منطقه آزاد کیش

ارائه خدمات دریایی و هوایی به بیش از دو میلیون مسافر در ۹ ماهه امسال

ارائه خدمات دریایی و هوایی به بیش از دو میلیون مسافر در ۹ ماهه امسال
لینک کوتاه کپی شد

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش از ارائه خدمات دریایی و هوایی به دو میلیون و ۴۸۴ هزار و ۴۲۹ نفر مسافر در نه ماه امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش با بیان این که در سال ۱۴۰۲ روزانه با میانگین ۵۳ سورتی پرواز میزبان ۷ هزار و ۱۴۶ مسافر بودیم، افزود: در نه ماه امسال با انجام ۱۴ هزار و ۵۴۹ سورتی پرواز به تعداد یک میلیون و ۹۷۲ هزار و ۳۴۳ نفر مسافر خدمات مطلوب فرودگاهی ارائه شده است.

عزت اله محمدی، بیان داشت: در بخش پروازهای خارجی نیز با انجام ۱۶۳ سورتی پرواز و جابجایی ۹ هزار و ۹۶۱ مسافر نسبت به سال مشابه، شاهد رشد ۱۶۵ درصدی در تردد مسافر از و به مقاصد خارجی بودیم.

محمدی همچنین از رونق سفرهای دریایی در نه ماه امسال خبر داد و خاطر نشان کرد: با تردد ۱۰ هزار و ۲۷ شناور تعداد ۵۰۲ هزار و ۱۲۵ مسافر دریایی و ۸۴ هزار و ۷۰۸ خودروی سواری از اقصی نقاط کشور به مقصد و از مبداء جزیره کیش جابجا شدند که در مدت زمان مشابه رشد قابل توجهی را تجربه کرده است.

عزت اله محمدی در خصوص سهم شرکت های هوایی در پرواز های داخلی فرودگاه بین المللی کیش گفت: براساس آمارها در نه ماه امسال در بین ۲۱ شرکت هواپیمایی فعال در مسیر فرودگاه بین الملی کیش شامل شرکت های هوایی کیش ایر، اروان، آساجت، چابهار،پارس، فلای پرشیا، وارش، پویا، سپهران، آتا، کاسپین، قشم، کارون، ساها، زاگرس،تابان، ایران ایرتور، آسمان، معراج، ایران ایر و ماهان ، شرکت هواپیمایی کیش بیشترین سهم پروازی را به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: هواپیمایی کیش در بخش پروازهای خارجی نیز ۹۳ درصد از سهم پروازها و ارائه خدمات شایسته به عموم مسافران و گردشگران را در نه ماه امسال در کارنامه خدمات هوایی خود به ثبت رسانده است.

محمدی در ادامه با اشاره به پروازهای داخلی فرودگاه بین المللی کیش بر اساس شهرهای مبدا، اظهار داشت: تهران نسبت به یازده شهر مبداء با ۵۶ درصد سهم پروازها، بیشترین پرواز را به جزیره کیش داشته است.

عزت اله محمدی بر اساس آمارهای ارائه شده، تصریح کرد: در بخش مسیرهای پرواز های خارجی در بین مقاصد نجف، بغداد، مسقط و دبی بیشترین تردد پروازی و مسافری از کیش به مقصد دبی با ۸۶ درصد سهم پروازی بوده است.

گفتنی است شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش یکی از شرکت های وابسته به سازمان منطقه آزاد کیش است که ماموریت اصلی اقتصاد دریا محور را با جدیت تمام در دستور کار خود قرار داده و با ایجاد پتانسیل های ارزشمند در حوزه های دریایی و هوایی توانسته گام های موثری در زمینه توسعه گردشگری و اقتصادی بردارد.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه