منطقه آزاد قشم

بیش از ۵۳۹ هزار مسافر در مسیر هوایی قشم تردد کردند

بیش از ۵۳۹ هزار مسافر در مسیر هوایی قشم تردد کردند
لینک کوتاه کپی شد

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی منطقه آزاد قشم گفت: از ابتدای فروردین تا پایان اسفند ماه سال گذشته، تعداد ۵۳۹ هزار و ۵۳۷ مسافر در مسیر هوایی قشم تردد داشتند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، ناصر رجبی با اعلام این مطلب، گفت: این میزان تردد با چهار هزار و ۵۰۹ پرواز انجام شد که سهم مسافران ورودی به جزیره قشم ۲۶۵ هزار و ۴۰۴ نفر و سهم مسافران خروجی از این جزیره به ۲۷۴ هزار و ۱۳۳ نفر رسید.

وی ادامه داد: از مجموع ۵۳۹ هزار و ۵۳۷ تردد هوایی در قشم سهم مسافران پرواز داخلی ۵۱۲ هزار و ۶۷۱ نفر و سهم مسافران مسیر خارجی (دبی و عمان) ۲۶ هزار و ۸۶۶ نفر بوده است.

به گفته مدیرکل فرودگاه بین‌المللی سازمان منطقه آزاد قشم، در اسفند ماه ۱۴۰۲ سهم تردد هوایی مسافران جزیره با ۶۳۵ پرواز ورودی و خروجی به ۷۸ هزار و ۴۰ نفر رسید که ۳۸ هزار و ۶۴۹ نفر آنان در ماه گذشته وارد قشم شدند و همزمان ۳۹ هزار و ۳۹۱ نفر هم با پروازهای داخلی و خارجی قشم را به مقاصد مختلف داخلی و خارجی ترک کردند.

وی اظهارامیدواری کرد، با توجه به افزایش مسیر پروازی به جزیره جهانی قشم، پیش بینی می‌شود امسال رکوردی را در سفرهای هوایی این جزیره ثبت کنیم.

جزیره قشم به عنوان یکی از نقاط مهم گردشگری کشورمان در جنوب ایران، در طول سال به ویژه ایام تعطیلات نوروزی، میزبان انبوه مسافران از نقاط مختلف ایران و شماری از کشورهای خارجی است.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه