مدیر پیشین اصناف سازمان، اضافه کرد: جانشین پروری و گردش مدیریتی در بدنه هر سازمان ضروری است و این موضوع نیازمند استعدادیابی و فرصت دادن به بدنه کارشناسی است و باید به این مقوله توجه ویژه شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: تجربه و حافظه مدیریتی یکی از مهمترین دارایی های هر سازمان است و نیاز داریم این موارد جمع‌آوری شود و در قالب یک بانک اطلاعاتی قرار گیرد تا به سازمان عمق داده شود.

بنابراین گزارش، طی حکمی از سوی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، مسعود مورموگویی به عنوان سرپرست مدیریت بازرگانی و اصناف معارفه و از زحمات هرمز امیری تقدیر به عمل آمد.

قابل ذکر است، مسعود مورموگویی از کارکنان رسمی سازمان منطقه آزاد قشم است و از سوابق وی می توان به مدیریت ژئوپارک و همچنین معاونت مدیریت بازرسی سازمان اشاره کرد.

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه