منطقه آزاد کیش

لایحه جامع رفع محدودیت‌های قانونی در مناطق آزاد تدوین شود

لینک کوتاه کپی شد

آیت الله رئیسی خواستار تدوین لایحه جامع به منظور رفع محدودیت‌های مربوط به اجرای قانون در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شد

به گزارش خبرنگار ما از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش به نقل از ایرنا ، «آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور سه شنبه ۱۷ بهمن در نشست با مدیران مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: لازم است با یک لایحه جامع، ۱۸۲ مورد محدودیت مربوط به اجرای قوانین مناطق آزاد اصلاح شود.

وی با تاکید بر اینکه باید موانع اجرای قوانین مربوط به مناطق آزاد برداشته شود، افزود: انتظار مردم این است که تمام قوانین مربوط به مناطق آزاد اجرا شود.رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه نوع نگاه به مناطق آزاد و تعریف آن نسبت به قبل متفاوت شده است، اذعان داشت: اکنون مدیران مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خواهان تبدیل مناطق آزاد به مراکز اقتصادی، تولیدی و صادراتی هستند.

آیت الله رییسی با تاکید بر اینکه رشد تولید نیازمند جذب سرمایه است، گفت: باید در فرآیند سرمایه‌گذار تجدید نظر شود. باید فرایند جذب سرمایه و سرمایه‌گذاری تا آغاز کارِ تولید کاهش یابد.

وی افزود: هدف از تشکیل مناطق آزاد کوتاه شدن فرایندها در تولید است و حتما سرمایه‌گذار نباید معطل بماند.رئیس جمهور ادامه داد: عقب ماندگی‌ها و کاستی‌هایی در بندر چابهار داریم، با تلاش مضاعف باید این منطقه به جایگاه راهبردی خود در منطقه دست‌یابد.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه