منطقه آزادماکو

تکمیل زیرساخت های مجموعه آبدرمانی آبگرم شوط

تکمیل زیرساخت های مجموعه آبدرمانی آبگرم شوط
لینک کوتاه کپی شد

سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو از تکمیل زیرساخت های مجموعه آبدرمانی آبگرم شوط خبر داد.

مهدی عبدالله زاده روز دوشنبه در گفت و گو با پایگاه خبری منطقه آزادماکو با اعلام این خبر افزود: بهسازی و تکمیل جاده دسترسی و پارکینگ مجموعه آبدرمانی آبگرم شوط در اوایل سال ۱۴۰۳ و پس از مشخص شدن برنده مناقصه این پروژه (که طی روزهای گذشته منتشر شده است) آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه چشمه آبگرم معدنی شوط از مهم‌ترین جاذبه‌های طبیعی منطقه محسوب می‌شود افزود: آب گرم شوط دارای دو سرچشمه اصلی است که به فاصله تقریبی ۴۰ متری بر روی پشته ای با ارتفاعی متفاوت از هم واقع شده‌اند.

این مسئول در تشریح برنامه های سازمان منطقه آزاد ماکو در ایام نوروز گفت:‌ چندین ویژه برنامه شاد از جمله برنامه های جشن بهار در بهار از ۳ الی ۶ بهمن ماه بعد از افطار در سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت و نیز جشنواره غذای رمضان در نمایشگاه بین المللی ماکو از ۳ الی ۶ فروردین ۱۴۰۳ برگزار می شود.

عبداله زاده اضافه کرد: همچنین ویژه برنامه های شب های رمضان و برنامه های قرآن بخوان جایزه بگیر در سطح شهرستان های ماکو در ایام نوروز و ماه مبارک برگزار می شود.

وی از استقرار اکیپ های راهنمای گردشگری در اماکن تاریخی و مبادی وودی شهرهای منطقه خبر داد.

شایان ذکر است:‌ وجود چشمه آبگرم (ایسی سو) در این شهرستان می‌تواند به عنوان یک منبع جذب توریست درمانی و سلامت نقش ایفای نقش کند، این چشمه به دلیل دارا بودن خواص درمانی، بسیار مورد توجه و استقبال مردمان این منطقه و سایر مناطق کشور قرار گرفته است.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه